FrSky Taranis X9D Plus - wersja EU

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 107
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 20:44
Lokalizacja: NL

Re: FrSky Taranis X9D Plus - wersja EU

Post autor: Spenser »

pawelsky, zaraz wrzucę, z tego co wyczytałem, nie będzie więcej aktualizacji przez Companion.
Rrobię to wg instrukcji autora:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2451551

matulekpl, ja jeszcze nie mam czym latać, więc nie mam nic do stracenia. Zrobię update teraz, bo podobno utracę wszystkie dane, są nowe dźwięki itd.
Poza tym ja muszę mieć 'wszystko' najnowsze :)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FrSky Taranis X9D Plus - wersja EU

Post autor: pawelsky »

Spenser pisze:pawelsky, zaraz wrzucę, z tego co wyczytałem, nie będzie więcej aktualizacji przez Companion?
Nic mi o tym nie wiadomo. Aktualizacja przez Companion dziala i ma sie dobrze.
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 107
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 20:44
Lokalizacja: NL

Re: FrSky Taranis X9D Plus - wersja EU

Post autor: Spenser »

I understand that because 2.1.XX is new code or branch in the OpenTX development process, it will not be offered as an automatic upgrade through Companion from 2.0.XX.
Z linka w poprzednim poście. Ale czekaj, może chodzi o ten zwykły Companion, sam już się gubię.
Ostatnio zmieniony niedziela 24 sty 2016, 01:30 przez Spenser, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FrSky Taranis X9D Plus - wersja EU

Post autor: pawelsky »

Spenser pisze:
I understand that because 2.1.XX is new code or branch in the OpenTX development process, it will not be offered as an automatic upgrade through Companion from 2.0.XX.
Z linka w poprzednim poście.
No przeciez Ci napisalem ze masz pobrac Companion 2.1.x a nie 2.0.x. To sa rozne linie firmware.
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 107
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 20:44
Lokalizacja: NL

Re: FrSky Taranis X9D Plus - wersja EU

Post autor: Spenser »

Masz cierpliwość :) Już pobieram, zaraz będę miał chyba nawet oryginalny bootloader. Muszę doczytać instrukcję z linka do końca i robię update.

/Edit:

OpenTx 2.1 wrzucony, ale bootloader nadal mam EU! Tak ma być?

Obrazek
After I was satisfied that things looked OK with Companion I flashed my Taranis Plus using the power off USB setup because it does everything in one process. The boot loader, firmware and my custom splash screen. Just my preference.
Jak to włączyć, czemu o tym nie piszesz :-)

/Edit2 (2:45AM)
Aby zaktualizować bootloader razem z softem, konieczne jest flashowanie wyłączonej aparatury. Aby to zrobić, trzeba podmienić sterownik usb za pomocą aplikacji Zadig. Wtedy Companion 2.1 rozpozna wyłączonego Taranisa i zaktualizuje bootloader z oprogramowaniem. .

Nie wiem tylko dlaczego kolor z białego zmienił się na ostry niebieski :)
Obrazek

Dzięki za pomoc i cierpliwość :lol:
Awatar użytkownika
majcool
Posty: 271
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:31
Lokalizacja: Chełm

Re: FrSky Taranis X9D Plus - wersja EU

Post autor: majcool »

Bo domyślnie OpenTX ma odwrotnie ustawione kolory. Suwak w prawo i voila.
Latak 1(RCX250), Latak 2(LT210), Latak3(RCX175),Hubsan107L, v636
Pzdr.,Michał
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 107
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 20:44
Lokalizacja: NL

Re: FrSky Taranis X9D Plus - wersja EU

Post autor: Spenser »

Miałem na myśli podświetlenie bootloadera. Normalnie w aparaturze zmienisz podświetlenie menu. Dodatkowo przy uruchamianiu jest niebieski blink ekranu, ale to już pewnie pozostanie ;) (z tego co wyczytałem właśnie w sieci, to jednej osobie też tak mruga ekran na starcie) może ktoś wie jak się tego pozbyć?

Pewnie ma to jakiś związek z bootloaderem, skoro jego podświetlenie zmieniło się na ostry niebieski.
Niestety nie potrafię tego ująć na wideo.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FrSky Taranis X9D Plus - wersja EU

Post autor: pawelsky »

Spenser pisze:Miałem na myśli podświetlenie bootloadera.
Bootloader ustawia podswietlenie na jeden zdefiniowany na stale kolor, wiec bez dlubania w kodzie tego nie zmienisz.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: FrSky Taranis X9D Plus - wersja EU

Post autor: matulekpl »

Szkoda tylko, że wersja 2.1 nie ma na razie tłumaczenia na PL. Albo jest jakiś problem z jego pobraniem, bo jak w Companion wybieram PL i próbuję pobrać firmware to wyskakuje błąd serwera. A jak EN to nie ma problemu. UWAGA: nie mówię o głosach tylko o tłumaczeniu menu.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 107
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 20:44
Lokalizacja: NL

Re: FrSky Taranis X9D Plus - wersja EU

Post autor: Spenser »

Nie próbowałem z tłumaczeniem PL, ale faktycznie mogą nie mieć jeszcze tej wersji na serwerze.
Wrzuciłem EN, bo nie będę miał problemów z orientacją po menu, gdy będę korzystał z jakiegoś tutoriala na YT itp.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FrSky Taranis X9D Plus - wersja EU

Post autor: pawelsky »

matulekpl pisze:Szkoda tylko, że wersja 2.1 nie ma na razie tłumaczenia na PL. Albo jest jakiś problem z jego pobraniem, bo jak w Companion wybieram PL i próbuję pobrać firmware to wyskakuje błąd serwera. A jak EN to nie ma problemu. UWAGA: nie mówię o głosach tylko o tłumaczeniu menu.
Tlumaczenie jest, pewnie jest jakis problem z build serwerem.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: FrSky Taranis X9D Plus - wersja EU

Post autor: matulekpl »

Panowie jestem w trakcie przypisywania dzięków do przełączników.
Wiecie może jak przypisać dźwięk do funkcji odblokowania silników? Tzn. odtworzenia dźwięku podczas przesunięcia obydwu padów w któryś z dolnych rogów??
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FrSky Taranis X9D Plus - wersja EU

Post autor: pawelsky »

pawelsky pisze:Tlumaczenie jest, pewnie jest jakis problem z build serwerem.
2.1.7 PL naprawione - https://github.com/opentx/opentx/issues/3253
matulekpl pisze:Wiecie może jak przypisać dźwięk do funkcji odblokowania silników? Tzn. odtworzenia dźwięku podczas przesunięcia obydwu padów w któryś z dolnych rogów??
Ustaw sobie na kazdy kanal zmienne logiczne a<x czy tam a>x kazda zANDuj z poprzednia a na ostatnia ustaw dzwiek.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: FrSky Taranis X9D Plus - wersja EU

Post autor: matulekpl »

Aleś mi napisał:) "co to k*** są zmienne logiczne" :D heh czyli trochę grubsza sprawa. W łożku leżąc koło żony tego nie zrobie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FrSky Taranis X9D Plus - wersja EU

Post autor: pawelsky »

matulekpl pisze:Aleś mi napisał:) "co to k*** są zmienne logiczne" :D heh czyli trochę grubsza sprawa. W łożku leżąc koło żony tego nie zrobieObrazek
No moj drogi, albo hobby albo zabawa ;-)
arming.png
arming.png (1.68 KiB) Przejrzano 3689 razy
Do czego jest 1.0 w L4 wykombinuj sam :-P
Ostatnio zmieniony piątek 30 gru 2016, 12:58 przez pawelsky, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