Porownanie systemów dalekiego zasięgu.

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

HaNsKlOsS pisze: czy 433 cos pomoze jesli chodzi o niskie przeloty itp?
Kazdy LRS rozwiaze sprawe. Ja latalem nad glebą w odleglosci 500m.
Zobacz sobie filmik, miejscówke znasz w koncu :) - http://vimeo.com/12142991
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
HaNsKlOsS
Posty: 492
Rejestracja: środa 14 kwie 2010, 20:11
Lokalizacja: Oberschlesien

Post autor: HaNsKlOsS »

no a jakie sa + i - kazdego z systemów? odbiorniki zasieg itp

mam jeszcze jedno nietypowe pytanko

EZUHF ma gniazdo do podlaczenia HeadTrackera i domiksowuje juz dane z HT po wyjsciu PPM z aparatury jak sie domyslam..

jak wglada to w przypadku pozostalych systemow jesli podpinam LRS do gniazda trenera to w futabie odcinam nadajnik, radio wchodzi w tryb trenera , i teraz nie wiem czy nadal moza cos domiksowac do PPM wychodzacego jesli radio jest w tym trybie a nie w trybie ucznia..?
|PROTOS CARBON AC3X|T-Rex 450 BEASTX FBL|Ritewing Zephyr..|TLRS 433|MK DJI
Awatar użytkownika
HaNsKlOsS
Posty: 492
Rejestracja: środa 14 kwie 2010, 20:11
Lokalizacja: Oberschlesien

Post autor: HaNsKlOsS »

mam jeszcze jedno pytanko

czy ktos ma Dragonlinka i gogle np fatshark .. czy dragon sieje na gogle ?? bo thomas sieje i to strasznie..
|PROTOS CARBON AC3X|T-Rex 450 BEASTX FBL|Ritewing Zephyr..|TLRS 433|MK DJI
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1585
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Robisz sobie przedłużacz ok 3-5m, stawiasz nadajnik gdziekolwiek obok (np może być statyw za 25pln z alledrogo) i nie ma siania.

Poza tym nie wiem czy wiesz, że sianie dotyczy tylko sytuacji gdy latasz na odbiorniku fatshark, jeśli korzystasz z zewnętrznego odbiornika np lawmate na 2,4ghz to problemu nie ma.

Nie ma o ile oddalisz nadajnik THomasa od w/w odbiornika, przed czym producent lojalnie przestrzega.

Sprawdzilem to organoleptycznie, na własnym zestawie, a nie na np. rcgroups :D
Awatar użytkownika
HaNsKlOsS
Posty: 492
Rejestracja: środa 14 kwie 2010, 20:11
Lokalizacja: Oberschlesien

Post autor: HaNsKlOsS »

hmmm

no to wiem...
najbardziej zakłócenia zbieraja podobno odbiorniki z Chinczyków .. lawmate ponoc nie..
ja mam akurat w tej chwili gogle EVG922 i na nie też sieje ... wczoraj dokladnie nie sprawdzilem czy sieje na odbiornik 1.3 czy kabel od gogli też juz zbiera..
chcialem na szybkie wypady bez rozkladania czasami miec nadajnik 433 zaraz obok aparatury ale widze ze to odpada raczej.

ciekawi mnie tylko czy chodzi o interferencje z pasma 433mhz czy elektronika thomasa sieje?
no i czy dotyczy to tak samo Dragonlinka i EzUHF bo na chlopski rozum te jesli chodzi o 433 to powinno byc tak samo.
|PROTOS CARBON AC3X|T-Rex 450 BEASTX FBL|Ritewing Zephyr..|TLRS 433|MK DJI
Awatar użytkownika
Henryk_s
Posty: 561
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 10:57
Lokalizacja: Świętochlowice

Post autor: Henryk_s »

No to zobaczymy jaki będzie wpływ na gogle 5.8 GHz...
Może bę dzie lepiej?
Awatar użytkownika
HaNsKlOsS
Posty: 492
Rejestracja: środa 14 kwie 2010, 20:11
Lokalizacja: Oberschlesien

Post autor: HaNsKlOsS »

uzupelniam....

sprawdzilem 433 Thomasa nie sieje na gogle tylko na odbiornik FOxa 1.2

tak wiec czas chyba zamowic:)
|PROTOS CARBON AC3X|T-Rex 450 BEASTX FBL|Ritewing Zephyr..|TLRS 433|MK DJI
Awatar użytkownika
Filonxxxl
Posty: 222
Rejestracja: środa 25 maja 2011, 23:02
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Filonxxxl »

Witam

Tak sobie czytam i widzę, że wybór przebiega na linii Thomas-Dragon... hmmm, dlaczego?
Jak do powyższych ma się system ImmersionRC, którego reklamę widzę oglądając filmiki Trappy'ego? System chyba jest sprawdzony i niezawodny, z tego co widzę w tabelce porównawczej ma zintegrowaną telemetrię... więc co z nim nie tak?
Pozdrawiam
Darek F., Białystok, GG: 1905575
Futaba T12FG Fasst, Futaba 9CAP+FrSky 2.4 GHz, RMilec 400-470MHz
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

z pewnością cena i dostępność.
komplet nadajnik + odbiornik to wydatek rzędu 2200zł
to nie jest mało w porównaniu do DL'a (270$) czy ChainLinka (200$)
Awatar użytkownika
Filonxxxl
Posty: 222
Rejestracja: środa 25 maja 2011, 23:02
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Filonxxxl »

