FlySky FS-i6 - MOD na 10 kanałów + telemetria + RSSI

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

studa
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 28 sie 2017, 21:57
Lokalizacja: Łódź

Re: FlySky FS-i6 - MOD na 10 kanałów + telemetria + RSSI

Post autor: studa »

Witam... mam pytanie jak wygląda współpraca FS-i6 po aktualizacji oprogramowania (10CH) z odbiornikiem FS-iA10B. U mnie binduje się z odbiornikiem, łączy ale nie ma żadnego sygnału/reakcji na wszystkich kanałach. Po podłączeniu do drona ardupilota, żadnej reakcji.
Druga sprawa do czego służy przycisk update na FS-iA10B - czy jest jakaś aktualizacja firmware do tego odbiornika??
Spike
Posty: 65
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 20:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: FlySky FS-i6 - MOD na 10 kanałów + telemetria + RSSI

Post autor: Spike »

chciałbym przerobić FS-i6 z odbiornikiem ia6b na 10 kanałów. Kupiłem taki konwerter ibus->ppm
http://www.banggood.com/IBus-To-PPM-Con ... ds=myorder
i jak rozumiem podłączam go do wyjścia ibus w ia6b. A jak z podłączeniem z wyjść z konwertera? Sygnał z serw do pinów znaczonych CH1...10 a GND i +5V? Wspólne?
zibi_rc
Posty: 7
Rejestracja: sobota 20 kwie 2013, 10:38
Lokalizacja: warszawa

Re: FlySky FS-i6 - MOD na 10 kanałów + telemetria + RSSI

Post autor: zibi_rc »

Witam
Chciałbym spróbować nowego firmware. Jak zrobić backup oryginalnego firmware które znajduje się w nadajniku?
Będę wdzięczny za wskazówki.
Wgranie nowego nie jest trudne , ale nie mogę w Google znaleźć informacji jak zrobić zrzut pamięci eeprom
Pozdrawiam
Zibi
kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: FlySky FS-i6 - MOD na 10 kanałów + telemetria + RSSI

Post autor: kiu86 »

Pomóżcie przy którymś updacie z kolei radio przestało działać. Oto zachowanie radia:
- po włączeniu zasilania ekran mruga - miga czy jak to się mówi (włącza i wyłącza podświetlenie nic nie wyświetla)
- po przełączeniu przełącznika wydaje dźwięk jak normalnie przy uruchamianiu (ostrzeżenie o niewłaściwej pozycji przełącznika lub drążka i podświetlenie ekranu jest wtedy ciągłe ekran nic nie wy światle chociaż jak się dokładnie przypatrzeć widać jak by wyświetlał jakieś literki ale jest to ledwo widzialne)
- do radia bez problemu można wgrać oprogramowanie procedura przechodzi pomyślnie tylko później ekran nadal mruga
- po podłączeniu oprócz masy, Tx i rX dodatkowo +3,3V radio działa poprawnie wszystko wyświetla można skonfigurować wejść w co się chce ale radio po podłączeniu 3,3 V włącza się nawet nawet gdy włącznik jest na off tyle, że brak wtedy podświetlenia i jest alarm informujący o niskim napięciu aparatury. Po włączeniu zasilania (label nadal podłączony) pojawia się podświetlenie ekranu i znika alarm niskiego napięcia wszystko jak by aparatura była sprawna. Gdy pozostawiając zasilanie odłączę kabelek (tx,rx,gnd i 3,3v )ekran zostaje podświetlony nic nie wyświetla.
starałem sie nakręcić i pokazać to na filmiku poniżej ale niestety jakość jest słaba.


Czy apka nadaje się tylko na śmietnik lub dawcę? Czy może można ją jeszcze uratować?

Edit:
Przy którymś flashu radio "ożyło" i już prawie jest dobrze. Radio działa można wszystko ustawiać jedynie ekran słabo wyświetla (podświetlenie jest oki jedynie to co ma być wy świetlane jest słabe) nawet na max jasności w słońcu na dworze może być problem coś zobaczyć. W domu bez problemu można wszystko ustawić z poziomu radia. Oczywiście nadal podłączając z tyłu do gniazda masę i +3,3V ekran wtedy działa normalnie wszystko jest wyraźne po odłączeniu wyświetlane elementy "bledną" (są mniej widoczne).
Ponadto zauważyłem że aparatura nie pokazuje właściwie napięcia zasilania (np. są 4 akumulatorki 1.3V każdy), a aparatura pokazuje 6,6V (jest to wartość domyślna ustawiona w aparaturze w funkcji extra -> Ajustment voltage czy jakoś tak). Jak zmienię jen parametr na np. 5V to pokazuje że napięcie jest 5V, a nie odczytuje rzeczywistego napięcia
kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: FlySky FS-i6 - MOD na 10 kanałów + telemetria + RSSI

Post autor: kiu86 »

Jak pisałem wcześniej apka ożyła jednak mam problem z czytelnością ekranu w załączeniu film ukazujący problem. W momencie jak pod gniazdo trenera podłączę +3,3V i masę ekran działa jak powinien po odłączeniu spada kontrast. Wgrywałem różne firmware ale nic to nie daje - próbowałem nawet oryginał od Eachine i6 bez poprawy. Może macie pomysł co mogło się popsuć podczas zmiany oprogramowania w apce?
simpson
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 19 sie 2018, 15:28
Lokalizacja: młynary

Re: FlySky FS-i6 - MOD na 10 kanałów + telemetria + RSSI

Post autor: simpson »

Odgrzewam kotleta, próbuje ze swoją flysky fs-i6 zrobić MOD i nie daje rady. Do programowania używam pl2303 wiem stary ale arduino programuje się. A fs-i6 już nie chce. Tx i Rx zamieniane i nic nie wyskakuje w programie tzn. numer oprogramowania w aparaturze. Próba była też przez arduino nano z resetem do GND i również nic. Co może być przyczyną? Sprawdzę wtyczkę i kabelki w środku.
ODPOWIEDZ