taranis

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: taranis

Post autor: matulekpl »

NeXuS pisze:Moim zdaniem trzeba wyjść i polatać
problem w tym, że testowałem w locie;)
po kilkunastu metrach telemetria wsiąka. a zanim zmieniłem antenę to działała ok;)
bez telemetrii ciężko mi zmierzyć zasięg;)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: taranis

Post autor: NeXuS »

No to widać mu chyba nowa antena nie odpowiada. Zrób test zasięgu na polu na mikropower, bo może masz gorzej niż z oryginałem.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: taranis

Post autor: matulekpl »

tak tylko czemu rssi jest 60-70 a gubi zasieg??
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: taranis

Post autor: matulekpl »

nikt nie ma pomysłu co może być nie tak i jak to naprawić?
sygnał jest ale telemetria się gubi:|
jutro test gniazda U.FL i ewentualny powrót do oryginalnej anteny.
koniec końców kupię zewnętrzny moduł XJT.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: taranis

Post autor: kuczy »

Matulek - na twoim radiu sie nie znam, ale swr nie moze byc 0 (chyba ze ktos szumnie wrzucil nazwe "swr" pod cos, co nim nie jest) idealne swr=1,0 i do tej wartosci wszyscy dążą przy strojeniu anten.
Potem obojetnie w jaka strone cos sie rozstroi - to wzrasta. Wiec z waetosci 0 bym sie wcale nie cieszyl.

Proby objecia anteny ręką na pewno rozstroja antene i nie poinno sie tego robic, bo w ekstremalnych przypadkach dziala to tak, jakbys mial odlaczona albo zwarta antene (swr=nieskonczonosc) teoretycznie mozesz upalic nadajnik.
Tez polecam proby na swiezym powietrzu, co do ekranowania to sie podlaczam, wszelkie kabelki powinny byc porzadnie zaekranowane na calej dlugosci antena-modul nadawczy.

Tylko co do pomiaru swr to jak mowie..... nie ufam tym wynikom, bo swr-miarka na taką czestotliwosc przekracza wartosc radia...
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Re: taranis

Post autor: waszka »

matulekpl pisze:nikt nie ma pomysłu co może być nie tak i jak to naprawić?
sygnał jest ale telemetria się gubi:|
...sygnal jest bo w odbiorniku masz diversity (i odbior masz z jednej albo z drugiej anteny) a nadajnik w odbiorniku nadaje telemetrie tylko jedna antena.
Jak ustawisz w odbiorniku antene nadawcza pionowo (ktora to, to mozesz sprawdzic raz jedna raz druga pionowo) i pionowo bedziesz mial w nadajniku to powinno poprawic zasieg telemetrii.
Ostatnio zmieniony środa 27 kwie 2016, 23:48 przez waszka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: taranis

Post autor: matulekpl »

Ale jak ma sie to do sytuacji, ze przed zmianą anteny w nadajniku wszystko było ok?:)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Re: taranis

Post autor: waszka »

...no to nie wiem gdzie chcesz szukasz indziej problemu jesli to pogorszylo sie po zmianie anteny ? zmien jeszcze raz, mozesz zamienic miejscami anteny w odbiorniku i sprawdzisz w ten sposob czy to nie wina anteny.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: taranis

Post autor: matulekpl »

To nie takie proste to zmienianie anteny bo trzeba ją lutować i to bardzo dokładnie co do 0,1 mm.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
PucH2
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2015, 15:44
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Re: taranis

Post autor: PucH2 »

Na pewno w Aprovi zacisną ci profesjonalnie U.FL na starą antenę. Na swoim terenie też pewnie znajdziesz zakład z zaciskarką.
Qwerterek1
Posty: 159
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: taranis

Post autor: Qwerterek1 »

Panowie, ma problem ze zbindowaniem kolejnych odbiorników X8R. Jeden działa. Ustawiania MODE - D16-eu , Channel Range 1-16, Receiver No. 01
Mam jeszcze dwa x8r, przy kolejnych zmieniam tylko Receiver No na 02 lub 03 wciskam BIND i nic. Led w odbiorniku w dalszym ciągu zielono-czerwony. I nie ma znaczenia w ilu kanałach go binduje, ze zworkami czy bez i tak nie łapie. O co kaman?
Ostatnio zmieniony niedziela 15 maja 2016, 22:28 przez Qwerterek1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 107
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 20:44
Lokalizacja: NL

Re: taranis

Post autor: Spenser »

Może masz wersje eu/noneu
Qwerterek1
Posty: 159
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: taranis

Post autor: Qwerterek1 »

Spenser pisze:Może masz wersje eu/noneu
Mówisz o odbiornikach? Wcześniej działały ale tylko pod Receiver No. 01 teraz już w ogóle nie chcą sie bindować
Qwerterek1
Posty: 159
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: taranis

Post autor: Qwerterek1 »

okazało sie ze trzeba było postawić soft do FLB i chula wszystko ta lala
Przepraszam za post pod postem
Awatar użytkownika
rafo30
Posty: 350
Rejestracja: poniedziałek 14 lip 2014, 10:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: taranis

Post autor: rafo30 »

Panowie pomoże ktoś w sprawie pikania , wibracji i przygaszania ekranu w Taranisie bo już zgłupiałem czy coś ustawiłem czy to wina radia :-/
Taranis plus z HK nówka sztuka
https://youtu.be/a_Upxf8NbQ4
Ostatnio zmieniony piątek 22 lip 2016, 13:46 przez rafo30, łącznie zmieniany 1 raz.
Turnigy 9XR,SkySurfer KFC32FTB by Marbalon ;-)eLeReS
Hype P-51 Miss America przerobiona na lampę
ODPOWIEDZ