Wasze rekordy odległości

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wasze rekordy odległości

Post autor: kolsek345 »

No 40 km na 5.8 Ghz to jest znakomity wynik .Rozumiem że w odbiorniku path 23 dbi?
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Re: Wasze rekordy odległości

Post autor: ghambit »

@jwalentek Gratuluje wyniku, możesz mi powiedzieć jaki masz pobór prądu na tym VTX 2W?
jwalentek
Posty: 228
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 11:38
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wasze rekordy odległości

Post autor: jwalentek »

Dla linku RC 433MHz mam zwykły bacik długości ok 30cm zakupiony razem z zestawem Rmilec a w odbiorniku są 2 antenki kabelkowe, które wystawiłem na zewnątrz kadłuba. I własnie musze popracować nad zasięgiem bo >40km na tym nie dam rady.

W odbiorniku owszem 23dBi, ale antena panelowa firmy Elboxrf, zakupiona okazyjnie od instalatorów internetu radiowego. Oni mają zwykle coś używanego na zbyciu. Tu ją pokazałem http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=10&t=11932&start=1470

Nadajnik VTX na 5,8GHz 2W ciągnie jakieś 0,9A. Dużo czasu mi zajęło dobranie odpowiedniej anteny nadawczej (koniczynki) aby uzyskać w miarę dobrą jakość. Ale muszę się pochwalić, że tak do 20km to obraz jest jak żyleta, bez najmniejszych szumów.
Jarek

SkyCruiser 2.4m, Rmielec 433MHz, 5,8GHz 2W video TX, PitLab OSD+AP+GS+Dedalus, Bevrc PV700.
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Wasze rekordy odległości

Post autor: TorFPV »

Nowy rekord, jak zawsze eleres 100mW, nadajnik video 800mW i wszystkie antenki od Kacpra.
Na lot powroty zeszło 2Ah :-)

Obrazek
Obrazek

i samolocik:

Obrazek
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Re: Wasze rekordy odległości

Post autor: Mateusz »

Aż mnie wzięło aby swoje skrzydło dokończyć, bo dwa lata leży i się kurzy!

Gratulacje wyniku Damian! :)
Trutututu nici z drutu.
Awatar użytkownika
Plotek
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 16:33
Lokalizacja: Białystok

Re: Wasze rekordy odległości

Post autor: Plotek »

Ładnie. Jak będę duży to też tak zalecę :)
Grafas Maxi 3,52m, Pitlab AP+OSD, TBS Crossfire 868Mhz, Lawmate 1.2Ghz
Awatar użytkownika
Zgr
Posty: 146
Rejestracja: piątek 06 mar 2015, 22:30

Re: Wasze rekordy odległości

Post autor: Zgr »

Mam pytanie- posiadam Taranisa Plus + X8R. Na odległości ok. 500m potrafi alarmować "radio signal critical", a już tak na 200-300 często zdarza się "telemtry lost" i "recover" sekundę po. Czytałem, że ten link powinien wycisnąć nawet 1.5km. Anteny PCB są ustawione V pod kątem 90st., na apce próbowałem antenę i na bok, i do góry, i ukośnie. Te same rezultaty.

1. Co może być powodem?
2. Telemetry lost to jeszcze nie signal lost, jak rozumiem?
Lumenier QAV250, DI130, LS210 customized, Bixler 2, Realacc X210, Supafly Flipmode 6S
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: Wasze rekordy odległości

Post autor: qczek »

Zgr pisze:Mam pytanie- posiadam Taranisa Plus + X8R. Na odległości ok. 500m potrafi alarmować "radio signal critical", a już tak na 200-300 często zdarza się "telemtry lost" i "recover" sekundę po. Czytałem, że ten link powinien wycisnąć nawet 1.5km. Anteny PCB są ustawione V pod kątem 90st., na apce próbowałem antenę i na bok, i do góry, i ukośnie. Te same rezultaty.

