Porownanie systemów dalekiego zasięgu.

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
BNZ
Posty: 124
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 19:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: BNZ »

Nie mam ani jednego z tych systemów ale może coś jednak podpowiem (już się przymierzałem do zakupów i robiłem analizę na własny użytek):
- odbiornik Thomasa ma diversity - to jakby dodać kilka dB do czułości
- nadajnik ma możliwość zmiany mocy
- link Thomasa jest dłużej na rynku i ma zapewne usunięte wszystkie wady "wieku dziecięcego"
- co do siania na odbiornik video - zależy to zapewne od konkretnego odbiornika i spodziewam się że na systemy 1.2G wpływa w większym stopniu niż na 2.4G; jak widać z tabelki z pierwszego wpisu zakres używanych częstotliwości w linku Thomasa jest większy stąd większa szansa zakłócenia video na harmonicznej.

Ja osobiście w tej chwili zdecydowałbym się na link Thomasa, jedyne co mnie powstrzymuje to brak akurat w tej chwili wolnych 350$ jak i szybki rozwój systemów konkurencyjnych.
Pozdrawiam,
Bogdan
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Post autor: lukisek »

tez wybralem thomasa zamiast DL - zwyciezyl tzw "customer care" w Europie czyli "pod reką" a nie gdzies pies wie gdzie.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

lukisek pisze:zwyciezyl tzw "customer care"
on mnie na razie powstrzymuje ale... chwile jeszcze poczekam :D
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Post autor: lukisek »

No tak - link mial byc po tygodniu a byl po miesiacu u mnie. Kontakt mailowy z Thomasem jednak bezproblemowy. Zwloka podyktowana jak on to mowil "goracym okresem oraz chronicznym brakiem elementow "
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

W tej chwili podobno 3 miesiace trzeba czekac. Troche mnie to przeraża i obawiam sie ze jego może przerosnąc. Gdy zaczną sie serwisy nie chce czekac pol roku...
pozdrawiam
Michał
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

no i jeszcze cos tam kiedys czytalem ze gopro zmniejsza zasieg o prawie 40% jednego z tych linkow. chyba chodzilo o thomasa ale juz nie pamietam.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

GoPro zmniejsza zasięg każdego linku do zasięgu wzroku - nie odpuściłbym sobie gdyby taka kamerka mi czmychnęła w siną dal....
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

LRS po to zeby sie siną dalą nie przejmować :)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Post autor: lukisek »

Linki tego typu to spory wydatek , nie ma sie co oszukiwac , jednak w konfrontacji z tym co mamy na modelu lub np koszt zbudowania takiego koptera to wydaje mi sie ze warto. Dochodzi jeszcze czynnik tzw za dalekiego zabrniecia w temat fpv a wtedy nie ma juz odwrotu ;-)
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Wymieklem. Zamowilem.


Wzialem Thomasa z odbiornikiem LR.....dlaczego?

Miedzy innymi to co pisal BNZ czyli:
1. Sprawdzone, sprawdzone, sprawdzone.
2. Dziala z mikrokopterem na 100%
3. Ma filtry na kazda czestotliwosc video.
4. Diversity

Niestety ale na DL nie zdecydowalem sie poniewaz to nowa wersja, nie przetestowana jeszcze przez wiele osob. Najwazniejsze dla mnie jest bezpieczenstwo linku rc, duzy zasieg to dodatek.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
--mi--
Posty: 311
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 16:50
Lokalizacja: Wwwawa

Post autor: --mi-- »

diem pisze:Wymieklem. Zamowilem.


Wzialem Thomasa z odbiornikiem LR.....dlaczego?

.......duzy zasieg to dodatek.
Hmm, Trzeba było wziąć zatem z odbiornikiem NR. Moim zdaniem skazałeś się na utrapienie "Niemobilej Stacji Bazowej". Właśnie ze względu na takie a nie inne filtry. Ale to tylko moje zdanie :mrgreen:

Powodzenia!

Edit: Przetestowałem - DL wypuszcza stream PPM na jednym łączu. Wszystkie kanały.
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

Łee to już nie mam szans z Tobą wygrać w locie wysokościowym. QC + link rc = NIEPOKONANY :roll:
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

--mi-- pisze:
Hmm, Trzeba było wziąć zatem z odbiornikiem NR. Moim zdaniem skazałeś się na utrapienie "Niemobilej Stacji Bazowej". Właśnie ze względu na takie a nie inne filtry. Ale to tylko moje zdanie :mrgreen:
Niestety wybieralem miedzy mniejszym złem, kazdy system ma wady. Długo sie zastanawialem nad tym jaki system wybrac :/ Widzialem ostatnio filmik osoby z szarkami i thomasem, jakos latal i nic nie pisal o zakloceniach na wizji... Gdyby chinczyki nie wylaczyli opcji "kup teraz" to nie doczytalbym wszystkiego i wzial DL z tydzien temu :D

Co masz na mysli przez te filtry? Jesli juz kupowalem to po prostu wzialem odbiornik LR, ten nowy nie jest tak wielki. Zobaczymy jak to bedzie, zdam relacje na pewno.



ECO szczerze mowiac to nigdy nie szedlem w kierunku bicia rekordow, jakos nie jest to dla mnie najwazniejsze :D
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

No to teraz na mnie kolej
:-)
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Zobaczymy wplyw Thomasa na moje i Twoje gogle. Mam cicha nadzieje ze bedzie okej, jak nie to musze stawiac baze ;/

Simono pobawiles sie cos moze z goglami i Thomasem??
pozdrawiam
Michał
ODPOWIEDZ