Ustawienie drazkow do coptera

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Ustawienie drazkow do coptera

Post autor: cholo »

tak sobie latam tym copterem i w sumie to widze, ze glownie wykorzystuje przod/tyl oraz obrot. bokiem mozna sie w cos wladowac wiec uzywam go teraz dosc zadko. poniewaz drazki w mojej bezkompromisowej aparaturze HK chodza zbyt lekko czesto manipulujac yaw'em ruszam tez przypadkowo gazem.
zaczalem sie wiec zastanawiac czy nie lepiej dac sobie yaw na prawy drazek a roll na lewy zeby siedzial razem z gazem, co mysliscie ?
Awatar użytkownika
L_I_S
Posty: 902
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 09:48
Lokalizacja: Zgorzelec, Monachium

Post autor: L_I_S »

mnie w turnigy 9x tez zaczely wkurzac te lekko chodzace drazki i rozebralem ja, okazalo sie ze da rade podkrecic troche srubki na blaszkach i sprezynkach i juz ciezej chodza drazki....moze u Ciebie tez da rade o ile juz tego nie sprawdzales.

z drugiej strony....jak mozna latac bez uzywania roll :shock: pokaz filmik
Pozdrawiam


"If flying were the language of man, soaring would be it's poetry"
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

L_I_S pisze:mnie w turnigy 9x tez zaczely wkurzac te lekko chodzace drazki i rozebralem ja, okazalo sie ze da rade podkrecic troche srubki na blaszkach i sprezynkach i juz ciezej chodza drazki....moze u Ciebie tez da rade o ile juz tego nie sprawdzales.
no niestety, sprezynki juz na maksa :-/
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Ustawienie drazkow do coptera

Post autor: krall »

cholo pisze:tak sobie latam tym copterem i w sumie to widze, ze glownie wykorzystuje przod/tyl oraz obrot. bokiem mozna sie w cos wladowac wiec uzywam go teraz dosc zadko.
Jak latasz statycznie (nie przymierzając jak zabawką za 70zł) to faktycznie "lotki" nie potrzebne ale przy bardziej dynamicznym lataniu uwierz mi - przydają się :-)
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Re: Ustawienie drazkow do coptera

Post autor: cholo »

krall pisze:
cholo pisze:tak sobie latam tym copterem i w sumie to widze, ze glownie wykorzystuje przod/tyl oraz obrot. bokiem mozna sie w cos wladowac wiec uzywam go teraz dosc zadko.
Jak latasz statycznie (nie przymierzając jak zabawką za 70zł) to faktycznie "lotki" nie potrzebne
no w sumie tak latam, a Wy latajac FPV uzywacie czesto ROLL'a ?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

No, szybką zawrotkę na ręcznym, to trudno bez rolla zrobić. A jak latasz z kamerą, to nie raz trzeba bokiem zapintalać żeby jakiś efekt był...
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Cholo, jak lecisz bokiem do wiatru to rollem najłatwiej i najszybciej skompensujesz ucieczki na boki...
Edicao: zobacz, tam gdzie leci przechylony to kompensacja od uciekania kopterka w bok

Ostatnio zmieniony wtorek 11 sty 2011, 00:11 przez Rurek, łącznie zmieniany 1 raz.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Re: Ustawienie drazkow do coptera

Post autor: diem »

cholo pisze: a Wy latajac FPV uzywacie czesto ROLL'a ?
Szczerze mówiąc to tak, bez tego nie wyobrazam sobie latania. Może kiedyś nadarzy się okazja to ponagrywamy "sticks movements" podczas lotu fpv.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Ustawienie drazkow do coptera

Post autor: krall »

cholo pisze: no w sumie tak latam, a Wy latajac FPV uzywacie czesto ROLL'a ?
Poza wspomnianą walką w wiatrem to tak - jak najbardziej - np już przy średnio szybkim locie nie zrobisz ładnego zakrętu tylko na Yaw...
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

no dobra, w takim razie mecze sie dalej ze standardowa konfiguracja :roll:
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Ale nikt Ci nie każe, może jak zamienisz będzie Ci łatwiej, ale o tym żeby wogóle nie używać rolla zapomnij.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Cholo mode2? W tym modzie niczego bym nie zmieniał, "tarcza" na jednej ręce, kierunek i gaz na drugiej. Gaz+kierunek na jednym drągu trzeba troche poćwiczyć.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

Powoli dłubie piotrocoptera 8-) i największego mam stracha jak to będzie na mode 1 mi szło :-/ . Oczywiście nie będe zmieniał układu: prawa gaz plus lotki, na lewej wysokość i kierunek.

Może na poczatek na jakiejś sprężynie zawiesić, okulary, rękawice ochronne też pewnie się przydadzą :lol:
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Piotrowy pisze:Powoli dłubie piotrocoptera 8-) i największego mam stracha jak to będzie na mode 1 mi szło :-/ . Oczywiście nie będe zmieniał układu: prawa gaz plus lotki, na lewej wysokość i kierunek.

Może na poczatek na jakiejś sprężynie zawiesić, okulary, rękawice ochronne też pewnie się przydadzą :lol:
Trochę to słabo widzę Piotrku może się przestawisz jak by nie było to nie jest samolot
Awatar użytkownika
sułek
Posty: 142
Rejestracja: wtorek 09 lut 2010, 03:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: sułek »

Też słabo widzę...
IMO kopter to urządzenie wiszące w powietrzu i tu najbardziej naturalne jest posiadanie całej tarczy w jednym drągu (lotki+ wysokość). Reszta (gaz i kierunek) w drugim.
Chociaż silna jest siła nałogu i znakomita większośc samolociarzy po przesiadce na np. helika pomyka nadal w mode1.
Ja z kolei zaczynając kiedyś tam od helika w mode2 pomykam teraz para-petem w mode2...
Helik i parapet, ale bez kamery
ODPOWIEDZ