DIY Multiprotocol TX Module

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

brodziek
Posty: 430
Rejestracja: wtorek 08 sty 2013, 09:08
Lokalizacja: Śląsk

Re: DIY Multiprotocol TX Module

Post autor: brodziek »

Z czego ty to zasilasz?
Gdzie doprowadzasz zasilanie?
Tam nie ma żadnej filozofii,
od złącza do stabilizatora jest tylko miedziana ścieżka.
Albo ta ścieżka gdzieś jest upalona, albo twój miernik zwariował, albo gdzieś robisz tzw. czeski błąd.
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: DIY Multiprotocol TX Module

Post autor: maxxxior »

no właśnie najlepsze jest to, że jak mierzę na goldpinach w złączu JR to jest napięcie pakietu, a jak włożę moduł i mierzę na stabilizatorze to jest 3,9V :/ nie wiem, może ten stabilizator 5V coś nie teges... po świętach zakupię stabilizatory i zobaczymy, jak nie pójdzie to podeślę do Ciebie ok?

a, przejście pomiędzy złączem a stabilizatorem jest...
brodziek
Posty: 430
Rejestracja: wtorek 08 sty 2013, 09:08
Lokalizacja: Śląsk

Re: DIY Multiprotocol TX Module

Post autor: brodziek »

A jak włożysz moduł i zmierzysz na goldpinach w złączu JR?
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: DIY Multiprotocol TX Module

Post autor: maxxxior »

no to wtedy też jest 3,9V. Wylutowałem ten stabilizator 5V i włożyłem moduł bez tego stabilizatora. I znowu się skopcił ten kondensator przy tym stabilizatorze :/
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: DIY Multiprotocol TX Module

Post autor: miś »

No to panie, wlutowałeś na odwrót ten kondensator, albo jest na za niskie napięcie. Musi być na 16V lub więcej. Tantale mają oznaczony paskiem plus, i pasek na kondensatorze musi być w stronę złącza PPM modułu. Ta sama uwaga dotyczy też C3 i C6, przy czym te dwa mogą już być na 10V. Plusy są zaznaczone na PCB kropką. Jak któryś będzie na odwrót to znowu będzie dym.
Pzdr. -----MIŚ-----
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: DIY Multiprotocol TX Module

Post autor: maxxxior »

kurde, ale jak stabilizator był wlutowany to wszystko było ok. Kondensator dobrze był wlutowany. Tylko faktycznie, mógł być na niższe napięcie :/ po świętach ide do elektronika po te stabilizatory i kondensator też kupię odpowiedni i zobaczymy
brodziek
Posty: 430
Rejestracja: wtorek 08 sty 2013, 09:08
Lokalizacja: Śląsk

Re: DIY Multiprotocol TX Module

Post autor: brodziek »

No bo jak miałeś stabilizator to było tylko 3,9V, jak go wyciągłes to kondensator dostał pełne napięcie pakietu, więc jak miś prawi - musiał być na niższe napięcie.
W liście elementów i na schemacie stoi: 22-47uF/16V.
Dziwi mnie tylko, że stabilizator jest w stanie aż tak obciążać zasilanie żeby był tak duży spadek napięcia.
Nie wiem co jest po drodze w aparaturze od pakietu do złącza- zawsze myślałem, że tylko wyłącznik, ale gdzieś ten spadek napięcia musi się odkładać.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DIY Multiprotocol TX Module

Post autor: Adrián »

Hm może ktoś łopatlogicznie opisać, jak binduje się z swoją cx10? Złożyłem Wreszcie (z braku czasu..) mój moduł, na razie tylko z rf pod cx10, dla hubsana jeszcze czekam z bg.
Wracając do sedna, mam starszy soft er9x, więc wybieram 12 na potencjometrze i po uruchomieniu aparatury, cx10, widać, że się binduje, bo dioda na module jednostajnie świeci i w cx diody również przestają migać, ale nie reaguje na drążki.

