Firmware do odbiornikow/nadajnikow FrSky (seria X i S)

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

specpl
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 13 gru 2015, 11:53

Re: Firmware do odbiornikow/nadajnikow FrSky (seria X i S)

Post autor: specpl »

Czy można wgrać nowe oprogramowanie do modułu nadawczego XJT bez użycia aparatury? Posiadam Turnigy9x i chciałbym wgrać nowsze oprogramowanie do modułu. Wgrywałem oprogramowanie do odbiornika XM przy użyciu programatora FTDI i przewodu z rezystorem 2,2k ohma.
Czy taki sam sposób zadziała na moduł nadawczy? Czy FrSky-SPORT obsługuje również moduły nadawcze?
Awatar użytkownika
mak
Posty: 118
Rejestracja: piątek 11 lip 2014, 21:46
Lokalizacja: Złotokłos

Re: Firmware do odbiornikow/nadajnikow FrSky (seria X i S)

Post autor: mak »

Tutaj jest szczegółowy opis:

https://77hobby.pl/uaktualnienie-firmwa ... -n-15.html

Czy zadziała z FTDI nie wiem, nie miałem potrzeby próbować – ale skoro działało z XM to ma jak najbardziej szansę. Może ktoś inny Ci tutaj podpowie.
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Firmware do odbiornikow/nadajnikow FrSky (seria X i S)

Post autor: labo »

Dzień dobry,
Przyjechały do mnie moduł XJT, dwa odbiorniki X4R i X8R oraz USB TO S.PORT.
Zrobiłem bezproblemowo upgrade modułu XJT jak i odbiornika X4R, ale z X8R mam problem.
Program do upgrade cały czas ma "finding device...", a na odbiorniku miga czerwona dioda z częstotliwością 1Hz. Próbowałem z zewnętrznym zasilaniem 5V, ale ten sam efekt. Trafiłem na walnięty RX? Coś jeszcze sprawdzić?

Jeszcze jedno, próbowałem zbindować mimo wszystko, choć licho wie jaki tam firmware: bindowanie X8R wg instrukcji:
- odpalamy tx z wciśniętym przyciskiem
- ustawiamy odbiornik in bind mode wg tabelki, ja wybieram Mode 5(D16) - brak zworek i daje napięcie przy wciśniętym F/S.
Niestety brak migania jakiejś diody. Przy wciśniętym przycisku F/S jak i po jego puszczeniu, cały czas świecą obie diody światłem ciągłym.
ODPOWIEDZ