aparatura

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Wojtass_nt
Posty: 983
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:40
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: Wojtass_nt »

Zakładam, że masz gaz po lewej. W nadajniku ustawiasz bodajże MODE- mode 3.
Wtedy gaz na kanale 3.
Lotki na 1
Wysokość na 2
Kierunek na 4
5,6 klapy i podwozie lub podwozie i klapy przypisane do jednego przełącznika- np. klapy.
Awatar użytkownika
zaan
Posty: 112
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: zaan »

Panowie jesteście nie ocenieni.. :-D
Awatar użytkownika
zaan
Posty: 112
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: zaan »

Więc tak :wydrukowałem sobie instrukcje http://www.skyrc.us/pdf/imax9x.pdf przeczytałem w miare rozumiejąc po czym odszukałem mój wątek :mrgreen: i mam takie pytanie :jak tu zrobić klapy jako hamulce aero? :roll: co zrobiłem do tej pory: system seting>>wybór modelu ,nazwa modelu-- bla bla bla , typ--acro , system setting--ppm (2,4Ghz, tx-ct8j rx cr8d) , mode 2 >>prawo góra dól -wysokość prawo lewo - lotki lewo góra dół -gaz ,prawo lewo kamera sie rozgląda albo jak kto woli kierunek . W funcion setting>>rewers sobie odpuściłem na razie , o trainer'ze nie myślałem jak i sub trim czy end point oraz thr hold , flaperon odznaczyłem jako act - ail1 ustawiłem 060 100 a ail2 100 060 tak uzyskując różnicowość lotek a flp1 oraz 2 jako 000 000 . d/r exp ustawiłem na 100 040 jeśli idzie o stery . W odbiorniku wygląda to tak :kanały 1 i 6 to lotki 2 ster wysokości , 3 silnik ale nie wiem jeszcze czy reaguje na ruchy drążka bo narazie podpiołem sam regulator bez silnika , no i 4 to ster kierunku (u mnie kamera ). Dalej wychodzą jakieś pierdoły :evil: prośba do użytkowników Turnigy 9X jak by dali jakieś wskazówki co z czym i do czego wykorzystać ..... tak dla potomnych bo widze że apka sie sprawi i ma potencjał
Awatar użytkownika
zaan
Posty: 112
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: zaan »

runda druga : te klapy mi nie dawały spać więc tak>> flaperon poszedł na INH natomiast aildiff aktywowałem i dałem takie ustawienia : ail1 060 100 ail2 100 060 więc mamy różnicowość potem airbrake >> ACT ail1 -100 ail2 100 no i są :!: można jeszcze dodać elev i zadać opóźnienie zadziałania tego elementu przez ele_delay . co ważne lotki w odbiorniku zajmują teraz kanał 1 i 7 . klapy obsługuje przełącznik 3 pozycyjny po prawej stronie , włączenie funkcji jest tylko w środku skrajne położenia to off.


Teraz taka prośba czy ma ktoś schemat elektroniczny odbiornika CR8D ??? albo wie gdzie coś takiego znaleźć ?? namierzyłem zdjęcia i troche opisów ale poszukiwany jest schemat
emzet
Posty: 862
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 17:06
Lokalizacja: Nowogard

Post autor: emzet »

Witam
Jaką mocą dysponuje ten moduł Corony 2.4Ghz? Jest to 100mW?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zaan
Posty: 112
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: zaan »

a żebym to wiedział :mrgreen: trzeba pokopać w internacie albo zmierzyć ,jak dla mnie działa i to najważniejsze jak na razie ,ale zapewniam Cie że to niema takiego zasięgu jak link Tomasa :-P
emzet
Posty: 862
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 17:06
Lokalizacja: Nowogard

Post autor: emzet »

he he, no wiem ;) Ale chciałem wiedzieć czy jest to mocniejsze od mojego Spektrum (10mW), jeżeli ma więcej to nie będzie problemu wysterować dopałkę 500mW czy nawet 1W. :)
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

emzet pisze:Witam
Jaką mocą dysponuje ten moduł Corony 2.4Ghz? Jest to 100mW?
Pozdrawiam
sa dwie wersje: 10 i 100mW.
na europe przewaznie idzie wersja 10mW.
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Chłopaki uważajcie z tymi dopalaczami bo będziecie strącać kolegów :)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Ciekawe, czy to jest klon turnigy 9x ? bo wygląda znajomo... i ciekawe co to za paździerz jako moduł i Rx do tego jest dodane...jaka moc itepe...A cena?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

Turnigy, iMax itp. itd.
To wszystko wychodzi z jednej fabryki tylko z innymi naklejkami.
Nawet softy mają takie same. Różną się tylko nazwą firmy.
yagi
Posty: 450
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 09:41
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: yagi »

Rurek pisze:Ciekawe, czy to jest klon turnigy 9x ? bo wygląda znajomo... i ciekawe co to za paździerz jako moduł i Rx do tego jest dodane...jaka moc itepe...A cena?
tj FLY SKY czyli oryginalny 2007 rok prod. potem technologia poszła na bazar ;)
i jest imax t9x i inne...chyba najlepszy moduł do tych APek DSSSv2 to pada-ka przy FS ;)
Ostatnio zmieniony czwartek 20 maja 2010, 21:45 przez yagi, łącznie zmieniany 1 raz.
"Bóg musi byc chinczykiem , on stworzyl wszystko"
pass: qwerty
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

Rurek pisze:Ciekawe, czy to jest klon turnigy 9x ? bo wygląda znajomo... i ciekawe co to za paździerz jako moduł i Rx do tego jest dodane...jaka moc itepe...A cena?
to jest pewnie klon o nazwie Eurgle albo iMax 9x.
a tak naprawde to w dzisiejszych czasa nie wiadomo dokladnie co jest klonem czego.
pewnie oba urzadzenia sa klonami czegos jeszcze innego ;-)

http://www.rcmodelreviews.com/imax9x.shtml
http://www.airlandseahobbies.com/product/rcps61207
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1035575
Ostatnio zmieniony czwartek 20 maja 2010, 21:48 przez cholo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

tak myślę przyszłościowo o turnigy ale na HK do można do zajechania sie naczekać na świeżą dostawę...a jak cenowo to wygląda biorąc pod uwagę załączone z tego linku TX i RX i przesyłka free...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

A nie myślałeś nad Futabą 9C :?: Mnie namówił na nią Piotrek (Piotrowy) i ani trochę nie żałuję :-D Super sprzęt.
Brałem jeszcze pod uwagę MX-16 ale nie miał wymiennego modułu (koło nogi wole nie ryzykować i latam na 2,4ghz)
ODPOWIEDZ