Corona RP8D1 bindowanie z Optic 6

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

karwas
Posty: 173
Rejestracja: czwartek 23 wrz 2010, 20:13

Corona RP8D1 bindowanie z Optic 6

Post autor: karwas »

Kupiłem Coronę RP8D1 9 kanałową z syntezą i nie mogę jej zbindować z nadajnikiem.
Wchodzi mi w szukanie kanałów, diody migają jak w instrukcji, a potem 2 mignięcia i dioda gaśnie czyli TX nie znalazł.

Na RCG znalazłem coś że nie działa z hitecami.
Tutaj piszą że działa z opticiem, ale to są stare odbiorniki.

Czy ma ktoś Coronę RP8D1 która dziłała z Opticiem 6?
Próbowałem też na Laser 6 i kanałach 71 i 79 i nic :-(
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

A w nadajniku ustawiłeś tryb PPM zamiast pcm (jakis cpcm tam bodajże jest)?
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Miałem problem z Flash X i Coroną ale Optic? To zazwyczaj chodziło....
karwas
Posty: 173
Rejestracja: czwartek 23 wrz 2010, 20:13

Post autor: karwas »

Mam ustawiony PPM bo odbiornik na zwykłym kwarcu działa.

Verid pisze:Miałem problem z Flash X i Coroną ale Optic? To zazwyczaj chodziło....
A w opticu masz moduł nadawczy kwarcowy czy z syntezą? bo ja moduł na kwarce.
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

Mam dwa takie odbiorniki ale 8 kanałowe - RP8D1 - to 8kanałowy. Po włączeniu nadajnika wciskasz przycisk na chwilę i to wszystko - za chwilę słychać dźwięk serw i to tyle. Chyba, że próbowałeś z samym tylko odbiornikiem... :mrgreen:
W nadajniku mam też moduł z kwarcem.
karwas
Posty: 173
Rejestracja: czwartek 23 wrz 2010, 20:13

Post autor: karwas »

Keri pisze:Mam dwa takie odbiorniki ale 8 kanałowe - RP8D1 - to 8kanałowy


teraz są w sprzedarzy RP8D1 9 kanałowe - nowa wersja
http://allegro.pl/odbiornik-z-synteza-r ... 28761.html - tu kupiłem :-)
Te odbiorniki nie mają zworki na scalaczku pomiędzy pinami 5 i 9 - info istotne przy wyciąganiu sygnału RSSI.


Znalazłem tu na innym forum, ze corony nie na wszystkich kanałach chcą działać i że czasem działa na innym wyższym kanale.

Chyba muszę kupić kwarc na wyższy kanałi spróbować.
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

karwas pisze:teraz są w sprzedarzy RP8D1 9 kanałowe - nowa wersja
http://allegro.pl/odbiorn...1679528761.html - tu kupiłem
To co pokazujesz w linku jest 8 kanałowym. W nadajniku mam kanał 72 ale wydaje mi sie, że to nie tu leży problem. probowałes uruchomić z podłączonymi serwami i napięciem? Na innych forach pisano o trudnościach w zadziałaniu ale to były wyjątki.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

A w opticu masz moduł nadawczy kwarcowy czy z syntezą? bo ja moduł na kwarce.
Optica nie mam ale próbowałem u kumpla po tym jak mój (były) Flash wypiął się na Coronę. Jego Optic był właśnie z modułem na kwarce ale który kanał konkretnie - nie pamiętam....
Co do kanałów to jest prawda że Corona jest wybredna. Inny znajomy latacz ma radio Esky z jakimś niebotycznym kanałem i Corona raz się loguje a raz nie. Żeby było śmieszniej z moim Graupnerem łapała za każdym razem.
karwas
Posty: 173
Rejestracja: czwartek 23 wrz 2010, 20:13

Post autor: karwas »

Odnalazłem przyczynę nie działania mojego odbironika.

Nie chciał się bindować i do tego nie gasła dioda od PLLa, któras musi zgasnąć jak odbiornik ustawi się na daną częstotliwość. Nie chodzi o złapanie sygnału z nadajnika, ale o ustawienie kanału w odbiorniku i dopiero wtedy sprawdza czy jest sygnał na danym kanale.

Czyli mój odbiornik wogóle nie ustawiał się na kanałach, które ustawiał mu procek Atmega88.

Zmieniłem firmware w procu Atmega88 ze strony http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1410100, ale układ nie zaczął cudownie działać dioda dalej świeciła.

Razem z kolegą zaczęliśmy mierzyć oscyloskopem sygnały i rozgryzać schemat połączenia VCO. Zmieniłem wsad do procka aby ustawiać ręcznie dany kanał w procku, ale dioda od PLLa dalej nie gasła.


Odlutowałem czapkę od VCO i zaczęliśmy mierzyć napięcia i sygnały.

Oto wyniki pracy - w załączniku.

W radiu alan 48+multi jest taki sam układ syntezy BU2630.
Z analizy schematu odbiornika Corony i schematu radia alan 48 multi z kolega doszlismy do wniosku, że na tych rezystorach to nie może działać.
Kilka wartości nie pasowało - były za małe.
Wlutowałem rezystorki tak ja na zdjęciu i DZIAŁA!!!
Dioda od PLLa od razu zgasła czyli VCO ustawiła sie na kanał.

Po uruchomieniu bindowania zbindował się z nadajnikiem Optic 6 Hiteca na kanale 71.

Ale te wartości wstawiliśmy na oko :-)

Czy ktos ma padnięty odbiornik RP8D1 i mógłby sprawdzić jakie powinny być tam wartości?
Układ działa, ale nie wiadomo czy w dobry sposób i prawidłowo polaryzuje baze tranzystora.
ODPOWIEDZ