FlySky FS-i10 opinie

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Qwerterek1
Posty: 159
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

FlySky FS-i10 opinie

Post autor: Qwerterek1 »

Witam

Czy ktoś miał lub ma apke FlySky FS-i10 i może cos na jej temat powiedzieć ? Planuje zakup takowej po fly sky 9x z linkiem frsky X
MrSzuwarowy
Posty: 46
Rejestracja: wtorek 23 lut 2016, 20:49
Lokalizacja: LU

Re: FlySky FS-i10 opinie

Post autor: MrSzuwarowy »

Pytanie dość stare, ale dopiszę się: ja mam, jeszcze nie przetestowaną w lataniu. Podoba mi się łatwość i czytelność konfiguracji: wielki dotykowy ekran. Nieźle działa w symulatorach (złącze USB). Flysky jest trochę ładniejsza od Turnigy, ale turnigy wydaje się być bardziej rozwojowa, jeśli chodzi o oprogramowanie (zrobili wersję "dedykowaną" dla dronów).
Obsługuje telemetrię (RSSI, SNR, napięcie odbiornika bezpośrednio,; napięcie LiPo, obroty, temp. - po dołożeniu modułów do odbiornika).
Radio ma wbudowane, więc inne nadajniki można próbować podłączać przez port trenera.
Mam wrażenie, że apka mogłaby być przebojem, jeśli soft byłby Open i pojawiłyby się możliwości modyfikacji/rozwoju (komunikaty głosowe itp/)

Testy w praktyce już niedługo, na razie za zimno na wyjazd na działkę :-)

--- edit ---

po testach w powietrzu muszę stwierdzić słaby, moim zdaniem, zasięg radia.
200-300 m i nadajnik drze się alarmami, sygnał poniżej -80dbm,
słabo moim zdaniem, teren pól i łąk, zero zakłóceń, anteny dobrze ułożone.
rozczarowałem się. Będę dokładać inny link do tej apki, albo zmieniam na 9xr pro.
Qwerterek1
Posty: 159
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: FlySky FS-i10 opinie

Post autor: Qwerterek1 »

Ja w końcu zakupiłem taranisa i jestem mega zadowolony. Apka bardzo intuicyjna a po paru dniach robiłem w niej różne różności :) Sam uciekłem z fly sky th9x bo zasięg był tragiczny. Jesli sama Aparatura Ci pasuje to ją zostaw a zmień link na np fr sky (taranis ma go w serii) 1 km w zabudownym spokojnie ogarnia
grzesiekcichy
Posty: 83
Rejestracja: sobota 26 wrz 2015, 18:29
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: FlySky FS-i10 opinie

Post autor: grzesiekcichy »

Witam:
Odświeżę temat. Czy warto zainteresować się tą aparaturą? Jak jest z tym zasięgiem na standardowym zestawie moduł nadawczy odbiornik? Jeśli to nie to co polecicie w tej cenie?
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: FlySky FS-i10 opinie

Post autor: MorF »

Chyba lepiej kupic taniej fs-i6 i wgrac moda na 10ch.
Strzelam sama czesc radiowa jest taka sama.

Jesli oczywiscie nie zalezy Ci na tym "niewiadomopocokomu" lcd
Awatar użytkownika
Wojtek03
Posty: 24
Rejestracja: środa 19 lip 2017, 08:17
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: FlySky FS-i10 opinie

Post autor: Wojtek03 »

Co do samej apki miałem ją w rękach i naprawdę jest to fajny sprzęt, czytelność i funkcje są naprawdę na dobrym poziomie co do zasięgu niestety nie testowałem ale z tego co pamiętam nie jest to ten sam moduł radiowy co w fs-i6.
Wiadomo do FS-i6 da się wgrać softa i zrobić te 10 kanałów ale mimo wszystko według mnie i10 jest lepszą apką, nie będę tutaj porównywać do taranisów bo to jednak inna klasa.
Walkera, Syma ,Nine Eagle, Tarot, MJX, DJI, Zerotech, AEE
grzesiekcichy
Posty: 83
Rejestracja: sobota 26 wrz 2015, 18:29
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: FlySky FS-i10 opinie

