Taranis X9E vs. X9D Plus

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mak
Posty: 118
Rejestracja: piątek 11 lip 2014, 21:46
Lokalizacja: Złotokłos

Taranis X9E vs. X9D Plus

Post autor: mak »

Po dostawie uaktualniałem opis Taranisa X9E i zebrałem w jednym miejscu różnice względem X9D Plus. Może się komuś przyda.

Taranis X9E - różnice względem Taranisa X9D Plus
  • Obudowa typu "pulpit"
  • Zupełnie nowe, ulepszone drążki z czterema łożyskami
  • Dodatkowy, kolorowy wyświetlacz OLED (na górze obudowy)
  • Dwa dodatkowe slidery (między drążkami)
  • Nowy, wygodniejszy sposób nawigacji po menu OpenTX (klawisze plus obrotowy manipulator)
  • Bluetooth 4.0
  • Miejsce na więcej przełączników oraz potencjometrów
  • Bezpieczny włącznik aparatury (chroni przed przypadkowym włączeniem / wyłączeniem)
  • Akumulator ma podwyższone napięcie: NiMh 9.6V (w X9D było 7.2V) i jest zainstalowany w środku radia
  • Zasilacz o napięciu 18V (w X9D było 13V)
  • Brak komory do instalowania modułów JR/Graupner - moduły instaluje się w środku obudowy
  • Anteny Bluetooth i nadawcza wewnętrznego modułu XJT 2.4GHz są odkręcane (gniazdo SMA-jack), przez co łatwo je wymienić na inne (UWAGA: nigdy nie należy włączać nadajnika z odkręconymi antenami!)
  • Wymaga OpenTX 2.1 lub nowszego
Pozdrawiam,
Michał.
Ostatnio zmieniony piątek 21 sie 2015, 21:53 przez mak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Taranis X9E vs. X9D Plus

Post autor: cebulator »

Nie wiem jakim cudem można wyłączyć sobie apkę, nawet na standardowym przycisku. Co do anteny na sma to z jednej strony fajnie ale to też proszenie się o kłopoty.
Do czego służy ten moduł Bluetooth?
I jak wygląda to ładowanie modułu do środka? To jakiś ukryty pod obudową standard jr czy raczej na zasadzie Frsky DIY?
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Taranis X9E vs. X9D Plus

Post autor: PiotrSz »

cebulator pisze:I jak wygląda to ładowanie modułu do środka?
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=397015#p397015
Awatar użytkownika
mak
Posty: 118
Rejestracja: piątek 11 lip 2014, 21:46
Lokalizacja: Złotokłos

Re: Taranis X9E vs. X9D Plus

Post autor: mak »

cebulator pisze:Nie wiem jakim cudem można wyłączyć sobie apkę, nawet na standardowym przycisku. Co do anteny na sma to z jednej strony fajnie ale to też proszenie się o kłopoty.
Do czego służy ten moduł Bluetooth?
I jak wygląda to ładowanie modułu do środka? To jakiś ukryty pod obudową standard jr czy raczej na zasadzie Frsky DIY?
W X9D wyłączyć radio przypadkiem szanse małe, szczególnie jak się ma balancer przykręcony nad włącznikiem. Ale w pulpitówce, jak obok są dwa slidery, to można się jednak pomylić.

Bluetooth właśnie rozgryzam - wygląda, że jest trener bezprzewodowy. Choć mam nadzieję, że da się też normalnie do kompa podłączyć, aby modele konfigurować wygodniej.

Moduł w środku wygląda na JR. Poniżej jest filmik... W weekend mam nadzieję wypróbować i to :). Tylko Radom Airshow w tym samym czasie... :)

Awatar użytkownika
Kris_po
Posty: 628
Rejestracja: niedziela 29 sty 2012, 13:16
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Taranis X9E vs. X9D Plus

Post autor: Kris_po »

a wiesz jaki jest pin do bluetootha ? nigdzie nie mogę znaleźć

edit:

a oto jak radio wygląda w środku :

Obrazek
Awatar użytkownika
ful81
Posty: 59
Rejestracja: sobota 22 wrz 2012, 21:19
Lokalizacja: Rabka-Zdrój

Re: Taranis X9E vs. X9D Plus

Post autor: ful81 »

Nie wiesz jak uruchomić telemetrie przez s-port?? Jest jakiś dobry firmware do niej??
ful-fpv
Alanos77
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 10 gru 2020, 21:00
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Taranis X9E vs. X9D Plus

Post autor: Alanos77 »

Ponawiam pytanie. Jak podłączyć bluetooth w Taranis X9D plus 2019? Potrzebujemy do telemetri.
ODPOWIEDZ