Kanały ustawione według https://github.com/pascallanger/DIY-Mul ... Details.md mam wersję zieloną. Hmm co robię źle? Może ktoś podpowie..? Ustawione mam ppm
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DIY Multiprotocol TX Module

Post autor: pawelsky »

Adrián pisze:mam wersję zieloną
Domyslne firmware jest skonfigurowane pod wersje niebieska

Kod: Zaznacz cały

/*	12	*/	{MODE_CX10	,	CX10_BLUE	,	0	,	P_HIGH	,	NO_AUTOBIND	,	0		},
wiec musialbys sobie przekompilowac hexa.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DIY Multiprotocol TX Module

Post autor: Adrián »

Dziękuję, to jutro się tym zajmę.
PucH2
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2015, 15:44
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Re: DIY Multiprotocol TX Module

Post autor: PucH2 »

Soft wgrany domyślnie NO_AUTOBIND. Apkę włączamy z wciśniętym przyciskiem bind a następnie puszczamy po całkowitym uruchomieniu aparatury. Tylko wtedy zbinduje z zabawką. Czynność tą wykonuje się tylko raz. Dla każdej nowej zabawki procedura jest taka sama i jednorazowa. Przycisk bindowania działa tylko z taką opcją. Może się zdarzyć że mimo zbindowania zabawka nie uzbraja się. Wtedy w oprogramowaniu apki zwiększamy dla kanału 3 domyślnie wychylenie drąga gazu z -100+100 na np -110+110. Jest to opisane ale niełatwe do odnalezienia przy takim natłoku informacji o tym linku.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DIY Multiprotocol TX Module

Post autor: Adrián »

PucH2 pisze: Wtedy w oprogramowaniu apki zwiększamy dla kanału 3 domyślnie wychylenie drąga gazu z -100+100 na np -110+110. Jest to opisane ale niełatwe do odnalezienia przy takim natłoku informacji o tym linku.
Możesz podać źródło, jeśli pamiętasz? Binduje się poprawnie, ale nie reaguje. Jakoś nie mogę zwiększyć, mogę jedynie zmniejszyć z-100/+100

https://github.com/pascallanger/DIY-Mul ... -TX-Module ok, mam.
Czyli jeśli dobrze rozumiem, to najlepiej będzie wrzucić najnowsze er9x. Wówczas będzie można wszystko robić z poziomu menu i dochodzi kilka opcji do tego projektu.
Ok, wrzuciłem r217, pojawił się protocol. Wieczorem spróbuję to ogarnąć.

Hmm dziwna sprawa, ale okazało się, że mam jednak niebieskie pcb.. To nie mój cx, poprzedni miał zieloną, tej jeszcze nie rozbierałem..

Binduje się poprawnie (przez wybranie 12 na potencjometrze), ale nadal brak reakcji. Hm czytając https://github.com/pascallanger/DIY-Mul ... /_Config.h

Widzę, że da się zwiększyć zakresy

Kod: Zaznacz cały

#define PPM_MAX		2140	//	125%
#define PPM_MIN		860		//	125%
#define PPM_MAX_100 2012	//	100%
#define PPM_MIN_100 988		//	100%
Tylko nie bardzo wiem jak mam to zrobić w apce. Teraz używam 9xr pro.
Po wgraniu ersky9x mam wprawdzie protocol, ale wygląda inaczej niż, chociażby tutaj :

Obrazek

Może złą wersję mam?
PucH2
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2015, 15:44
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Re: DIY Multiprotocol TX Module

Post autor: PucH2 »

Jak robisz ustawienia z apki to ustawiasz przełącznik na 0 i w takiej pozycji pozostaje na stałe. Ustawienia bindowania i protokółu z apki są łatwiejsze i szybsze do ogarnięcia.

Jest już nowa Multiprotocol z botloaderem ale ma zaaplikowaną obsługę tylko trzech modułów RF.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DIY Multiprotocol TX Module

Post autor: Adrián »

Tak, doczytałem, mam na 0.
PucH2 pisze:Jest już nowa Multiprotocol z botloaderem ale ma zaaplikowaną obsługę tylko trzech modułów RF.
Hm ja i tak potrzebuję tylko a7105 i NRF24L01

U mnie, po wejściu w protocol, wygląda tak:

https://lh5.googleusercontent.com/7GW1J ... 98-h805-no
PucH2
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2015, 15:44
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Re: DIY Multiprotocol TX Module

Post autor: PucH2 »

To masz tak jak ja. Docelowo i tak cztery zamontuje.
Warto zwrócić uwagę na ten RF http://www.miracle-mart.com/store/index ... ts_id=8405 z uwagi na dostępność tanich i lekkich odbiorników Spektrum. Niestety ten moduł jest nieosiągalny. Gdyby ktoś kupował lub miał na zbyciu to proszę dać znać na PW.


Co do ustawień niewiele pomogę bo mam Taranis apkę i tam to o niebo lepiej wygląda.
ODPOWIEDZ