Spektrum DX7 z dopałaką i AR6100

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
molanos
Posty: 63
Rejestracja: sobota 11 gru 2010, 13:24
Lokalizacja: Katowice

Spektrum DX7 z dopałaką i AR6100

Post autor: molanos »

Witam.

Panowie czy ktoś z was jest mi i wstanie powiedzieć jak daleko i Bezpiecznie mogę lecieć FPV na odbiorniku made in china odpowiednik AR6100 , dodam że nadajnik mam DX7 i posiada dopalacz zasięgu.

Może mam wykonać najpierw jakiś test naziemny i jak on się będzie miał do rzeczywistości .. tzn zasięg np na ziemi 500m a w powietrzu się zwiększy czy zmniejszy....
Proszę o informacje jestem początkującym pilotem FPV i może akurat ktoś już lata na takiej konfiguracji.
emzet
Posty: 862
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 17:06
Lokalizacja: Nowogard

Post autor: emzet »

Jaki to odbiornik? Bo AR6100 jest raczej do latania koło nogi. Z AR6200 można polecieć dalej.
molanos pisze:tzn zasięg np na ziemi 500m a w powietrzu się zwiększy czy zmniejszy....
Ja robiłem testy naziemne spacerując po płycie lotniska, wyszło ok 3km, w powietrzu przy 1,4km zrywało link.

DX7 masz wersję 10mW czy 100mW?
Kosmo!
Posty: 375
Rejestracja: wtorek 23 lis 2010, 19:41
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kosmo! »

Na AR 6100 bałbym się latać fpv. Latam obecnie na AR6200 z satelitą. Dzisiaj cztery loty zaliczyłem. Miałem nie przekraczać 300m, ale poleciałem na prawie 400 i zasięg był bardzo dobry. Ja na pewno nie zdecyduje się odlecieć dalej niż 500m na tym zestawie. Apka to DX7 kupiona w polskim sklepie, więc moc ma 10mW.
Ogólnie nie ma komfortu latania na takim zestawie. Ja cały czas myślę o zasięgu aparatury. Jeśli się zerwie to helik leci w dół i nic się nie zrobi. Chyba że latasz samolotami to może jakoś byś wrócił...
W drodze jest system Thomasa z odbiornikiem LR. Wtedy można polatać na luzie nie stresując się o utratę zasięgu. W końcu i tak trzeba się zdecydować na jakiś dobry link, bo nasze aparatury 2.4 przeznaczone są raczej do klasycznego latania.
A w fpv z czasem chce się lecieć dalej i wyżej....
Nikt Ci jednoznacznie nie odpowie jaki zasięg uzyskasz na tym zestawie. Rób testy, tylko przy włączonym video. W locie regulator może jeszcze siać... i inne czynniki których nie przewidzisz...
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

Tak, Damian miał Bete w postaci kropki "w gorze" więc od razu mówię mu (Damian zlatuj na dól ,stracisz sygnał i po modelu )(mam taki sam odbiornik ,aczkolwiek 200 metrów od "bazy" i straciłem zasięg więc model zrobił buuum) Z dopałką do tego 1km może byś i zaleciał ,aczkolwiek bałbym się... Zakup Damianie w HC ,albo od kogoś na allegro/forum zamiennik ar6200 + satelitka, powinieneś wyrobić do 1.5km bez problemu :)
Trutututu nici z drutu.
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Ja jak i przemas latając oczywiście FPV nie zaleciałem dalej jak 1km (DX6i AR6200 )
Kosmo!
Posty: 375
Rejestracja: wtorek 23 lis 2010, 19:41
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kosmo! »

kefir taki zasięg uzyskałeś na stocowym zestawie, czy stosowałeś jakieś dopałki??
Awatar użytkownika
HaNsKlOsS
Posty: 492
Rejestracja: środa 14 kwie 2010, 20:11
Lokalizacja: Oberschlesien

Post autor: HaNsKlOsS »

Damian ma dopałke.. myślę ze bedzie lepiej..
ale odbiornik zmienilbym na Ar7000, AR6200 mimo ze ma satelite to bubel
|PROTOS CARBON AC3X|T-Rex 450 BEASTX FBL|Ritewing Zephyr..|TLRS 433|MK DJI
Kosmo!
Posty: 375
Rejestracja: wtorek 23 lis 2010, 19:41
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kosmo! »

HaNsKlOsS pisze:ale odbiornik zmienilbym na Ar7000, AR6200 mimo ze ma satelite to bubel
Nie ma co bawić się w przejściowe rozwiązania. Tak z ciekawości zapytałem, bo obecnie mam ten zestaw, tylko że z DX7.
W drodze jest już link Thomasa ;-) :-P
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

Zakupiłem dzisiaj DX6i i AR6200 i będę testował to w kopterach. Zobaczymy czy zda egzamin.
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

U mnie dx6i z ar6200 nie za bardzo współpracował :-/
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

U mnie za to współpracuje rewelacyjnie :-)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
ODPOWIEDZ