Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: lotpawel »

Miś takie pytanie techniczne, co jeśli eleres tx dostaje sygnał PPM jak i UART przez BT,
czy któryś z systemów jest nadrzędny/priorytetowy?
Rozważam po prostu co w sytuacji gdy np. sobie latamy, połączenie między apką a eleres tx jest zestawione przez BT i nagle BT przestaje działać, czy możemy wpiąć po prostu kabel z PPM i powinno zatrybyć czy potrzebny jest "reset"?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: miś »

Przełącza się "w locie". Priorytet ma UART jak dostaje jedno i drugie. Jak przez 0.2s nie ma danych z uarta to odblokowuje PPM'a i czeka na albo PPM albo powrót danych serial.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: lotpawel »

co może być przyczyną, jeśli nawet konfiguracja apka -> arduino z softem "eleres serial" (dioda świeci) -> eleres v1 tx z softem 1.25c przez rezystor 1k i wszystko podłączone na kablu w odległości 20cm nie chce działać? gdy daje ppm to instant eleres v2 na skrzydle łapie sygnał, jak jest tylko uart to miga fs i na tym koniec. nie mam pomysłu co może być przyczyną
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: miś »

Oczywiście sygnał z wylotu TXO w arduino podajesz na wlot RX w eleresie, i w eleresie TX masz ustawioną prędkość uarta na 57600 ?
Na eleresie TX świeci zielona czy czerwona dioda ?
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: lotpawel »

dokładnie, TXO z arduino daję na Rx w eleresie przez 1k rezystor, wt Tx utawiona prędkość na 57600 jak z resztą w trackerze, AP i całej reszcie.
na Tx świeci dioda czerwona, gdy dokładam sygnał PPM to od razu jest zielona i wyłącza sie FS.

ps. sprawa rozwiązana. uwalone arduino, po kilku minutach pracy upaliło się i puściło "dym",
kolejne arduino działa od strzała.
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: NeXuS »

Zrobiłem sobie schemacik do konwertera z inwerterem UART do taranisa, aby mieć telemetrię.
Będzie to działać? Regulator 7805 w obudowie TO 220 to pewnie przesada? Ale takie mam. Może być, czy jednak kupić mniejszy?
Obrazek

Miałoby to wejść na płytkę wkładaną w miejsce JR.
Obrazek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: miś »

NeXuS pisze:Będzie to działać?
Bedzie.
NeXuS pisze: Może być, czy jednak kupić mniejszy?
Zostaw. BT potrafi szarpnąć trochę prądu. Mały będzie się pocił, a po co ?
Aleś namieszał... 1k przewlekane, reszta SMD ;-) Nie masz 1k w SMD ? To wstaw 470 ohm, albo cokolwiek pomiędzy :-)

Edit:
Dodaj se zworki do zalutowania na D2 i D9 arduino aby dało się wybrać protokół.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: NeXuS »

Namieszałem - zrobiłem pod to co mam, poza tym pierwszy raz. Dzięki o przypomnieniu o zworach, wyleciało mi z głowy.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: miś »

NeXuS pisze:Dzięki o przypomnieniu o zworach, wyleciało mi z głowy.
No to jeszcze 6 pinowe złącze pod przełączniki do kanałów binarnych... A nuż Ci się ubzdzi dodanie binarnych :mrgreen:
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: NeXuS »

Szukam po Internecie i nie moge znaleźć złącza do 5 szpilek wychodzących z aparatury, piny muszą przejść przez otwory w płytce, a potem w złącze przylutowane do płytki. Raster 2,54. Jak nie znajdę to wykombinuję ze zwykłych goldpinów, ale może jest coś takiego przelotowego gotowego do lutowania na płytkę? Wydaje mi się (z obrazka), że na eLeReS MAX jest coś podobnego. Wie ktoś jak to zwać?
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: NeXuS »

Skończyłem płytkę, nawet zgrabnie to wyszło
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: Rurek »

NeXuS pisze:Szukam po Internecie i nie moge znaleźć złącza do 5 szpilek wychodzących z aparatury, piny muszą przejść przez otwory w płytce, a potem w złącze przylutowane do płytki. Raster 2,54. Jak nie znajdę to wykombinuję ze zwykłych goldpinów, ale może jest coś takiego przelotowego gotowego do lutowania na płytkę? Wydaje mi się (z obrazka), że na eLeReS MAX jest coś podobnego. Wie ktoś jak to zwać?
Nie wiem czy znalazłeś ale jakby co to w eLeReS'ie MAXie jest to:
http://www.digikey.com/product-detail/e ... -ND/211113 lub w wersji mini http://www.digikey.com/product-detail/e ... 3-ND/26525
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: NeXuS »

Dzięki, przyda się na przyszłość, bo teraz sobie poradziłem przeróbką zwykłych goldpinów. Jakby ktoś potrzebował instrukcji jak to zrobić to dać znać.
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: NeXuS »

Przepraszam, że walę posty pod sobą, ale mam dwie nowe sprawy w temacie:
1. Na HC-05 jest napisane przy TX, RX LEVEL 3.3V. Z konwertera arduino idzie na RX zmierzone 4,7V. Wszędzie widzę schematy podłączenia z arduino przez dzielnik 1K/2K, a i natknąłem się na informację, że 5V może modułowi zaszkodzić. Nie należałoby zastosować dzielnika?
2. Mam mastera w Taranisie i slave'a w MOD'zie. Normalnie zdaje się to ładnie działać, po utracie zasięgu połączenie jest wznawiane. Ale przypadkiem odkryłem, że w pewnej specyficznej pozycji, kiedy położę sprzęty obok siebie na podłodze w odległości powiedzmy ok. 20 cm, następuje totalna zwiecha slave'a, jakby się zatykał, nie miga dioda i nie daje się wznowić połączenia. Pomaga dopiero reset zasilania. Zauważył ktoś coś podobnego u siebie? Daje się to jakoś wyjaśnić?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: miś »

1. A co napisałem w pierwszym poście ? "Zalecam dodać dwa szeregowe rezystory 470ohm - 1k na wejściu i wyjściu sygnału z arduino, czyli na D8 i TXO." To wystarczy.
2. Jeśli to powtarzalna sytuacja to albo unikać takich małych odległości albo zmienić BT slave na inny model (a modułów slave jest do wyboru do koloru).
Druga opcja (obejście tego problemu) to zamienić moduły master/slave miejscami, i wtedy w takiej sytuacji da się uratować wyłączając na chwilę aparaturę.
Pzdr. -----MIŚ-----
ODPOWIEDZ