Turnigy 9x uruchamia się tylko ze złącza isp

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Turnigy 9x uruchamia się tylko ze złącza isp

Post autor: Eman81krk »

Witam , mam problem z moją apką Turnigy 9x , wszystko dzialalo dobrze do momentu ostatniego ładowania baterii. Standardowo wyjąłem naładowałem i jak włączyłem aparaturę to nie pojawia sie nic poza tym ze wyświetlacz jest podświetlony (zamontowałem podświetlacz dedykowany do tego modelu) Szukając przyczyny podłączyłem do złącza isp które jakiś czas temu wlutowałem do mojej apki. Po takim zabiegu aparatura się uruchamia mogę wyłączyć programator i apka działa do następnego wyłączenia. Ma ktoś jakis momysł co się może dziać ? wygląda to tak jak by płytka albo i sam procek nie dostawał impulsu prądu z włącznika ?dopiero przez wybudzenie przez złącze isp zaczyna działać?


Proszę o radę gdzie szukać?
Awatar użytkownika
Dexx
Posty: 559
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 14:28
Lokalizacja: Opole

Post autor: Dexx »

Z tego co pamiętam w Tg9x jest stabilizator liniowy w środku wiec takie zachowanie to raczej nie kwestia zasilania. Wygląda to bardziej na problemy procesora z resetem. Spróbuj na złączu ISP podpiąć tylko reset pod masę na chwilę i puścić.
W użyciu:
DRC Fury, Legwan, SkyWalker 1900; http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=26&t=21985
Odpoczywają:
Hype FW-190 (1,2m), F4U -5NL (550mm), TREX 450,FT Versa Wing, Tricopter 2.5; Beta 1400;
Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Eman81krk »

Niestety RST + GND nie dają nic złączone razem apka nie wstaje do puki nie dostanie zasilania na VCC + GND . oczywiście jeżeli zabieg wykonuje na włączonej aparaturze to widać że reset działa ale nie ma on żadnego efektu bo po wyłączeniu znowu trzeba dać napięcie na isp.
ODPOWIEDZ