Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: marbalon »

Tak , skrypty trzeba przerabiać. Muszę skończyć jakiś zaczęty jaki mam bo też latam na takim co działa ale połowa ;-)
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: Głuś »

miś pisze:Możliwe jest, ale to kolejna opcja powodująca konsternację mniej zaawansowanych użytkowników, którzy już teraz gubią się w ilości opcji oferowanych przez eleresa. Tak więc raczej nie powstanie, bo nawet teraz da się rozwiązać problem jednego czy dwóch zaawansowanych użytkowników w sposób który podałem.
Przecież w TX ustawiania jest mega mało, a to tylko jedna dodatkowa opcja, której używanie nie jest krytyczne. Jeśli ktoś nie chce może jej nie zaczepiać, a i tak nic się nie stanie. Jeśli z tak prostym konfiguratorem ktoś ma problemy to proponuję dodać zakładkę "zaawansowane" i tam przenieść opcje typu regulacja mocy przełącznikiem w apce czy w/w opcja, o którą proszę.

Żeby Cię jakoś przekonać użyję jeszcze takiego argumentu, załóżmy hipotetycznie że model gdzieś spadł - zamiast jechać do domu po kierunkową antenę (bo zresztą i jej nie mam jak zapewne większość użytkowników) idę od razu w stronę modelu, gdy tylko złapię zasięg przełączam jeden stryczek na apce i już wiem gdzie leży. Nawet nie muszę przepisywać współrzędnych (w takich sytuacjach nie rzadko liczy się czas) bo mam go na mapie w telefonie :-)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: NeXuS »

Jak to jest z RSSI. Jeżeli zestawiam retransmisję przez X8R to tele w Taranisie pokazuje wartość RSSI powiedzmy 85-95, jak wywalę retransmisję i telemetria z MOD'a idzie bezpośrednio do Taranisa, RSSI stoi jak wryte na 100? O co biega?
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: marbalon »

RSSI w przypadku retransmisji idzie z dwóch sensorów, jeden musisz wywalić bo to jest ten pochodzący od FrSky, a drugi idzie z tym samym indeksem co cała reszta czujników.
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: NeXuS »

Ok, czyli:
1) jak nie ma retransmisji to na ekranie telemetrii jest "prawdziwe" RSSI z eleresa w modelu?
2) jak jest retransmisja to rozumiem, że się dane jakoś tam nakładają z eleresa z modelu i z odbiornika frsky?
3) to jak zablokować RSSI z odbiornika frsky?
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: marbalon »

1) Tak
2) Tak , przychodzą 2 informacje o RSSI z dwóch różnych sensorów
3) Usunąć ten czujnik - jak się w taranisie z softem 2.1 wyszuka sensory to będą 2x takie od RSSi - zbędny wywalić.
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: NeXuS »

OK, dzięki. Czyli będę musiał przejść na 2.1, brrr...
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: arek2081 »

Panowie, mam pewien problem z logowaniem wysokości w taranisie, Dane podkradałem najpierw z gps-a, teraz z telemetrii z pixhawka i bez zmian, wygląda to tak że w pewnym momencie wysokość przyjmuje wartość ujemną i po pewnym czasie wraca do dodatnich wartości. Niekiedy wartość liczona jest poprawnie tylko dochodzi minus z przodu aktualnej wysokości a niekiedy wskakują jakieś tam sobie wartości jak w logu poniżej. Wiem że kiedyś to działało poprawnie ale w między czasie były zmiany oprogramowania w eleresie, pixie i chyba w taranisie.
Gdzie szukać problemu?
Obrazek
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: marbalon »

Niestety jest to wina danych idących z GPS. Dlatego też w iNav doradzałem aby wyłączać GPS z fuzji obliczania wysokości. Może w pixhawk da sie ustawic aby wysokość brał z barometru.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: pawelsky »

arek2081 pisze:Niekiedy wartość liczona jest poprawnie tylko dochodzi minus z przodu aktualnej wysokości a niekiedy wskakują jakieś tam sobie wartości jak w logu poniżej.
Troszke to wyglada na zawiniecie licznika w okolicach 256...
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: arek2081 »

marbalon pisze:Może w pixhawk da sie ustawic aby wysokość brał z barometru.
Tak da rade i mam tak od samego początku żeby brał wysokość z baro.
Przeglądając logi z pixa nie ma takiego problemu, zapis z wysokości gps-a jak i baro ją poprawne zapisywane.
pawelsky pisze:Troszke to wyglada na zawiniecie licznika w okolicach 256...
tak to wygląda jak pobieram dane prosto z gps-a
Obrazek

Czy w czujniku na taranisie muszą być zaznaczone jakieś specjalne opcje czy wystarczy zaznaczyć opcję "Logs"

edit: tak wygląda odczyt z pixa
Obrazek
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: lgojniczek »

arek2081 pisze:Panowie, mam pewien problem z logowaniem wysokości w taranisie, Dane podkradałem najpierw z gps-a, teraz z telemetrii z pixhawka i bez zmian, wygląda to tak że w pewnym momencie wysokość przyjmuje wartość ujemną i po pewnym czasie wraca do dodatnich wartości. Niekiedy wartość liczona jest poprawnie tylko dochodzi minus z przodu aktualnej wysokości a niekiedy wskakują jakieś tam sobie wartości jak w logu poniżej. Wiem że kiedyś to działało poprawnie ale w między czasie były zmiany oprogramowania w eleresie, pixie i chyba w taranisie.
Gdzie szukać problemu?
Obrazek
Arku a co pokazuje wartość Alt(m) w przeglądarce logów companion? Bo na powyższym wykresie widać tylko wartość GAlt
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: marbalon »

Może faktycznie jest tak jak pisze pawelsky... nie pamiętam jakie logi analizowałem ale może faktycznie jest coś nie tak po drodze do taranisa... do sprawdzenia!
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: pawelsky »

arek2081 pisze:tak wygląda odczyt z pixa
Czyli dane z GPSa sa OK, problem jest gdzies przy konwersji po drodze...

EDIT: marbalon byl szybszy.
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: Taranis i eLeReS w jednym stali domu...

Post autor: lgojniczek »

marbalon pisze:Może faktycznie jest tak jak pisze pawelsky... nie pamiętam jakie logi analizowałem ale może faktycznie jest coś nie tak po drodze do taranisa... do sprawdzenia!
Zerknijcie jeszcze na tabele w pierwszym poscie Arka na samym dole jest tez w osobnej kolumnie wartosc Alt w metrach ktora jest kompletnie odjechana od GAlt tez w metrach. Skoro wartosc Alt jest brana tylko z baro to powinna byc ok zakladajac teze marbalona (o wadliwych danych z gps).
ODPOWIEDZ