Spektrum DX8 słaby zasięg ??

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Driv3er78
Posty: 15
Rejestracja: środa 10 wrz 2014, 23:29
Lokalizacja: podkarpacie

Spektrum DX8 słaby zasięg ??

Post autor: Driv3er78 »

posiadam do swojej Hexy nadajnik spaktrum dx8 i odbiornik AR8000, max co mogą na nim osiągnąć to odległość 800m w linii prostej,na wysokości 80m, nic nie stało na przeszkodzie, gdy przy tej odległości chciałem się odwrócić nagle straciłem zasięg, na szczęście włączył się FS.
Parę prób to samo się działo,w różnych miejscach ustawiałem odbiornik w hexie.
Czy na tym sprzęcie nie da się więcej osiągnąć?,widziałem filmiki z większymi odległościami, już 1km by mnie zadowolił,ale czy to nie było po drobnych przeróbkach.
Czy powinienem zaopatrzyć się w inny nadajnik i odbiornik do dalszego latania?
Awatar użytkownika
Eski
Posty: 407
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 22:19
Lokalizacja: UK

Re: Spektrum DX8 słaby zasięg ??

Post autor: Eski »

Driv3er78 pisze:posiadam do swojej Hexy nadajnik spaktrum dx8 i odbiornik AR8000, max co mogą na nim osiągnąć to odległość 800m w linii prostej,na wysokości 80m, nic nie stało na przeszkodzie, gdy przy tej odległości chciałem się odwrócić nagle straciłem zasięg, na szczęście włączył się FS.
Parę prób to samo się działo,w różnych miejscach ustawiałem odbiornik w hexie.
Czy na tym sprzęcie nie da się więcej osiągnąć?,widziałem filmiki z większymi odległościami, już 1km by mnie zadowolił,ale czy to nie było po drobnych przeróbkach.
Czy powinienem zaopatrzyć się w inny nadajnik i odbiornik do dalszego latania?

Dobre pytanie. Mój stracił zasię przy max 30m :)

A inni z forum latają na kilometry :)
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

A jak masz umiejscowiony odbiornik/anteny? Może kwestia przesunięcia gdzieś dalej odbiornika ,bądź anten :)
Trutututu nici z drutu.
Awatar użytkownika
wrzech
Posty: 275
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: wrzech »

Może spróbuj zrobić dipole do odbiornika? Spektrum ma funkcje testu zasięgu więc sprawdzic możesz zasięg przed i po zrobieniu dipoli. Możesz też pokombinować z ustawieniem anten. Również z testem zasięgu w nadajniku. Trzeba pokombinować albo zmienić radio ;)
Marek
Awatar użytkownika
zbyszek78
Posty: 44
Rejestracja: niedziela 26 wrz 2010, 07:42
Lokalizacja: Rybnik, Zabrze

Post autor: zbyszek78 »

Ja do DX8 dodałem eleresa MOD i działa super, zero problemów z zasięgiem, porządna telemetria + wiele innych dodatków. Polecam, chociaż na dsm2 i dsmx też nie miałem problemów
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Ktoś kiedyś napisał: "Nie lataj na Spektrum"... i coś w tym jest :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4654
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Kowal pisze:Ktoś kiedyś napisał: "Nie lataj na Spektrum"... i coś w tym jest :-P
Miejskie legendy, zrobiłem 4.5km
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Driv3er78
Posty: 15
Rejestracja: środa 10 wrz 2014, 23:29
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Driv3er78 »

Spektrum mam ponieważ posiadam jeszcze 2 helikopterki T-rex, myślałem ze obejdzie się bez kupowania następnego radia. Testowałem położenie odbiornika i satelitki w różnych miejscach ale nie było dużej różnicy, może parę metrów.
Chyba zdecyduje się na radio Graupnera mz18 hot, może będzie lepiej a spektrum pozostanie tylko do helikopterkow.

EDIT
po założeniu satelitki od odbiornika na jednym z ramion udało się polecieć na odległość 1100m, ale już gdy chciałem przy tej odległości polecieć w prawo lub lewo sygnał zanikał.
Ale mimo wszystko chyba będę musiał odszczekać co wcześniej pisałem na Spektrum.
Ostatnio zmieniony czwartek 13 lis 2014, 18:34 przez Driv3er78, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Manix
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 01:12
Lokalizacja: Hamburg

Re: Spektrum DX8 słaby zasięg ??

Post autor: Manix »

Witam. Ma ktoś może pojęcie czy w Spektrum dx8 jest możliwość wyłączenia całkowicie dźwięku bo bardzo jest upierdliwe to pikanie na przykład w nocy gdy wszyscy już śpią a ja mam akurat czas żeby zająć się moim hobby.
Jak się nie da to będę musiał coś wykombinować żeby wyłączyć to na przykład przez dodatkowy przełącznik.
Pozdrawiam Piotr
Skype: piotr0039
ODPOWIEDZ