ASSAN X8-H 2.4GHz Hitec Module - Moduły RC pod Aurorę 9 itp

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

smootny

ASSAN X8-H 2.4GHz Hitec Module - Moduły RC pod Aurorę 9 itp

Post autor: smootny »

Obrazek

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=15620

The X8-H module from Assan now offers users of Hitec radios, including the Aurora 9, a choice in 2.4ghz technology.
The X8-H also incorporates a new range check function that can be accessed with the press of a button on the module.

Assan X8-H modules are compatible with all mini series and V2 series Assan receivers.

Compatible with:
HITEC: Aurora 9, Optic 6 and Eclipse 7

Included:
RF Module: X8-H
Accessories: Binding plug & Antenna

Używa ktoś ten moduł ??
Jakieś wnioski, spostrzeżenia itd ???
Ostatnio zmieniony niedziela 23 sty 2011, 19:42 przez smootny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Biorac pod uwage, ze wczoraj (czy nawet dziś) pojawilo sie to w HC, to wątpie że ktokolwiek używa :)
pozdrawiam
Michał
smootny

Post autor: smootny »

czym się różnią w tych zestawach długości anten - long i short
Przecież to jest 2,4 ghz , chyba że chodzi o sam kabel do "anteny" właściwej ???
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Antena to ostatnie ~3cm, reszta to przedłużka - która jest w oplocie.
pozdrawiam
Michał
smootny

Post autor: smootny »

Czyli to jest to o czym myślałem, nie miałem wcześniej assana (a podobne moduły lubią mieć jakieś wynalazki) więc zapytać nie zaszkodziło.

Czy jakiekolwiek moduły assana miały jakieś ostrzeżenia/powiadamiania/pikadła o utracie zasięgu lub czy z ich odbiorników można RSSI stosunkowo łatwo wyciągać ??
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pilot »

smootny pisze:...Czy jakiekolwiek moduły assana miały jakieś ostrzeżenia/powiadamiania/pikadła o utracie zasięgu lub czy z ich odbiorników można RSSI stosunkowo łatwo wyciągać ??
Mam Assana ale nie ma żadnej informacji o gubieniu zasięgu. W odbiorniku migają na przemian diody czerwona/zielona ale niestety już po utracie linku. Robiłem test z myślą o wykorzystaniu w roli RSSI ale nic z tego :-(
Pozdrawiam
Krzysiek
ODPOWIEDZ