Porownanie systemów dalekiego zasięgu.

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

killphone1
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 21 lut 2012, 22:08
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: killphone1 »

"i w piz..u wyladowal" sorry ale nie moglem sie oprzec :) mam nadzieje ze elektronika ocalala.

pozdr.
Awatar użytkownika
TajGer
Posty: 62
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 21:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TajGer »

Jesli to bylo niekontrolowane ladowanie to ta woda jakas magiczna. Jedyna kaluza i wlasnie w nia wpadl?

Co do TH to niestety ja rowniez mam mieszane odczucia. Zwykly pilot od bramy potrafi stracic model z 100-150m. Gorzej ze jesli sygnal jest natyle silny to th nie zlapie fixa.
Patryk
TopMod.Fascination+GoPro+Law 1,2 1W+OSD644(St. Ant by Zbig, autopilot by Zbig)+DX7(LRS Thomass)
klocolus
Posty: 1364
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 23:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: klocolus »

killphone1 pisze:"i w piz..u wyladowal" sorry ale nie moglem sie oprzec :) mam nadzieje ze elektronika ocalala.
Ocalała oprócz jednego serwa ;-)
TajGer pisze: Jesli to bylo niekontrolowane ladowanie to ta woda jakas magiczna. Jedyna kaluza i wlasnie w nia wpadl?
Autopilot lądował sam, po utracie zasięgu rc :-)
TajGer pisze:Co do TH to niestety ja rowniez mam mieszane odczucia. Zwykly pilot od bramy potrafi stracic model z 100-150m.
:shock: Nie testowałem pod tym kątem Thomasa. Ale gdybym wiedział to czegoś takiego w życiu bym w powietrze nie wypuścił.

Edit:

Pozwolę sobie zacytować Pana Roberto Montiela z RCG:
Ian, you will enjoy it.

Neo, I am going to open a new thread for this record where I will explain all the details.

Yes I am using Yagi 13 dB. for the TLSR. in 0.5 W. almost all the flight. Beyond 60 Km. I switched to 1 W. and sometimes while turning to 2 W.
The LOS elevation was between 2º and 1º while flying at 60-70 km. and the RSSI about 30-40 %.

Brg
Roberto
Z 13dbi yagi to sobie można. Nie mówię, że to jest zła droga, natomiast pokazuje, ile trzeba dołożyć, żeby z Thomasa stał się prawdziwy LRS. Tak samo kąt nad ziemią- 1-2º Ja pod koniec lotu na 51km ze zwykłym prętem 1/4 fali w nadajniku miałem poniżej 1 stopnia i to nie w górach tylko po ziemi- Rssi 20% ale w przypadku rangelinka to jeszcze bardzo dużo. W przypadku Thomasa 30-40% to już końcówka zasięgu.

Gdybym ja dołożył yagi 13db i leciał na odpowiedniej wysokości to miałbym... ze 300km zasięgu rc jak nie więcej ;-)

No i za cenę tslrs mamy dwa rangelinki.
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Post autor: labo »

Panowie, a miał ktoś możliwość testowania i porównania zarówno RangeLinka i RMILECa?
W RangeLinku podoba mi się odłączana antena i to, że ze względu na zewnetrzną obudowę "pasuje" zarówno do Hiteca jak i Graupnera.
klocolus
Posty: 1364
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 23:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: klocolus »

labo pisze:Panowie, a miał ktoś możliwość testowania i porównania zarówno RangeLinka i RMILECa?
Jak ktoś by chciał użyczyć rmileca to mogę zrobić testy :-)
Każdy ma swoje 6 minut :-)
Awatar użytkownika
m_atrix
Posty: 186
Rejestracja: wtorek 11 cze 2013, 07:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

LRS zady i walety

Post autor: m_atrix »

