Jaką aparature wybrać - temat rzeka ;)

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

pit202

Post autor: pit202 »

to po co brać FrSKY jak nie brać telemetrii ? samo T9x chodzi dobrze w oryginale , chyba , że myślisz o tym co wcześniej pisałeś , że lepiej współpracuje z dopałkami.
yagi
Posty: 450
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 09:41
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: yagi »

failsave a dodatkowe nadawanie na modelu imo to bez sensu i tak dalej latamy z OSD lub innymi gadzetami...'generatorom dodatkowych szumow' mowimy dosc ;)
"Bóg musi byc chinczykiem , on stworzyl wszystko"
pass: qwerty
Mieciu
Posty: 876
Rejestracja: wtorek 15 lut 2011, 00:55
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

Jarlist pisze:No rada jest, a jakie argumenty? ;)
Przybliż proszę temat.
telemetria ma piszczyk który niby ma sygnalizować koniec zasięgu a tak naprawde sygnalizuje moment kiedy to z tych małych antenek w odbiorniku przestaje docierać informacja zwrotna do nadajnika....
Zakładając panel na nadajnik zwiększasz 2-3 krotnie zasięg, ale odbiornik nadal sie nie zmienia i piszczy Ci nawet jak masz zasięg. Robilem test na ok 6km z panelem 14dBi: piszczało to już ciągłym, a sygnał normalnie docierał do odbiornika (płynny ruch serwa)

Bez telemetrii = bez problemu. Nadajesz tylko w 1 stronę no i boostery moje lepiej sie z tym dogadywały (pobierały wieksze prądy). No chyba że chcesz max 1km latać... to bierz z telemetrią.

Juz wszystko jasne?
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Ta telemetria jest włączona na stałe czy można ją jakimś przełączniczkiem zdezaktywować ?
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Mieciu
Posty: 876
Rejestracja: wtorek 15 lut 2011, 00:55
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

przełączniki w nadajniku pozwalają na wybór opcji: z telemetrią lub bez...

Jeszcze tego nie testowalem jak modul z telemetrią zachowa się współpracując z odbiornikami bez ale wg instrukcji da się tak zrobić.
Awatar użytkownika
Klimas
Posty: 10
Rejestracja: piątek 15 paź 2010, 18:35

Post autor: Klimas »

Jarek. Hiteca Optic 7 unikaj jak zarazy. Mam i nie polecam. Łatwo gubi zasięg. Zaletą jest natomiast jego programowalność ale co Ci po tym jak nie będziesz miał zasięgu :)
Awatar użytkownika
BNZ
Posty: 124
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 19:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: BNZ »

Klimas pisze:Jarek. Hiteca Optic 7 unikaj jak zarazy. Mam i nie polecam. Łatwo gubi zasięg. Zaletą jest natomiast jego programowalność ale co Ci po tym jak nie będziesz miał zasięgu :)
I tu się z kolegą niestety nie zgodzę, gdyż:
1) Takiej aparatury jak Optic 7 nie ma jest za to Eclipse 7. Takiej aparatury nie mam i w sprawie tej aparatury się nie wypowiem.
2) Mam osobiście 2szt Hitec Opitc 6 i żadnych problemów z nim nie mam. Problemy są jak się zastosuje byle jaki odbiornik lub źle wykona instalację w modelu, ale to nie jest wina nadajnika tylko części odbiorczej i taki model z każdym nadajnikiem nie będzie miał "zasięgu".
Pozdrawiam,
Bogdan
sreg
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 12:30
Lokalizacja: W-wa

Post autor: sreg »

Rufio pisze:Jak już sprzęt przyjdzie (to bardzo dobre RC, to tak BTW), to pierwsze co zrób to przygotuj złącze w T9X do obsługi modułu JR - pin do 6V, w tej aparaturze jest podłączony do masy.

Próbowaliśmy u znajomego wsadzić właśnie taki moduł i - zapachniało i radio martwe.
Spaliła się ścieżka od +5V na jednej z płytek drukowanych.
Sorry co oznacza przygotuj złącze ? Jestem świarzak więc przepraszam kolegów za być może bnalne pytania.

Pozdrawiam
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Post autor: labo »

BNZ pisze:2) Mam osobiście 2szt Hitec Opitc 6 i żadnych problemów z nim nie mam. Problemy są jak się zastosuje byle jaki odbiornik lub źle wykona instalację w modelu,
A tak może dla potomych: jakie odbiorniki polecasz?
Awatar użytkownika
BNZ
Posty: 124
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 19:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: BNZ »

labo pisze:
BNZ pisze:2) Mam osobiście 2szt Hitec Opitc 6 i żadnych problemów z nim nie mam. Problemy są jak się zastosuje byle jaki odbiornik lub źle wykona instalację w modelu,
A tak może dla potomych: jakie odbiorniki polecasz?
Ogólnie odbiornik z zestawu Hiteca HFD08RO jest bardzo dobry, poza tym wszystkie firmowe z podwójną przemianą, np. 8-io kanałowa Corona RP8D1
Pozdrawiam,
Bogdan
ODPOWIEDZ