Turnigy 9X 2in1

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Xeo
Posty: 355
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 10:31
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Turnigy 9X 2in1

Post autor: Xeo »

Właśnie przymierzam się do zmiany modułu na FrSky DHT DIY w mojej Tgy9x. Aktualnie korzystam z podstawowego modułu do którego mam trochę odbiorników i z jednej strony szkoda się ich pozbywać i całość wymieniać na FrSky. Zacząłem się zastanawiać i szpital w sieci czy jest może opcja/patent aby korzystać naprzemiennie z 2 modułów przelaczajac się między nimi. W sieci nic ciekawego w sumie nie znalazłem ale patrząc na co tworzycie i wymyślacie postanowiłem zapytać się speców czy byłaby taka możliwość i czy to ma sens z waszego punktu widzenia?

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk
Awatar użytkownika
jedrekxxd
Posty: 223
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 19:47
Lokalizacja: Niszczewice

Re: Turnigy 9X 2in1

Post autor: jedrekxxd »

Można można,
1) ogólnie możesz kupić frsky razem z szufladką i wymieniać moduły.( musisz wtedy odlutować antenę oryginalnego modułu na chwilę i wyciągnąć ja ze środka i zamontować ją z tyłu.
2) kupujesz frysky diy, nawiercasz miejsce pod drugą antenę i ją mocujesz, dodajesz włącznik do uruchamiania frysky (jak jest wyłączony to leci po standardowym a jak włączony to po linku frysky) - gdzieś mam zdjęcia jak to zrobić. Jak znajdę to ci podeślę.
3) możesz wyciągnąć antenę od standardowego moduł i zamontować ją do szufladki, a w stare miejsce dać antenę od frysky diy i dalej jak u góry.
Xeo
Posty: 355
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 10:31
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Turnigy 9X 2in1

Post autor: Xeo »

To super a za zdjęcia będę wdzięczny bo DHT DIY juz zamówiony więc niebawem zabawa w lutowanie.

To jeszcze jedno pytanie. Czy telemetrie lepiej wrzucić na standardowy wyświetlacz czy na oddzielny? Do FPV mam zamiar używać matrycy wiec miejsce na apce jest :-)

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk
Awatar użytkownika
jedrekxxd
Posty: 223
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 19:47
Lokalizacja: Niszczewice

Re: Turnigy 9X 2in1

Post autor: jedrekxxd »

Wgraj er9x i na wyświetlaczu w aparaturze. Jutro poszukam tych zdjęć.
Xeo
Posty: 355
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 10:31
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Turnigy 9X 2in1

Post autor: Xeo »

Z tego co się orientuje to jest jedyny moduł diy i tu nasuwa mi się pytanie - czy jest sens w to wchodzić jak nie jest kompatybilny z serią X? Czy do samolotów, quadów i plywadel wystarczy D i V? Bo wiem ze FrSky z części się już wycofuje.

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk
Xeo
Posty: 355
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 10:31
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Turnigy 9X 2in1

Post autor: Xeo »

Graty zamówione. Szukałem w sieci lopatologicznej instrukcji jak to spiac aby działało ale nie znalazłem. Czy ktoś może mnie oswiecic i pokazać co i jak powinienem zrobić aby to działało?

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk
tberent
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 17 maja 2015, 10:59

Re: Turnigy 9X 2in1

Post autor: tberent »

Xeo a myślisz ze jak się producent wycofuje to od jutra będzie problem ?
Ja czekam na kabel do wgrania softu. Bez sensu jest dokładać wyświetlacz. Resztę mam. Ale czekam na kabel. Zrobienie telemetrie tez nie jest problem. Poszukaj choćby na yt. Dużo tego jest. Zrób jak zrobił artu. Ja tak mam zamiar. Wsadzić antene do odbiornik a frsky na stałe. Poza tym nie testował em tego ale wg mnie radio może chodzić na 2 modułach nadawczych. Przetestuje to bi jeżeli robić na przełączniki to już masz 2 więcej wiec
Radio Radio będzie Radio bedzie slalo sygnał na dwa moduly . Jak będzie link na frsky to raczej nie będziesz miał w tym samym czasie odbiornika turnigy zasilanego ?
Xeo
Posty: 355
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 10:31
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Turnigy 9X 2in1

Post autor: Xeo »

Z tele to jasna sprawa bardziej chodzi mi mi korzystanie z 2 modułów. Wcześniej ktoś pisał o przełączniku pomiędzy nimi ale nie za bardzo wiem co dokładniej na rozdzielać a nie chce zajarac apki

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk
tberent
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 17 maja 2015, 10:59

Re: Turnigy 9X 2in1

Post autor: tberent »

Jutro na rysuje
tberent
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 17 maja 2015, 10:59

Re: Turnigy 9X 2in1

Post autor: tberent »

[img]//images.tapatalk-cdn.com/15/07/26 ... 2ab95a.jpg[/img]
sorki ze od reki ale często tak ludziom łatwiej załapać.
Xeo
Posty: 355
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 10:31
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Turnigy 9X 2in1

Post autor: Xeo »

Dzięki wielkie za schemat. W razie wątpliwości będę pisał :-)

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk
tberent
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 17 maja 2015, 10:59

Re: Turnigy 9X 2in1

Post autor: tberent »

I jeszcze jedno Xeo. Odbiorniki serii x działają z wszystkimi modułami nadawczych frsky . Zobacz w manuala. ,
Xeo
Posty: 355
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 10:31
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Turnigy 9X 2in1

Post autor: Xeo »

Dzięki wielkie za info. Do 250tki planowałem wstępnie D4R-II ale 4CH to trochę mało i zastanawiam się nad D8R-XP lub D8R-II plus. Może polecicie coś lepszego na czym sami latacie?

EDIT

Zostałem przy D4R-II + Flip32+ więc kanałów wystarczy :D
Xeo
Posty: 355
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 10:31
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Turnigy 9X 2in1

Post autor: Xeo »

Graty dzisiaj będą już u mnie więc w weekend jak czas pozwoli zabieram się za składanie.
I od razu kilka pytań:
1. Czy ten przełącznik będzie ok?
Obrazek
Może macie jakiś inny ciekawszy przełącznik? :mrgreen:
2. czy przedłużki pomiędzy modułami oraz PCB - Turnigy mogę zrobić standardowymi kablami zasilającymi np. 20AWG?
3. za jednym zamachem planuję ogarnąć telemetrię wg http://www.rchacker.com/projects/turnig ... -telemetry. Zastanawiam się czy nie będzie to kolidowało jak będą 2 moduły :?:
Xeo
Posty: 355
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 10:31
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Turnigy 9X 2in1

Post autor: Xeo »

Wczoraj wmonotowałem DHT DIY + przełącznik 2-pozycyjny ON-ON.
Teraz chce jeszcze wrzucić moda aby mieć telemetrię na wyświetlaczu.
W necie znalazłem 2 lekko różniące się wersje:
1. połączenie na samych kablach


2. połączenie z użyciem rezystorów

Obrazek
http://kcrcw.blogspot.com/2013/09/turni ... metry.html

Zastanawiam się jaka jest różnica z/bez rezystorów. :roll:
ODPOWIEDZ