Firmware do odbiornikow/nadajnikow FrSky (seria X i S)

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Firmware do odbiornikow/nadajnikow FrSky (seria X)

Post autor: pawelsky »

lemar pisze:Taranis Q X7 International, wgrałem FW 2.2.2 RC5.
[...]
FW do R-XSR ma w nazwie LBT, który sugeruje FW w wersji EU
No i podsunac mu watek pod nos to nawet nie przeczyta. I po co mak sie meczyl i robil te wszystkie tutoriale...

Firmware w module nadawczym zmieniles tak jak Ci sugerowalem w innym watku?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Firmware do odbiornikow/nadajnikow FrSky (seria X)

Post autor: Adrián »

Najlepiej powielać to samo pytanie w kilku wątkach..

Niestety, później płacz, że nikt nie pomaga i jakie to forum jest be..
Awatar użytkownika
lemar
Posty: 73
Rejestracja: niedziela 20 maja 2018, 21:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Firmware do odbiornikow/nadajnikow FrSky (seria X)

Post autor: lemar »

Chłopaki, dajcie sobie trochę luzu i też czytajcie ze zrozumieniem, "ślepa furia" ;-) przesłania Wam obraz, od razu płacz, że "nie przeczyta" - przełączyłem się ten wątek, nie powielam pytań. Przeczytałem tutoriale, ja wiem, że Wam starczą 2 słowa, ale mi nie, pierwszy raz to robię, i to ... wzorcową ścieżką z bólem portfela - jeden quad rozbity w drzazgi i czeka na części, teraz chcę uruchomić drugi. Trochę zrozumienia proszę :-). Co mi umknęło ?

Zrobiłem upgrade Taranisa i RX, w obu przypadkach najnowsze FW, a RX ma tylko jedno na stronie. R-XSR nie wchodzi mi w tryb bindowania, a przed upgrade FW wchodził. WTF ?

ps: przecież nabijam posty, aby móc tu części sprzedawać !

(edit)
Ostatnia wersja to tylko EU, wcześniejszy patch miał również FCC ...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Firmware do odbiornikow/nadajnikow FrSky (seria X)

Post autor: pawelsky »

lemar pisze:Zrobiłem upgrade Taranisa i RX, w obu przypadkach najnowsze FW, a RX ma tylko jedno na stronie. R-XSR nie wchodzi mi w tryb bindowania, a przed upgrade FW wchodził. WTF ?
Zamiast glupawych wstawek o "slepej furii" i biadolenia jacy to tu wszyscy zli otworz troche swoje slepia i czytaj co sie do Ciebie pisze (i w watku i w tutorialu). Jak zmieniles firmware na LBT w odbiorniku to na takie samo musisz rowniez zmienic w module nadawczym (a nie w Taranisie).

A teraz jeszcze raz do tutoriala o flashowaniu i czytac az zrozumiesz.
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Firmware do odbiornikow/nadajnikow FrSky (seria X)

Post autor: skazi »

lemar pisze:Chłopaki, dajcie sobie trochę luzu i też czytajcie ze zrozumieniem, "ślepa furia" ;-) przesłania Wam obraz, od razu płacz, że "nie przeczyta" - przełączyłem się ten wątek, nie powielam pytań. Przeczytałem tutoriale, ja wiem, że Wam starczą 2 słowa, ale mi nie, pierwszy raz to robię, i to ... wzorcową ścieżką z bólem portfela - jeden quad rozbity w drzazgi i czeka na części, teraz chcę uruchomić drugi. Trochę zrozumienia proszę :-). Co mi umknęło ?

Zrobiłem upgrade Taranisa i RX, w obu przypadkach najnowsze FW, a RX ma tylko jedno na stronie. R-XSR nie wchodzi mi w tryb bindowania, a przed upgrade FW wchodził. WTF ?

ps: przecież nabijam posty, aby móc tu części sprzedawać !

