Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: arek2081 »

Tak mam retransmisje przez odbiornik

Edition: Dziś polatałem z eleresem przy tranisie, czyli bez retransmisji, niestety problem dalej występuje.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: arek2081 »

Miś i jak tam, jakieś postępy? Problem częściowo rozwiązałem, ustawiłem offset od wysokości na 600 i teraz rysuje całą trasę bez problemu. Też są szpilki około 300m ale cały czas wysokość jest n.p.m.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: NeXuS »

1) Przy podłączeniu telemetrii z TX w formacie Fr.Sky bezpośrednio do Taranisa, UART speed ma być 57600 czy S.BUS receive czy bez znaczenia?
2) Co ma być w Telemetry data interval? Mam 50 ms.
Pytam, bo ostatnio miałem zrywy telemetrii przy dość krótkim dystansie i szukam przyczyny...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: miś »

57600baud. Interval nieistotny, dla frsky jest nieużywany.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: NeXuS »

Ach, przełączyłem się na polu z retransmisji X8R na kabelek i zostało S.BUS zamiast 57.600. Czy przez to mogły być te zwiechy w tele?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: miś »

NeXuS pisze:Ach, przełączyłem się na polu z retransmisji X8R na kabelek i zostało S.BUS zamiast 57.600. Czy przez to mogły być te zwiechy w tele?
Tak, to może powodować przycinki telemetrii.

Arek, dalej nie miałem kiedy do tego przysiąść :oops:
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: arek2081 »

Ok, to tylko luźne pytanie. W takim razie czekam dalej, temat częściowo ogarnięty i rysuje trasę więc nie ma tragedii.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: Assur92 »

Czytam i się trochę pogubiłem.
Może ktoś mi wytłumaczyć to robię w przypadku jak posiadam X9D plus i eleres moda? Chce używać trackmyRC to podpinam do BT tylko RX, następnie mam wykonać ten inwerter z 1 strony?
W taranisie co muszę zrobić? Wrzucić zmodyfikowany soft co parę razy się przewija, skrypt lua czy używam dowolnej wersji opentx (z opcja frsky telemetry podczas wrzucania softu?) i włączam wykrywanie czujników?
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: miś »

Żeby mieć jednocześnie telemetrię na aparaturze oraz na trackmyRc to musisz użyć konwertera na eleres serial http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=4&t=29317 . Inaczej to albo telemetria na trackmyRc albo na wyświetlaczu aparatury.
Pzdr. -----MIŚ-----
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: Assur92 »

Niestety jestem za mało rozgarnięty i nie jestem w stanie ogarnąć po co mi ten konwerter. Zamierzam eleresa karmić dalej PPM po kabelku, a chciałem pociągnąć spowrotem RX z inwerterem sygnału by wpiąć się w s.port w taranisie, a BT byłby przed tym inwerterem. Pomijając ten BT z trackmyrc to czy ten inwerter wystarczy by podpiąć telemetrię eleresa pod taranisa? temat trackmyrc bym zostawił sobie na później bo jednak gdzieś już logi będę się zapisywać (karta sd taranisa) jak będę latał czymś małym dość blisko.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: miś »

Assur92 pisze: chciałem pociągnąć spowrotem RX z inwerterem sygnału by wpiąć się w s.port w taranisie, a BT byłby przed tym inwerterem.
No więc to Ci się nie uda, bo TrackMyRC wymaga telemetrii w formacie "eleres", a taranis w formacie "S.PORT" puszczonej przez inwerter. Więc bez dodatkowych wynalazków masz albo telemetrię na TrackMyRc (przez bluetooth) albo na Taranisie (przez inwerter). Ale nigdy na obu jednocześnie. Oczywiście możesz podłączyć BT i inwerter jednocześnie, do MOD'a ale potem ustawiając format telemetrii (w MOD'zie) będziesz wybierał czy będzie ona widoczna na aparaturze, czy będzie działać na TrackMyRc (przez BT).
Assur92 pisze:Pomijając ten BT z trackmyrc to czy ten inwerter wystarczy by podpiąć telemetrię eleresa pod taranisa?
Tak. Nie potrzeba żadnych skryptów czi innych wynalazków do taranisa. Wystarczy w modzie ustawić telemetrie w formacie s.port (baudrate 57600), podłączyć inwerter i będzie hulać.
Pzdr. -----MIŚ-----
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: Assur92 »

I od razu jak tak napisałeś to mi rozjaśniło się wszystko.
No to już wiem co przegapiłem z moim pięknym planie. Podpiąłem i rzeczywiście formaty różne do wyboru :(
Zrobiłem między czasie "pająka" by wpiąć się do taranisa i od razu ożyło wyszukiwanie sensorów. Teraz dokładnie muszę przeczytać temat z konwerterem, może uda mi się ogarnąć to wszystko do kupy by śmigało wszystko. Jakie arduino nawet chyba nie odpakowane się poniewiera w szufladzie to będzie okazja by powalczyć i może coś wywalczyć.

Dziękuję
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: janjazda »

miś pisze:Więc bez dodatkowych wynalazków masz albo telemetrię na TrackMyRc (przez bluetooth) albo na Taranisie (przez inwerter). Ale nigdy na obu jednocześnie.
A z jakim wynalazkiem zadziała telemetria na Taranisie i TrackMyRc?
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: Assur92 »

Konwerter Radio -> eLeReS serial. http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=4&t=29317&start=75
6 strona tamtego tematu :) W przyszły weekend będę walczył dalej z tym to pewnie następne pytania się pojawią bo elektronika średnio chce mnie słuchać.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: janjazda »

Assur92 pisze:Konwerter Radio -> eLeReS serial. http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=4&t=29317&start=75
6 strona tamtego tematu :) W przyszły weekend będę walczył dalej z tym to pewnie następne pytania się pojawią bo elektronika średnio chce mnie słuchać.
Czyli jeśli dobrze rozumiem,
1. BT zostaje podłączony do MOD'a tak jak jest,
2. Z pinu Tx MOD'a, do którego podłączony jest BT, przez rezystor 1k łącze do pinu RXI na arduino.
3. Na D11 arduino mam telemetrie FrSky, którą łącze z Taranisem, a na BT zostaje bez zmiany telemetria, którą czyta TrackMyRc?
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
ODPOWIEDZ