Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
zaa
Posty: 49
Rejestracja: piątek 18 maja 2012, 11:59
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: zaa »

Proszę o pomoc. Mam Taranisa +, eleres MOD, UART w eleres ustawiony na 57600, PPM. Taranis nie odbiera telemetrii, LED na Arduino miga 3 razy więc wysyła i odbiera wszystko, na D10 i D11 jest transmisja a Taranis nie odbiera danych telemetrii. W Taranisie próbowałem ustawiać różne warianty ale nic nie pomogło.

Przepraszam, już znalazłem, jak zawsze po naświetleniu problemu przyszło oświecenie.
Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: janjazda »

Wgrałem soft do arduino przez xloadera. Po zasileniu i podłączeniu Tx z MOD'a, dioda błyska 2 razy. Podłączony pin D11 z konwertera do Taranisa. W Taranisie ustawiony PPM i telemetria S.port i niestety cisza. Nie wykrywa żadnych sensorów. Sprawdzałem też z D10, to samo.
Po odłączeniu Tx z MOD'a miga tylko 1 dioda. PPM połączony bezpośrednio z apki do eleresa. Co może być?

EDIT: Prędkość UART'a ustawiona na 57600, po odączeniu konwertera i podłączeniu w to miejsce BT, TrackMyRc śmiga aż miło.
Chyba, że nie ten pin wyjśćiowy, pin D11 ma oznaczenie 11 na płytce arduino pro mini?

EDIT2: Ruszyło, zmieniłem w Taranisie telemetrę z S.PORT na FRSKY D.
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: miś »

No właśnie. A było pisane że konwerter obsługuje tylko FrSky na 9600baud, czyli wersja FrSky-D.
Pzdr. -----MIŚ-----
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: Assur92 »

No to teraz ja poległem...

Na początku chciałem słać PPM przez UARTa, sygnał leci ładnie, od razu zapala się zielona dioda na MODzie, niestety arduino miga 2 raz a nie 3 i nie ma telemetrii na taranisie. Zrobiłem kabel Y i wpiąłem się od razu BT by zobaczyć czy aby na pewno wszystko idzie jak należy. Na telefonie wszystko ładnie pokazuje, taranis nadal milczy. Sprawdzałem pin 11 jak i 10 i niestety brak reakcji. Baud ustawiony w MODzie na 57600, telemetria w taranisie jako frsky D.
Bez próby wysyłania PPMa przez uarta (zworka wylutowana i podłączony klasycznie) arduino miga raz i nadal brak telemetrii na taranisie. Co mogę jeszcze sprawdzić?
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: miś »

1. Protokół telemetrii w MOD'zie ustawiony jako "eLeReS" ?
2. Podczas testów arduino jest odłączone od programatora ?
3. Używasz arduino promini (a nie jakiegoś mikro z wbudowanym interfejsem USB) ?
Jeśli używasz mikro z USB, to spróbuj podłączyć TX z MOD'a wprost do RXI na arduino (bez rezystora). Jeśli to nie pomoże to zmień arduino na promini - bez interfejsu USB na pokładzie, lub odetnij połączenie RXI ze scalakiem USB na samej płytce arduino.
Pzdr. -----MIŚ-----
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: Assur92 »

1. Tak, ustawiony eleres, aplikacja trackmyrc dobrze działa jako potwierdzenie.
2. Odłączone, Jedynie D11 podłączone przez rezystor 1k do taranisa, RXI przez rezystor 1k do TX MODa, i masa do taranisa. Zasilanie arduino z 5V na pinie VCC z racji że bluetooth będzie zamknięty w tym samym pudełeczku, a nie wiem czy arduino by wytrzymało jakbym z niego podkradł 5V.
3 Używam dokładnie arduino pro mini, czytałem właśnie że ktoś walczył z podobnym problemem i okazało się że chip od USB w arduino nano był problemem.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: miś »

Wywal ten 1K pomiędzy TX MOD'a a RXI (bo jest już w MOD'zie). Jak arduino zacznie w końcu mrugać potrójnymi błyskami to znaczy że czyta dane z MOD'a.
Jeszcze softy... zalecam najnowsze dostępne wersje w RX, TX i arduino.
A 5V do BT i arduino możesz ukraść z MOD'a (jest na złączu UART'a).
Pzdr. -----MIŚ-----
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: Assur92 »

Softy najnowsze wszędzie, ostatnio aktualizowałem eleresy, soft na arduino też dziś wrzucony. Rezystor wywaliłem, ale to też nie pomogło. No nic, spróbuję jeszcze inne arduino, może coś go "boli", wrzucę na świeże arduino soft i zobaczę czy pomoże.

Edit:
Arduino wrzuciłem nowe, dioda wesoło miga 3x, ale niestety po włączeniu w taranisie wyszukiwania sensorów nic nie znajduje. Na pewno ustawiony frsky D i podłączone D11 arudino do Sport taranisa przez rezystor 1k. Muszę przysiąść na spokojnie za dnia do tego bo teraz raczej nic nie wykombinuję.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: miś »

Teraz pozostaje Ci opcja sprawdzania ustawień taranisa. No i jeszcze... D11 podpiąłeś na pin telemetrii dla modułu RF czy do złącza uarta w taranisie ? Bo nie wiem czy ta druga metoda zadziała. W każdym bądź razie dane z eleresa do konwertera docierają, o on napewno wypluwa ramki w formacie FrSky D (nie S-port). Teraz musisz zmusić taranisa aby to łyknął.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: Głuś »

Hej, mam MAX'a i do niego FrSKy XSR, ktoś gdzieś kiedyś pisał że da się telemetrie tloczyć i do Taranisa i do TrackMyRC jednocześnie, jak podłączę TX MAX'a do Arduino i ten sam do BT (przez rezystory?) to mi to zarybi? Wolę się upewnić żeby nie wysadzić MAX'a :-P
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: miś »

Tak, zatrybi. Nie potrzeba rezystorów.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: Głuś »

Dzięki, a mogę HC-06 + FrSKY + Arduino nakarmić prosto z MAX'a czy lepiej dać jakąś małą przetworniczkę albo stabilizator?
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: miś »

MAX ma impulsową przetwornicę 5V więc da radę.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: Głuś »

Mój pajączek ;-)
Obrazek

Sterowanie jest.
Telemetria przez BT na TrackMyRC śmiga pięknie.
Telemetrii na Taranisie brak, próbowałem D10 i D11, co skopałem? :mrgreen:
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: arek2081 »

Jaki rodzaj telemetrii jest ustawiony w taranisie
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
ODPOWIEDZ