(edit)
Ostatnia wersja to tylko EU, wcześniejszy patch miał również FCC ...
Przecież masz napisane:

Kod: Zaznacz cały

Solve the issue of bind about LBT firmware;including LBT firmware
Więc pewnie bug był tylko w wersji LBT, dlatego w tej paczce jest tylko soft EU, musisz zainstalować wcześniejszą wersję, tam jest soft EU i NONEU.
Awatar użytkownika
lemar
Posty: 73
Rejestracja: niedziela 20 maja 2018, 21:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Firmware do odbiornikow/nadajnikow FrSky (seria X)

Post autor: lemar »

Tak już zrobiłem, wpadłem na to, ale zachowanie bez zmian - RX świeci diodą na zielono (a Taranis miga [BIND])
po wyjęciu baterii i podłączeniu bez przycisku bindowania RX dokładnie tak samo świeci, dlatego zakładam, że RX nie wchodzi w bindowanie
wyraźnie wyczuwam, że przycisk RX wskakuje na czas podłączenia baterii

Teraz na wszelki wypadek zmieniam Taranisa na EU, choć to raczej nic nie zmieni jeśli problem jest z bindowaniem dla RX
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Firmware do odbiornikow/nadajnikow FrSky (seria X)

Post autor: pawelsky »

lemar pisze:Teraz na wszelki wypadek zmieniam Taranisa na EU, choć to raczej nic nie zmieni jeśli problem jest z bindowaniem dla RX
Ile jeszcze razy trzeba Ci powtorzyc zeby nie zmieniac FW Taranisa tylko modulu nadawczego, zebys w koncu zalapal?!
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Firmware do odbiornikow/nadajnikow FrSky (seria X)

Post autor: Baqsthc »

Jak nie ogarnia tematu to po tym nic nie zrozumie.. Lemar. Taranis ma swój firmware ale w samym taranisie jest też moduł nadawczy który ma swój własny firmware niezależny od Taranisa. On decyduje o tym czy działa w LBT czy FCC(noneeu). Teraz szukaj dalej.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Firmware do odbiornikow/nadajnikow FrSky (seria X)

Post autor: pawelsky »

Baqsthc pisze:Jak nie ogarnia tematu to po tym nic nie zrozumie.
Twierdzi ze czytal tutorial maka a tam jak wol stoi:
OpenTX - mimo tego, że czasem jest nazywany firmware Taranisa - powinien być raczej nazywany jego oprogramowaniem systemowym lub systemem operacyjnym. Dzięki temu można by uniknąć nieporozumień polegających na myleniu OpenTX z firmware modułów nadawczych XJT oraz innych urządzeń Smart Port.
a zaraz po nim dokladna instrukcja krok po kroku z obrazkami tlumaczaca jak to firmware modulu nadawczego zmienic...
Awatar użytkownika
lemar
Posty: 73
Rejestracja: niedziela 20 maja 2018, 21:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Firmware do odbiornikow/nadajnikow FrSky (seria X)

Post autor: lemar »

Baqsthc pisze:Jak nie ogarnia tematu to po tym nic nie zrozumie.. Lemar. Taranis ma swój firmware ale w samym taranisie jest też moduł nadawczy który ma swój własny firmware niezależny od Taranisa. On decyduje o tym czy działa w LBT czy FCC(noneeu). Teraz szukaj dalej.
Tak Baqsthc, pawelsky - dla mnie jedynym miejscem, gdzie można coś wgrać było FW taranisa oraz FW R-XSR, i tylko tym manewrowałem - wielkie dzięki za naprowadzenie :-), szukam dalej co wgrać we właściwe miejsce.

