Z którego odbiornika FrSky łatwo wyciągnę rssi na osd?

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

minimalviking
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2014, 22:33
Lokalizacja: Warszawa

Z którego odbiornika FrSky łatwo wyciągnę rssi na osd?

Post autor: minimalviking »

Witam, to mój pierwszy post na forum.

Planuję pierwsze zakupy w hobby kingu (na pierwszy ogień pójdzie turnigy 9xr, rx i tx) i zdecydowałem się na frsky. W przyszłości (nieokreślonej) planuję spróbować lotów fpv i chciałbym kupować tak, by potem nie musieć niepotrzebnie wydawać pieniędzy, bo jakiś detal nie pasuje.

Mnogość urządzeń frsky i powolność działania strony hobbykinga zmusza mnie do prośby o pomoc ekspertów: który odbiornik frsky kupić, by potem (najchętniej bez lutowania, przeprogramowywania) móc wypuścić z niego rssi na osd?
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

Ja polecam najbardziej standardowy FrSky V8FR-II, mieciowym sposobem bez problemów wyciąga się rssi ;-)
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Post autor: marekj »

D8R-xp oraz D4R-II pozwalaja na bezpośrednie wyprowadzenie sygnału RSSI oraz CPPM.
Pozdrawiam
Marek
minimalviking
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2014, 22:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: minimalviking »

Ok, czyli powinienem wziąć D8R-xp. Problem za to jest taki, że nie ma w HobbyKingu osobno sprzedawanego nadajnika (!) tylko same combo rx + tx. Jedyne co znalazłem, to DIY http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... odule.html ale boję się ryzykować (elektrycznie jestem przysłowiowym laikiem)

Jest jakieś inne rozwiązanie?
Awatar użytkownika
efevee
Posty: 89
Rejestracja: czwartek 10 sty 2013, 08:15
Lokalizacja: Bdg

Post autor: efevee »

Polecam na poczatek lekture: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=13192
Mozesz miec problem z podpieciem 'na wprost' RSSI z FrSky do OSD...
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

W odbiornikach z telemetrią, rssi jest sygnałem PWM, aby podłączyć je do osd należy zastosować "filterek" zmieniający sygnał w analogowy napięciowy.
Obrazek
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pilot »

efevee pisze:...Mozesz miec problem z podpieciem 'na wprost' RSSI z FrSky do OSD...
A można poprosić o przybliżenie jakie to problemy mogą wystąpić przy podłączaniu Rx Frsky z wyjściem RSSI do OSD. Podpinałem 2 odbiorniki do misiowego OSD bez żadnych dodatkowych filtrów i w obu przypadkach działał odczyt bez problemów.
minimalviking pisze:Ok, czyli powinienem wziąć D8R-xp.
Z odbiorników Frsky wyjście RSSI posiadają podane wcześniej D8R-XP, D4R-II. Można zmienić soft w odbiorniku D8R-II Plus i w ten sposób również uzyskać RSSI oraz PPSUM (robi się odb. podobny do D8R-XP). Rozwiązanie sprawdzone, latam obecnie na takim włośnie :-)
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
efevee
Posty: 89
Rejestracja: czwartek 10 sty 2013, 08:15
Lokalizacja: Bdg

Post autor: efevee »

mknet juz napisal. nie to RSSI. np MinimOSD bez 'filterka' nie odczyta poprawnie.
a D8R-II mozna, trzeba tylko wgrac soft przh pomocy oryginalnego kabla (pare $ wiecej do wydania) lub kombinowac z normalnym donglem i odwracac sygnaly. a kolega jest raczej poszukujacy prostych rozwiazan :)
mader
Posty: 212
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 18:57
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mader »

1. Zapomnieliście o tym zestawie:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... eiver.html

2. Ten zestaw będzie lepszy pod kątem podpięcia go do 9X(R), A jeśli chodzi o moduły DJT/DHT to obecnie wydaje mi się, że są nieprzyszłościowe.

3. do D8R-XP i D4R-II można wgrać soft przez FT232, jedyne co trzeba zrobić, to w programie konfiguracyjnym zmienić polaryzację TX i RX

4. W X8R też można wgrywać oprogramowanie przez złącze smart port, trzeba tu jednak dorobić sobie konwerter do FT232

Pozdrawiam
Zanim zadasz pytanie: http://rtfm.killfile.pl/
ODPOWIEDZ