Post autor: grzesiekcichy »

Widziałem tą wyprzedaż i mnie zainteresowała.
Czytałem tylko różne opinie odnośnie zasięgu? Jaki jest koszt wymiany modułu nadawczego i odbiornika (jestem zielony w tym temacie).
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: FlySky FS-i10 opinie

Post autor: MorF »

Na fs-i6 z odbiornikiem fs-i6ab ludzie lataja ok 1km, mnie sie udalo pod miastem ok 700m na wysokosci ok 50m co uwazam za spoko wynik.
Nadajnika nie wymienisz (latwo) w tym radiu, mozna co najwyzej dorzucic cos innego typu LRS przez port trenerski lub kanapke z odbiornikiem.

Szczerze mowiac w zyciu nie chcialbym radia z takim wyswietlaczem, ktory nic nie wnosi na wbudowanym sofcie a podbija cene.
Na poczatek polecam jednak fs-i6 w dobrej cenie z BG mozna dopac za c.a 150zl komplet z odbiornikiem fs-i6ab
grzesiekcichy
Posty: 83
Rejestracja: sobota 26 wrz 2015, 18:29
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: FlySky FS-i10 opinie

Post autor: grzesiekcichy »

Czy dobrą alternatywą jest apka FlySky FS-i6X z odbiornikiem FS-iA10B.
Jak wygląda sprawa zasięgu?
Awatar użytkownika
Pirat_VL
Posty: 31
Rejestracja: sobota 31 sty 2015, 17:02

Re: FlySky FS-i10 opinie

Post autor: Pirat_VL »

Wg mnie i10 to bardzo dobra aparatura do latania w zasięgu wzroku. Problem tkwi jednak w aktualizacjach: HK ma kompletnie gdzieś jakie są oczekiwania użytkowników i z każdą nową aktualizacją (dość rzadkimi btw.) poprawiają jedną rzecz a inną psują. Bardzo ciężko jest mi to pojąć tym bardziej, że jestem z grupy "pierwszych" użytkowników, którzy wybulili ponad sto pięćdziesiąt zielonych i liczyli na tzw. support. Niedopuszczalne dla przykładu są choćby niedziałające czasomierze :( z kolei nie mogę się zgodzić w sprawie dotykowego wyświetlacza. Jeśli się choć już trochę użytkownik zorientuje co i gdzie to nawigacja staje się błyskawiczna.

Inaczej rzecz ujmując, wielki, niewykorzystany potencjał i brak - jak na razie - perspektyw na jego wykorzystanie. Liczę na to, że ktoś pewnego dnia ją zhakuje, naprawi błędy i całość usprawni, i wtedy będzie to konkurent taranisa.

Tak przy okazji: czy ktoś z forumowych kolegów dorzucił już LRS do i10? :)
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: FlySky FS-i10 opinie

Post autor: MorF »

Pirat_VL pisze: Tak przy okazji: czy ktoś z forumowych kolegów dorzucił już LRS do i10? :)
Jesli i10 ma wyjscie na trainer port to jest tez PPM output. Ten output dajesz na wejscie LRS i po sprawie.

Jak zalozysz gogle to tak na prawde ten dotykowy wyswietlacz tylko przeszkadza chyba ze da sie go jakos wylaczyc.
PS. Jakie to ma dodatkowe funkcje w stosunku np do i6?
Awatar użytkownika
Pirat_VL
Posty: 31
Rejestracja: sobota 31 sty 2015, 17:02

Re: FlySky FS-i10 opinie

Post autor: Pirat_VL »

