Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: miś »

Tak.
Pzdr. -----MIŚ-----
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: lgojniczek »

miś pisze:Tak.
Dzięki teraz mi się wyjaśniło. A czy w taki sam sposób jest przesyłana telemetria z RX na "ziemię" w marbalonowej płytce KFC32F3 pod kontrolą iNav w sensie czy protokół jakim są wysyłane te dane telemetryczne pomiędzy końcówkami systemu eLeReS jest identyczny bez względu na zastosowany kontroler lotu i przy zastosowaniu KFC32F3 wartość Alt też będzie w jednostce 0.01 mbar?
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: arek2081 »

Miś czy obecne logi wystarczą do ustalenia przyczyny problemu, czy potrzebujesz jeszcze czegoś?
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: miś »

lgojniczek, Tego nie wiem.
arek2081, Dopiero w weekend będę miał czas na to spojrzeć, bo analiza logów FrSky zajmie mi trochę czasu. Logi z eldispa wyglądają OK. Na pytanie czemu w logach z eldispa wysokość GPS jest relatywna a nie AMSL, to od razu mówię że to wina trackera który z automatu konwertuje wysokość bezwzględną z GPS na względną nad punktem startu (ale dalej jest to wysokość z GPS).
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: arek2081 »

miś pisze: Logi z eldispa wyglądają OK.
to dlaczego nie mia miejsca startu i lądowania?

powinno być tak
Obrazek

a jest tak
Obrazek

i cały log z pixhawak
Obrazek
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: miś »

Pamiętaj że eldisp loguje dane co 5 sekund. W pliku tekstowym jest komplet zaczynający się od prędkości 0 i kończący na 0, przedostatnia pozycja w ruchu jest w odległości 16m od bazy.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: arek2081 »

Ok, ze startem to się zgodzę, ale po przejrzeniu loga z pixhawaka i nałożeniu jednej trasy na drugą (log z eldispa) podczas lądowania brakuje około 50 sekund trasy gdzie model był na około 15-20 metrach wysokości.

Sprawdzałem przed chwilą jak to jest z wysokością pokazywaną na eldispie i po przyduszeniu obydwóch przycisków mam ponowny zapis bazy ale wysokość jest cały czas zero. Czy nie powinno przełączyć się na wysokość n.p.m w moim przypadku około 90m?
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: miś »

Nie przez trackera. Pisałem wcześniej że tracker konwertuje AMSL z GPS na AGL z GPS używając pozycji bazy zapisanej w trackerze.
Pzdr. -----MIŚ-----
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: lgojniczek »

miś pisze:Nie przez trackera. Pisałem wcześniej że tracker konwertuje AMSL z GPS na AGL z GPS używając pozycji bazy zapisanej w trackerze.
To Ja jeszcze korzystając z okazji dopytam, dlaczego trackmyrc podaje wysokość n.p.m (i to prawdziwą) skoro w moim przypadku też pobieram te dane z trackera (poprzez BT)?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: miś »

Hahaha, bo to trackMyRC :-) Eldisp jak zobaczy że dostaje dane z trackera, czyli jest podłączony do trackera to się przestawia na pobieranie wysokości z trackera.
Zobacz sobie co leci w konsoli TrackMyRc. Oprócz standardowych linijek pojawia się jeszcze linijka:
Azi=... Ele=... Dis=...m Hei=...m

Czyli Azymut trackera, Elewacja trackera, Odległość od bazy, Wysokość. TrackMyRc tego nie interpretuje. A eLDisp wtedy korzysta z Hei= .
Pzdr. -----MIŚ-----
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: lgojniczek »

miś pisze:Hahaha, bo to trackMyRC :-) Eldisp jak zobaczy że dostaje dane z trackera, czyli jest podłączony do trackera to się przestawia na pobieranie wysokości z trackera.
Zobacz sobie co leci w konsoli TrackMyRc. Oprócz standardowych linijek pojawia się jeszcze linijka:
Azi=... Ele=... Dis=...m Hei=...m

Czyli Azymut trackera, Elewacja trackera, Odległość od bazy, Wysokość. TrackMyRc tego nie interpretuje. A eLDisp wtedy korzysta z Hei= .
;-) dzięki za informacje
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: arek2081 »

Miś i jak są jakieś postępy? Dziś sprawdziłem trochę inną konfigurację, mianowicie do eleresa podłączyłem dodatkowy gps tak żeby to on sobie go skonfigurował a nie podkradał sygnał. Niestey zero poprawy, czyli problem musi być z retransmisją eleresa a odbiornikiem frsky.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: miś »

arek2081, Niestety weekend zszedł mi na innych zajęciach i nie spojrzałem do tego :cry: Ale jestem coraz bliżej, więc na dniach będę trawił te binaria... Ty, a jeszcze z ciekawości (bo nie wiem czy się da w taranisie...) jakbyś przestawił format danych z eleresa z S.PORT na FrSky.D , i zmusił taranisa do trawienia tego starszego formatu ? Wiem, mniej danych przechodzi, ale sprawdzić nie zaszkodzi.

I jeszcze jedno :!:
Obserwowałeś co taranis na wyświetlaczu pokazuje ? Bo być może tylko logowanie w taranisie jest spaprane (jeśli na wyświetlaczu są prawidłowe wartości)... Może warto przyczepić do taranisa jakąś kamerkę niech nagrywa LCD a potem porównać to nagranie z LCD z logami ?
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: arek2081 »

miś pisze: I jeszcze jedno
Obserwowałeś co taranis na wyświetlaczu pokazuje ? Bo być może tylko logowanie w taranisie jest spaprane (jeśli na wyświetlaczu są prawidłowe wartości)... Może warto przyczepić do taranisa jakąś kamerkę niech nagrywa LCD a potem porównać to nagranie z LCD z logami ?
Nie to nie problem logowania, sprawdzałem to i też pokazuje głupoty.

spróbuje przestawić, ale co odbiornik z s-portem a w eleresie wybrać tryb D, czy zmienić odbiornik na starszą wersję?
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: miś »

Aha, czekaj, Ty to nie puszczasz telemetrii z eleresa wprost do taranisa tylko przez odbiornik FrSky (retransmisja) ? Heh, to jest jeszcze jeden klocek po drodze ? Jeśli tak to daruj sobie, nie męcz się ze zmienianiem odbiornika FrSky.
Pzdr. -----MIŚ-----
ODPOWIEDZ