Hej
A ja to już od czytania całkiem zgłupiałem, może dlatego że mam niewygórowane potrzeby, bo szukam pewnego linku po FPV, który nie będzie się rwał przy krzakach i przeszkodach, odległość promień max 2,5 KM. W zależności od posta, tyle samo plusów i minusów podają użytkownicy Orane LRS jak i FrSky i trochę mi łapki opadły.
Już miałem kupować Orange LRS,ale po przeczytaniu 13 stron na jego temat jest więcej przeciw niż za. Dlatego na obecna chwile przerobiłem ape T9x, aby moduł po jego wyjęciu nie wisiał na kablu od anteny, a w międzyczasie kupuje FOX'a 800mW i przystępuje do testów instalacji AV.
Jak ogarnę tor video i przyjdzie mi do głowy wylatywanie poza zasięg wzroku, ściągnę sobie : FrSky DJT 2.4Ghz Combo Pack for JR w/ Telemetry Module & V8FR-II RX
oraz OrangeRx Open LRS 433MHz z antena od RMILEC i zobaczymy na własne oczy co to warte, a co zbędne poleci na alledrogo - prawdopodobnie
Przez chwile chciałem kupić eLeReS by Mifau i pozostaje to jako otwarty temat, choć ubolewam ze nie robią w wersji gotowego modułu pod ape, ot taka moja fanaberia że fajnie by było, dlatego sercem najbliższy jestem RMILEC TS4047 10CH 2.5W UHF Module System w/Receiver (JR module) gdyby nie ta cena właśnie.

Pozdrawiam
KamilT
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

AV 1.2 700mw z filtrem.

Open LRS z HK na Nagoyach zaparkowane na mojej hexie na dystansie ~650m zaledwie 30kilka% rssi.
Nadal sobie latam hexą na Open LRS co by ogarniać RSSI za drzewami, krzakami, nad wodą, nad ziemią, wysoko i nisko itd... Na obecną chwilę stwierdzić mogę jedno na bank - kiepsko z zasięgiem. Bez dopały to żaden LRS. 100mW = jakieś 700m na nagoyach. Więc aby to był LRS to z 2W by trzeba wpakować...
I jest pewien problem 433, jak go wzmacniasz to pada odbiór AV, bo tak sieje na odbiorczą :P trzeba filtrować, ale uciekać odbiorczą na kilka metrów...
I do tego problemy antenowe... musi być bardzo odpowiednia dipolówka.

FrSky zwykły bez telemetrii, bez dopałki wrzucony na hexę to zasięg poziomy bez problemu 1200m (wysokosc hexy ~25m, wysokosc anteny nadawczej 1m) sprawdzony w locie na szumiącej hexie. Kolega sprawdzał FrSky po ziemi to w okolicach 3km.
No i FrSky wagowo to najmniejsza waga.

Wiec jak chcesz latac do 3km, to bym brał FrSky + dopałka 1W dla pewności silnego linku rc i oczywiście filtr na AV, a nadajnik AV nie mocniejszy jak 800mW i koniecznie patch antena do odbioru AV.
^ sens tylko w postępie ^
realfighter
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek 10 cze 2013, 17:03
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: realfighter »

FPV - Neverending Story
in4fan
Posty: 270
Rejestracja: sobota 22 gru 2012, 20:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: in4fan »

Finwing Penguin/FPV Raptor/V120D03/GeniusCP
PhoenixRC/RealFlightG5/Reflex/AeroFly
FSX/DCS/TakeOn/WorldOfWarplanes/WarThunder
Artu

Post autor: Artu »

Chyba już było... dwa dni temu http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=239933#239933 :mrgreen:
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markac »

Artu pisze:Chyba już było... dwa dni temu http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=239933#239933
Może i było, ale wyszukiwarka pod hasłem "rlink" zwraca 0 wyników.
Każdy dodaje jakieś linki, obrazki, a nikt nie napisze po prostu głupiego słowa kluczowego...
Sam miałem dodać temat, szukałem odpowiedniego działu i już miałem napisać... i wpadłem tutaj :mrgreen:
Musimy wyrobić w sobie nawyk dodawania tagów, bo śmietnik niemiłosierny się w końcu zrobi i żadna nowoczesna super hiper wyszukiwarka nie pomoże.
Ze swojej strony proponowałbym jakiś dział z LRS z poddziałami o danym systemie LRS.
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Myszon »

Szkoda że nie wzieli do testów RMILEC UHF :( Mam 2 takie systemy i jestem zadowolony ale takie porównanie umiejscowiło by także ten popularny system.
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
ODPOWIEDZ