1. Co może być powodem?
2. Telemetry lost to jeszcze nie signal lost, jak rozumiem?
Uszkodzony taras tez tak miałem wymienili na nowy.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
stas
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek 09 mar 2015, 09:46

Re: Wasze rekordy odległości

Post autor: stas »

marekj pisze:Jak jej nie znalazłeś, to nadal nie wiemy jaki masz rekord.... a moze być sporo większy :mrgreen:
Myślę że poleciała jakieś 8 km, wokoło same pola więc nie miała o co zahaczyć..... akumulator 4s 6750mAh nowy, raz ładowany.... a zwiała po mniej więcej minucie od startu..... :-D
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Wasze rekordy odległości

Post autor: TorFPV »

Mój nowy rekord wysokości: :-P

Obrazek
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Fic
Posty: 214
Rejestracja: środa 09 kwie 2014, 17:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wasze rekordy odległości

Post autor: Fic »

Chyba tego tu nie wklejałem, rekordzik qadem z wakacji. 5km od bazy i łączny dystans 13km.
433 1W oraz 5,8GHz 500mw.

Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Re: Wasze rekordy odległości

Post autor: Rybskee »

Damian ile waży Ci te skrzydło? Zephyrkiem byłem na 14km i zostało mi może 1500mAh. Widzę jakieś multistary? To są te 10C? Ile A do lotu poziomego Ci ciągnie?
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Wasze rekordy odległości

Post autor: TorFPV »

Skrzydło waży około 2kg, nie przekracza 2,5kg. To są multistary łącznie 10,4Ah, do poziomego lotu zależnie od pogody ciągnie mi od 3,3A do 5A.

Czekam na liony. W tedy będę miał na pokładzie 21Ah 4s i tylko 100g cięższe skrzydło... W tedy już na pewno pobije Hiro :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Re: Wasze rekordy odległości

Post autor: Rayford »

Tak przeglądając wasze rekordy, przypomina mi sie taki nietypowy rekord, niestety nie udokumentowany, ale mam świadków i to wielu światków . Zakupiłem LEDY 10W,zamocowałem tak jak na fotce i podwiesiłem ją do Transportera . W dniu a w zasadzie nocy spadających gwiazd gdy ludziska wrzepiali sie w niebo wykonaliśmy dwa rekordowe loty na wysokość w całkowitej ciemności , loty które prawie całkowicie musiały być wykonane tylko na przyrządach. Jedyną latarnią była dla nas oświetlone miasto w odległości 2km. Zaplanowany lot miał wyglądać tak, że wznosimy sie na daną wysokość z wyłączonymi wszystkimi światłami i dopiero na danej wysokości załączałem LEDY w sumie 50W i powoli opadałem, Wykonaliśmy takie dwa wzloty, pierwszy na 1.5km w górę, tak ostrożnie bo nie wiadomo na ile starczy pakietu z tymi ledami , i drugi lot zrobiliśmy na 2km w górę. W tą noc była to najjaśniejsza gwiazda na niebie , dochodziły mnie informacje że była widziana z 15km a z pobliskiego miasta widziało ją setki ludzi.

Czasami pytam znajomych czy cos niezwykłego nie widzieli na niebie tej nocy, to prawie każdy widział lub słyszał jak inni widzieli ... Zakupione Ledy były barwy zimnej także wyglądały identycznie jak otaczające je inne gwiazdy, wyróżniała sie tyko jasnością ...

Pomysł na diody był z myślą o lataniu w nocy i powiem wam, że da się latać bez problemu na małych wysokościach tylko trzeba latać w znajomym terenie bo na przyrządach nie za bardzo się da ... Najlepsza zabawa była jak zawieszało sie kopter nad drogą i jak ktoś przejeżdżał załączało się światła, jak na krótko to myśleli że radar fotę robił :)


Obrazek
marcinszczepanek
Posty: 145
Rejestracja: niedziela 22 mar 2015, 22:06
Lokalizacja: Bobowa

Re: Wasze rekordy odległości

Post autor: marcinszczepanek »

Rayford, uzyskujesz tytuł "troll level master" :)
ODPOWIEDZ