FrSky telemetria

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

v1ck
Posty: 168
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2014, 13:36
Lokalizacja: Toruń

FrSky telemetria

Post autor: v1ck »

Cześć
Udało mi się właśnie zbindowac nadajnik DJT i odbiornik d4r-ii i składam wszystko do kupy z naze32 :)
Czy istnieje możliwość podłączenia telemetrii tylko dla nazy tak, żeby przekazywała informacje na OSD? nie potrzebuje tego na aparaturze - ten mod aparatury jest chyba nie na moje sily :)

Wszystkie tutoriale odnośnie telemetrii jakie widziałem odnoszą się do Taranisa lub zmoddowanego Turnigy 9x/9xR
Istnieje szansa zeby podłączyć na stockowym Turnigy 9x z firmware er9x tak aby RSSI było widoczne tylko w OSD?

Pozdr
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9758
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FrSky telemetria

Post autor: pawelsky »

v1ck pisze:Czy istnieje możliwość podłączenia telemetrii tylko dla nazy tak, żeby przekazywała informacje na OSD?
Do tego nie potrzebujesz telemetrii. Po prostu podlaczasz OSD (np. z MWOSD) i juz.
v1ck pisze:Istnieje szansa zeby podłączyć na stockowym Turnigy 9x z firmware er9x tak aby RSSI było widoczne tylko w OSD?
No to w koncu na stockowym czy z er9x? ;-)

Anyway, firmware w radiu nie ma tu znaczenia, RSSI i tak idzie z odbiornika (albo bezposrednio do OSD, albo przez FC).
v1ck
Posty: 168
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2014, 13:36
Lokalizacja: Toruń

Re: FrSky telemetria

Post autor: v1ck »

No tak czulem, ale nigdzie nie moge znalezc jak to podlaczyc u ustawic w cleanflight :(

Czy rssi mam podlaczyc z ch2 (przy cppm, po zwarciu ch3 i ch4) czy z tego portu obok ?
Podlaczyc do nazy po frsky telemetry port czy do jako serial port?

Wszystkie ustawienia w cleanflight sugeruja mi ze to aparatura wysyla rssi na jakims kanale i pod niego sie ustawia cleanflight.. :(
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9758
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FrSky telemetria

Post autor: pawelsky »

v1ck pisze:Czy rssi mam podlaczyc z ch2 (przy cppm, po zwarciu ch3 i ch4)
Tak
v1ck pisze:Podlaczyc do nazy po frsky telemetry port czy do jako serial port?
Cos Ty sie tak na te telemetrie uparl? Nie jest Ci ona do OSD potrzebna.

https://github.com/cleanflight/cleanfli ... cs/Rssi.md
https://github.com/ShikOfTheRa/scarab-o ... r_Guide.md
v1ck
Posty: 168
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2014, 13:36
Lokalizacja: Toruń

Re: FrSky telemetria

Post autor: v1ck »

Sorry, mieszam pojecia :) dla mnie telemetria=rssi i chce to podlaczyc do nazy :d

Wysłane z mojego ASUS_T00F przy użyciu Tapatalka

EDIT - scalenie

hmm.. ja już głupieje.. mam podłaczone d4r-ii przez cppm do nazy na ch1.
wg tego co pisze na githubie cleanflighta powinienem teraz wyjście ch2 z d4r-ii podlaczyc pod wejscie ch2 w naze i wybrac w configuratorze cleanflight kanał - niestety po podlaczeniu nie widze zeby sie pojawilo rssi na zadnym z nich :( bez roznicy czy aparatura wlaczona czy wylaczona
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: FrSky telemetria

Post autor: misiekkk »

A jak skonfigurowałeś typ RSSI ?

Kod: Zaznacz cały

Some receivers have RSSI outputs. 3 types are supported.