MorF pisze:Jesli i10 ma wyjscie na trainer port to jest tez PPM output. Ten output dajesz na wejscie LRS i po sprawie.
Bardziej skłaniałem się do ładnego zapakowania do środka eleresa DIY i dolutowaniem kabelka do PPM w środku :-)
MorF pisze:Jak zalozysz gogle to tak na prawde ten dotykowy wyswietlacz tylko przeszkadza chyba ze da sie go jakos wylaczyc.
Masz rację, tutaj by się przydała jakaś blokada - jak w telefonach-tabletach.
MorF pisze:PS. Jakie to ma dodatkowe funkcje w stosunku np do i6?
Ciężko mi tak na szybko wymyślić :-> ale na pewno coś się znajdzie! (a tak naprawdę głównie to 10 kanałów mnie skusiło... że też cholera musieli zrobić i6 po dwóch latach 10-kanałowe :roll: )
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: FlySky FS-i10 opinie

Post autor: Verid »

Pirat_VL pisze:Bardziej skłaniałem się do ładnego zapakowania do środka eleresa DIY i dolutowaniem kabelka do PPM w środku :-)
Co za różnica? Jak masz port trenera to jest on gdzieś podłączony na płycie. Wystarczy wlutować się w jego nóżkę z PPM (jeżeli siedzi na PCB) albo w jego kabelek (jeżeli siedzi w obudowie) i po problemie. A gdzie sobie skitrasz moduł eLeReS'a to już kwestia gustu. Gorzej jeżeli tego portu nie ma bo wtedy musisz węszyć po płycie kędy ten PPM leci.
Ten wredny...
DronNOOB

Re: FlySky FS-i10 opinie

Post autor: DronNOOB »

Kod: Zaznacz cały

Chyba lepiej kupic taniej fs-i6 i wgrac moda na 10ch.
Strzelam sama czesc radiowa jest taka sama. 
Nawet cześć radiowa fs-i6 i fs-i6X różni się jak strzelać to moduł radiowy miał by być z wersji fs-i6X, zobacz sobie filmiki na YT. Więc jak polecać to zdecydowanie fs-i6X bo cena różni się nieznacznie.

Obrazek

Czy ktoś miał lub ma apke FlySky FS-i10
Nie miałem ale chciałem kupić, informacje z internetu mnie zniechęciły. Kupiłem narazie dwie
do lotów krótkich mam FS-i6X do "długich" Taranis X9D plus, na moje amatorskie loty wystraszy.
Długie loty to hexa z kamerą, i tak latam w zasięgu wzroku, krótkie to FPV loty racerem w odległości ok 100-300m.
Bartchie
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 08 maja 2018, 13:22
Lokalizacja: Katowice

Re: FlySky FS-i10 opinie

Post autor: Bartchie »

Ja powiem tak, jak widziałem jak się konfiguruje inne aparatury to mi się przypomina flight manager ze starego boeinga 747-400.
Zamiast stukać w te klawisze jak głupi można palcymami lub rysikiem ( który jest w aparaturze ( wysuwany ) ) dosłownie migiem wszystko skonfigurować.
Ponadto, masz kolorowy ekran więc obsługa jest o wiele bardziej przyjemna.
Świecić nie musi bo możesz sobie ustawić po jakim czasie ekran ma się wyłączyć.
Mam tą apkę i jestem z niej bardzo zadowolony. Używam ją do hexy jak i do szybowca.
Różnice są, np. możesz na karcie pamięci zapisać mnóstwo modeli z ustawieniami dla każdego z osobna.
Jak dla mnie wszystkie inne aparatury odpadają jeżeli chodzi o wyświetlacz, funkcje oraz interfejs ( jak za tą cenę ) a reszcie proponuję przetrzeć oczy bo jest już 2018 rok ;-)
Na koniec dodam że widziałem różne testy na necie i niektórzy uzyskiwali zasięg nawet do 2000m bez żadnych modów, natomiast tym którzy nie mają takiego zasięgu proponuję przypomnieć sobie jak powinny być ustawione anteny rx względem siebie, czy to w dronie czy w samolocie ;-)
ODPOWIEDZ