Natomiast nadal nie jest dla mnie zrozumiałe, dlaczego (zupełnie niezależnie od FW w Taranis i FW nadajnika Taranis) R-XSR nie wchodzi w tryb bindowania, który objawia się m.in. czerwoną migającą diodą. Jeśli R-XSR jest problemem to nic po stronie Taranisa na to nie pomoże. Gdyby mi diody w R-XSR świeciły jak trzeba, to bym szukał przyczyny problemu poza R-XSR. Czy na to jest jakieś wytłumaczenie poza niewłaściwym naciskaniem przycisku R-XSR oraz błędem w FW R-SXR, który źle oznacza diodami status urządzenia ?

(edit)
tylko po czym poznać, które FW jest EU (jedyne, które ma LBT jest z 2015 r.) ?
https://www.frsky-rc.com/wp-content/upl ... 151223.rar
Ostatnio zmieniony wtorek 17 lip 2018, 22:08 przez lemar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Firmware do odbiornikow/nadajnikow FrSky (seria X)

Post autor: pawelsky »

lemar pisze:Natomiast nadal nie jest dla mnie zrozumiałe, dlaczego (zupełnie niezależnie od FW w Taranis i FW nadajnika Taranis) R-XSR nie wchodzi w tryb bindowania, który objawia się m.in. czerwoną migającą diodą.
I znowu klania sie nieuwazne czytanie instrukcji. Czerwona migajaca dioda nie oznacz trybu bindowania, tylko fakt zakonczenia bindowania.
Awatar użytkownika
lemar
Posty: 73
Rejestracja: niedziela 20 maja 2018, 21:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Firmware do odbiornikow/nadajnikow FrSky (seria X)

Post autor: lemar »

pawelsky pisze:
lemar pisze:Natomiast nadal nie jest dla mnie zrozumiałe, dlaczego (zupełnie niezależnie od FW w Taranis i FW nadajnika Taranis) R-XSR nie wchodzi w tryb bindowania, który objawia się m.in. czerwoną migającą diodą.
I znowu klania sie nieuwazne czytanie instrukcji. Czerwona migajaca dioda nie oznacz trybu bindowania, tylko fakt zakonczenia bindowania.
Stary, obym ja Ci kiedyś musiał coś serwisować, zemszczę się :-].

(edit)
Stan na dziś
- przywrócony OS dla Taranis International - plik opentx-x7-en.bin, v2.2.2 RC5
- wgrany firmware na XTJ - plik XJT-Ver170317\XJT_NONEU_170317.frk
- wgrany firmware na R-XSR - plik FW-RXSR-171009\R-XSRFCC171009.frk

Nieważne czy F/S w X-RSX wciśnięty, czy nie - zawsze zielona dioda świeci ciągłym światłem. Również przytrzymanie F/S przez 4s nie pozwala na przełączanie SBUS i CPPM. Skończyły mi się pomysły.

Po zmianie FW na EU (XJT i R_XSR) dokładnie taki sam efekt.
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Firmware do odbiornikow/nadajnikow FrSky (seria X)

Post autor: df2 »

Po bindowaniu wyłącz i włącz cały sprzęt.
Próbowałeś tak?
Awatar użytkownika
lemar
Posty: 73
Rejestracja: niedziela 20 maja 2018, 21:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Firmware do odbiornikow/nadajnikow FrSky (seria X)

Post autor: lemar »

Próbowałem wielokrotnie.

Przyczyną wszystkich problemów była wadliwa karta pamięci, mam szczęście, że wgrywanie firmware nie uwaliło mi sprzętu. Jak się okazało Taranis NIE ZAWSZE pokazuje info o błędzie ładowania firmware (to by można dodać do poradnika) - dopiero jak za którymś razem pokazał się błąd podczas flashowania zmieniłem kartę i zrobiłem to ponownie dla XJT i R-XSR. Nie używam od dawna Kingstonów, które się u mnie po kolei sypią, ale akurat był pod ręką :-(, z SanDisk nie mam problemów.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Firmware do odbiornikow/nadajnikow FrSky (seria X i S)

Post autor: pawelsky »

Tak informacyjnie - zaktualizowalem linki na piewszej stronie
ODPOWIEDZ