    RSSI via PPM channel
    RSSI via Parallel PWM channel
    RSSI via ADC with PPM RC that has an RSSI output - aka RSSI ADC
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
v1ck
Posty: 168
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2014, 13:36
Lokalizacja: Toruń

Re: FrSky telemetria

Post autor: v1ck »

juz wszystko jasne, w CLI nie zapisalem ustawien po feature RSSI_ADC :)
zostało mi jeszcze tylko zmuszenie ftdi do komunikacji z d4r-ii i wgranie firmware 27ms
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: FrSky telemetria

Post autor: misiekkk »

A będziesz wykorzystywał więcej niż 7 kanałów ?
Bo jeżeli nie, to do 7 kanałów ( 8 nieużywany, więc ma wartość min ) CPPM działa OK w tym odbiorniku.
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9758
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FrSky telemetria

Post autor: pawelsky »

v1ck pisze:juz wszystko jasne, w CLI nie zapisalem ustawien po feature RSSI_ADC :)
Tyle ze ten odbiornik generuje RSSI PWM a nie w postaci napiecia, wiec jesli uzywasz RSSI_ADC bedziesz musial jeszcze dolozyc filterek dolnoprzepustowy.
v1ck
Posty: 168
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2014, 13:36
Lokalizacja: Toruń

Re: FrSky telemetria

Post autor: v1ck »

temat niestety musi poczekac .. zrobiłem najgłupszą rzecz na świecie.. podłączyłem odwrotnie zasilanie do d4r-ii i teraz świeci się czerwony i zielony led bez zadnej reakcji :( - fuuck
Kubiako
Posty: 44
Rejestracja: sobota 20 lut 2016, 16:30

Re: FrSky telemetria

Post autor: Kubiako »

Odgrzeję kotleta żeby nie zakładać nowego tematu, też mam problem z odebraniem RSSI w Naze32(Betaflight) + D4R-II. Mam podłączone CH1 z D4R-II do CH1 Naze (CH3 i CH4 w D4R-II zwarte). Wszystko działa super, model lata itp. Czy mogę podłączyć sygnał RSSI z CH2 odbiornika do FC i żeby MinimOSD go pobierał bezpośrednio z FC? Czy w przypadku jak Naze korzysta z PPM to nie "przyjmie" informacji o RSSI wysyłanej jako PWM? Generalnie Minim wyświetla wartość RSSI proporcjonalną do sygnału w kanale który został ustawiony w betaflight jako kanał RSSI, z tym że są to wartości pobierane z sygnału PPM.
morel
Posty: 44
Rejestracja: sobota 09 sty 2016, 13:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: FrSky telemetria

Post autor: morel »

A czemu nie podłączysz RSSI bezpośrednio do minima, tylko pośrednio przez FC?
Kubiako
Posty: 44
Rejestracja: sobota 20 lut 2016, 16:30

Re: FrSky telemetria

Post autor: Kubiako »

Naczytałem się że bezpośrednie podłączenie daje mało realne wyniki bo Minim nie jest w stanie poprawnie odczytać tak szybkiego sygnału jaki wychodzi z odbiornika.
Gregor___
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 23 lut 2017, 17:34
Lokalizacja: Plymouth

Re: FrSky telemetria

Post autor: Gregor___ »

Ponawiam zapytanie z pierwszego posta- tzw nie calkiem tak samo :)
Po przegladnieciu paru filmow na YT i roznych opisow nie moge dalej odczytac telemetri na 9XR Pro z nadajnikiem DJT, w quadzie zamontowalem pierwszy swoj odbiornik z telem D4R-II na Naze 32 Ver6.
Prubowalem tak jak tutaj jednym kablem ale nie idzie :/ https://www.youtube.com/watch?v=_WJHPv0tVRM&t=115s
Jak pisano wyzej jakis czas temu, to na taranisie tylko da rade telemetrie odbierac? Bo w takim wypadku nie bede kombinowal, z czasem i tak pewnie OSD dodam do quada.... ale zeby powoli i pokolei przechodzic etapy RC, telemetria w aparaturze tez by byla fajna ;)
ODPOWIEDZ