Porownanie systemów dalekiego zasięgu.

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Porownanie systemów dalekiego zasięgu.

Post autor: diem »

Witam,
Ostatnio szukam dosc duzo i czytam na ww. temat, jestem powaznie zainteresowany jakims lrs'em ale nie umiem sie zdecydowac :o. Natknalem sie na tabelkę porównującą wszystkie systemy.

http://spreadsheets.google.com/pub?key= ... utput=html
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1585
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Fajne zestawienie, pomiędzy DL a Thomasem praktycznie nie widać róznicy.
Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa.
Julian T.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Tu akurat jest jedna duza roznica dla mnie. Nadajnik DL w przeciwienstwie do Thomasa nie sieje na odbiornik video w goglach (sprawdzone miedzy innymi przez --mi--). Ostatnio zrobil sie w tym temacie ostry ruch :)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1585
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Wiesz, nie to że zachwalam swoje, w końcu to nie ja jestem producentem linku thomasa ani kasy na tym nie robie.

No tak, wydaje mi się, że thomas trochę sieje w fatsharka, chociaż na 100% pewien nie jestem - na pewno siał do lawmate, wystarczyło się odsunąć ok. metr od odbiornika i spoko.

Za to Thomasa ma filtry w odbiorniku na sianie z nadajnika wideo - coś za coś ;)
Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa.
Julian T.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Wiem wiem, ja caly czas bylem za Thomasem. Tylko ze ja potrzebuje bezpiecznego linku bez dalekiego latania a niestety thomas sieje na sharki i inne (podobno nawet radio w poblizu nie dziala - info od Łukasza), wielokrotnie bylo to powtarzane. To byla jedyna rzecz ktora ciagle powstrzymywala mnie od zlozenia zamowienia, po za tym wszystko pasowalo mi tam. W przeciagu kilku dni wyszedl nowy dragonlink oraz intermision. Trzeba chyba poczekac chwile przed podjeciem decyzji.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
--mi--
Posty: 311
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 16:50
Lokalizacja: Wwwawa

Post autor: --mi-- »

marceli pisze:
Za to Thomasa ma filtry w odbiorniku na sianie z nadajnika wideo - coś za coś ;)
DL też ma. Ostatni lot zrobiłem mając RC Rx w odległości 8 cm od 1W 2.4.
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1585
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

I dlatego diem ani cię nie namiawiam, ani nie odradzam.
Organoleptycznie nie jestem w stanie stwierdzić jak bardzo sieje - ile harmonicznych generuje link thomasa, a sprawdzić nie mam gdzie.

U mnie działa dobrze.

Więc kup tańsze albo lepsze wg swoich kryteriów. Może i dragon link. Choć z tego co pamiętam oba systemy są dość podobne do siebie.

Zatem przed ostateczną decyzją spróbuj odfiltrować rzeczowe pomiary od tych subiektywnych ;)

EDIT 2, wiecie, chodzi mi o to, że skoro oba rozwiązania korzystają z tych samych pomysłów, tych samych podzespołów, pracują na tych samych częstotliwościach z tymi samymi mocami, praktycznie, to albo coś Thomas skopał, albo ulegamy troszkę sugestiom.

To tak jak z fatsharkami - ja jestem załamany jakością obrazu a diem zachwycony :P

Btw jakie radio lrs zatyka? Jeśli radio maryja - to może się zgadzać, ja je odbieram bez włączonego odbiornika, dlatego u mnie nie zatyka :P
Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa.
Julian T.
Awatar użytkownika
--mi--
Posty: 311
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 16:50
Lokalizacja: Wwwawa

Post autor: --mi-- »

Marceli - nie jest moim celem przekonywać kogokolwiek że moje jest lepsze. Zdaję sobie sprawę że w danej chwili podjęta decyzja jest najlepszą z możliwych. Sam zastanawiam się czy dobrze zrobiłem nie czekając na UHF Sandera (ImmersionRC)... Ale nie - coraz bardziej przekonuję się że wybór był dobry :-D. Może diem go kupi i będziemy mogli porównać wszystkie trzy tak jak to doskonale zrobili tu
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Nie no, Radio MAryja to dziala zawsze i wszedzie :D

O zakłócaniu przez Thomasa slyszalem dosc kilka razy i sie przerazilem niestety. Starczy jeden glupi filtr z pewnoscia i juz tego nie ma. Niestety tej drobnostki brakuje. Mi nawet o zasięg nie chodzi, chce miec Futabe FASST na innej czestotliwosci niz 2.4ghz :)

Nie mniej jednak sledze wszystkie wątki LRS. A nóż Misiek wpadnie na jakis glupi pomysl i zrobi jakiegos za pare dolcow w czasie jednej naszej popijawy :D
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Po pijaku nie projektuje elektroniki, mogę ją składać, bo łapy się mniej trzęsą :mrgreen: ale za projektowanie się nie biorę bo miewam zbyt dużo głupich lub genialnych pomysłów, a potem ciężko to ogarnąć :-P
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1585
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

MI ja też nikogo nie chcę przekonywać, szukam rzeczowej analizy i opinii opartych na faktach ;)

Swoją droga musze spytać Thomasa co on na to, może opracuje jakis "patch" do nadajnika ;)

EDIT to jednak zastanawiające muszę zrobić testy z moimi fatsharkami może to ten "problem" z jakością obrazu??
Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa.
Julian T.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Marceli niestety Thomas nie wydawal sie zbytnio zainteresowany tym problemem.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1585
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Rozumiem, jego sprawa. Dla mnie lrs i tak się już zwrócił - koszt hehe czasu poświęcanego na naprawy modeli, które utraciły zasięg lub konieczność latania blisko i wysoko - bezcenne dla mnie ;)

Dzisiaj testowalem trochę fatsharki i lrs thomasa. O jakiego rodzaju zakłóceniach mówimy?

Model na ziemi parę metrów od gogli, nadajnik thomasa na 2 waty przyłożony do gogli - zero zakłóceń.
Owszem, gdy latam to zakłócenia / utraty zasięgu na baciku się zdarzają trudno powiedzieć czy od linku czy samoistnie. NIe odważe się na testy w locie - szkoda mi płatowca ;)
Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa.
Julian T.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Ja slyszalem ze zakloca wlasnie odbiornik. Inni mowia o zakloceniach wizji :)

Dzisiaj Misiek zgubil zasieg na 2.4 za autem a ja jego quadem mialem lądowanie na F/S. Na szczescie nic sie nie stalo. Bez LRS'a hexakopterem nie latam fpv. Musze sie wiec w miare szybko zdecydowac :)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1585
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Bo to właśnie jest wada mikrofal.
Na 35Mhz też zawsze możesz zgubić zasięg a raczej ktoś Ci strąci model.
I dlatego, każdy lrs jest dobry. Bo zaprojektowany pod nasze potrzeby.

Który lepszy ? Nie mam pojęcia. Być może dragon link. Za thomasem przemawiało dla mnie:
- to, że działa dobrze
- to, że gdy kupowałem był łatwiej dostępny niż DL

I tyle ;)
Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa.
Julian T.
ODPOWIEDZ