ECO400 pisze:z pewnością cena i dostępność.
komplet nadajnik + odbiornik to wydatek rzędu 2200zł
to nie jest mało w porównaniu do DL'a (270$) czy ChainLinka (200$)
A skąd ta mordercza cena 2,2 kzł? Toż to zgroza !!
Jeśli bierzemy zachodnie ceny innych systemów to może przy tym pozostańmy, bo w naszym kraju $ nabiera strasznej mocy...
Z tego co widzę to zestaw nadajnik+odbiornik 8 kanałowy to 400-420$ a to zaledwie połowa podanej kwoty...
Pozdrawiam
Darek F., Białystok, GG: 1905575
Futaba T12FG Fasst, Futaba 9CAP+FrSky 2.4 GHz, RMilec 400-470MHz
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

rzeczywiście, nie popatrzyłem na zagraniczne sklepy :oops:
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: misiekkk »

HaNsKlOsS pisze: EZUHF ma gniazdo do podlaczenia HeadTrackera i domiksowuje juz dane z HT po wyjsciu PPM z aparatury jak sie domyslam..

jak wglada to w przypadku pozostalych systemow jesli podpinam LRS do gniazda trenera to w futabie odcinam nadajnik, radio wchodzi w tryb trenera , i teraz nie wiem czy nadal moza cos domiksowac do PPM wychodzacego jesli radio jest w tym trybie a nie w trybie ucznia..?
I jak HaNsKlOsS dowiedziałeś się jak to jest z używaniem HT z gogoli przy LRS np. Thomasa. Sam jestem w trakcie kompletowania sprzętu i szukam informacji w tym temacie
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
Kosmo!
Posty: 375
Rejestracja: wtorek 23 lis 2010, 19:41
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kosmo! »

Hans nieraz latałem fpv mając na oczach gogle fatsharka, Thomasa przy aparaturze i odbiornik Lawmate 1.2 pół metra od siebie. Nigdy nie pokazały mi się jakiekolwiek zakłócenia :-)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

bo po prostu wszystko masz dobrze spięte :-) i nie zapomniałeś o wspólnej masie....Oooo TUTAJ kolega Winio udowodnił praktycznie jak to bywa....grunt to dobra masa :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
klocolus
Posty: 1364
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 23:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: klocolus »

Trochę odświeżę temat odnośnie lrs-ów.

Otóż miałem okazję porównać pracę LRS Chainlink oraz LRS Thomasa Scherrera.

Tak: Moim zdaniem Chainlink wygrywa z Thomasem dosłownie na każdej linii. Już nie mówiąc, że kosztuje połowę tego co Thomas ;-)

-Chainlink bez filtra zaczyna siać na video po jakiś 6-7km, z Thomasem bez filtra u mnie video było bezużyteczne po 300m.

-Odbiornik Thomasa traci sygnał radiowy mniej więcej przy -80dbm. Dla porównania Chainlink daje radę do -93,5dbm z rssi jeszcze koło 15%

-O cenie już mówiłem

-Wprawdzie RSSI w chainlinku jest mało filtrowane i trochę denerwuje (ciągle skacze góra-dół) to po nim możemy się dużo dowiedzieć. Przedstawia rzeczywistą siłę sygnału radiowego na odbiorniku- może nie idealnie ale skutecznie. Natomiast w Thomasie nie znalazłem porównania rssi z żadną skalą. Czyli lecisz powiedzmy 25m nad ziemią 1.6km od bazy, rssi 75%, schodzisz powoli w dół, po chwili rssi 40%, na 15m 8% na 14m 0% i fail safe...

-Thomas traci zasięg na wysokości 14m i 1.6km od bazy. Na chainlinku w tym samym miejscu odlatywałem na 2.3km na wysokości 3-4m bez problemu

-Podczas testów na ziemi koło domu chainlink na 5mW ma znacznie lepszy zasięg niż Thomas na 500mW.

-Chainlink skraca zasięg Thomasa na ziemi o jakąś połowę. Thomas nieźle wycina chainlinka do momentu ponownego zbindowania chainlinka. Po zbindowaniu Thomas właściwie nie ma wpływu na zasięg chainlinka.

-Jedynymi zaletami Thomasa jest filtrowanie odbiornika, odległość od nadajnika video oraz instalacja pokładowa nie ma znacznego wpływu na pracę. Dla chainlinka instalacja jest bardzo ważna i przez nią CL może mieć albo 50km zasięgu albo tylko 500m. A i w Thomasie failsafe działa bez zawahania, FS w moim CL potrafił czasami nerwów napsuć. Ale się rzadko zdarzał :mrgreen:


A więc krótki wniosek: Kupujcie Chainlinki, Rangelinki czy Dragonlinki (te same moduły-powinno być podobnie). Może użytkownicy Thomasa się wypowiedzą. Miałem w ręku dwa komplety Thomasa a więc raczej o wadliwym zestawie nie może być mowy ;-)

Myślę, że nawet forumowy Eleres będzie się lepiej spisywał od Thomasa (ewentualnie z małym, średnim bądź dużym wzmacniaczem :-D). O czym zresztą niedługo się przekonam- płytki już czekaja ;-)

Musiałem tak brutalnie obsmarować Thomasa, wywaliłem kasę na moim zdaniem kawał g...wna.
ODPOWIEDZ