Turnigy 9x pod F7 FC

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

dark_mat
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 07 kwie 2019, 21:10
Lokalizacja: Gdynia

Turnigy 9x pod F7 FC

Post autor: dark_mat »

Hej,
Zacząłem składać swojego pierwszego drona i mam prawie wszystkie części, ale jeszcze zostało mi dobrać odbiornik RC. No i tutaj sie chyba zacznie... Ponieważ jako FC kupiłem jhemcu f722, a aparatura jaką posiadam to Turnigy 9x V2. Chciałem kupić sobie odbiornik do tej aparatury, ale jak sprzedawca się dowiedział, że mam F722, to powiedział, że to mi nie zagra, bo ten kontroler nie działa z PWM. Zacząłem czytać i chyba faktycznie jest to pewien problem. Ale ponieważ nie znam się na tym, gdyż de facto dopiero zaczynam przygodę ze "składakami", to bardzo proszę o pomoc. Co mogę najszybciej, a tym bardziej najtaniej zrobić, żeby mi ten zestaw zadziałał? Dowiedziałem się, że mogę kupić nową aparaturę, np. Taranis Q X7 i do tego jakiś odbiornik pod s.bus, ale trochę to kosztuje. Czy jest jakaś tańsza opcja?
Pzdr ;)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Turnigy 9x pod F7 FC

Post autor: pawelsky »

Najtanszym i najszybszym (ale tymczasowym) rozwiazaniem bedzie konwerter PWM->PPM.

Docelowo wymien nadajnik w aparaturze na cos FrSky lub 4in1 i dokup pasujacy odbiornik z PPM lub SBUS.
dark_mat
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 07 kwie 2019, 21:10
Lokalizacja: Gdynia

Re: Turnigy 9x pod F7 FC

Post autor: dark_mat »

Czy taka wymiana to plug&play czy coś bardziej skomplikowanego trzeba jeszcze na aparaturze zrobić?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Turnigy 9x pod F7 FC

Post autor: pawelsky »

dark_mat pisze:Czy taka wymiana to plug&play czy coś bardziej skomplikowanego trzeba jeszcze na aparaturze zrobić?
Sadzac z pytan ktore zadajesz sklanialbym sie ku opcji 'cos bardziej skomplikowanego'.
dark_mat
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 07 kwie 2019, 21:10
Lokalizacja: Gdynia

Re: Turnigy 9x pod F7 FC

Post autor: dark_mat »

No cóż. O ile kwestie mechaniczne nie są dla mnie zagadką, o tyle łączność radiowa już tak ;-)

Widziałem właśnie, że są jakieś konwertery, ale zależy mi dość mocno na failsafe, bo nie chciałbym już na samym początku zgubić drona (a konwertery chyba nie pozwolą na obsługę failsafe?) Czy moduł FrSky DJT zagra w parze z Frsky XSR? I jeśli można prosić o jakieś wskazówki - po czym poznać, że moduł oraz odbiornik będą ze sobą współgrać?

Pzdr
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Turnigy 9x pod F7 FC

Post autor: pawelsky »

dark_mat pisze:konwertery chyba nie pozwolą na obsługę failsafe?
Failsafe to bardziej kwestia odbiornika niz konwertera. Odbiornik Od T9x v2 nie obsluguje failsafe.
dark_mat pisze:Czy moduł FrSky DJT zagra w parze z Frsky XSR?
Nie
dark_mat pisze: I jeśli można prosić o jakieś wskazówki - po czym poznać, że moduł oraz odbiornik będą ze sobą współgrać?
W przypadku FrSky https://77hobby.pl/kompatybilnosc-i-cec ... -n-22.html

W przypadku pozostalych - instrukcje obslugi/Google
dark_mat
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 07 kwie 2019, 21:10
Lokalizacja: Gdynia

Re: Turnigy 9x pod F7 FC

Post autor: dark_mat »

Czyli jeśli dobrze rozumiem, to do FrSky XSR będzie pasować moduł FrSky XJT?
ODPOWIEDZ