taranis

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Artgraf1981
Posty: 491
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 11:46
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Artgraf1981 »

Ja kupiłem Taranisa jako pierwsze radio, wcześniej miałem w rękach i futaby i spektrumy ale to co zaoferował mi taranis w sensie kasa / możliwości spowodowało wspominanego :mrgreen:
Nie mam pojęcia o programowaniu aparatur, a w taranisie po godzinie klikania potrafiłem już poustawiać miksery dla wing winga i porobić sobie parę dziwnych mikserów które o dziwo sprawdziły się w locie. Genialne moim zdaniem są tryby lotu. W ogóle intuicyjność tej aparatury mnie poraziła. Poza tym wielki plus to http://rcsettings.com/ można ściągnąć naprawdę dopracowane konfiguracje i patrząc na ich budowę szybko się połapać co i jak działa.
Niestety gimbale, a raczej ich centrowanie to dość rzucająca się w oczy przypadłość. Nijak nie mogę tego wykalibrować, ale okazuje się że w czasie normalnego lotu nie ma to praktycznie żadnego znaczenia.
No i całkiem niezły companion gdzie można sobie poklikać bez niszczenia przycisków w apce i przetestować dziwne ustawienia na sucho.
Generalnie aparatura to chyba jedyny zakup z całej hexy gdzie nie żałuję wydanej kasy i decyzji że akurat to radio kupiłem.
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

Artgraf1981 pisze:Niestety gimbale, a raczej ich centrowanie to dość rzucająca się w oczy przypadłość. Nijak nie mogę tego wykalibrować, ale okazuje się że w czasie normalnego lotu nie ma to praktycznie żadnego znaczenia.
Też to miałem, ale akurat gimbale można dość tanio kupić i samemu wymienić. Po wymianie centrowanie mam na 0.0 na wszystkich osiach.
Pozdrawiam
Artgraf1981
Posty: 491
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 11:46
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Artgraf1981 »

Eeee nie będę się bawic na razie, chyba że się pogorszy. Jak na razie to i tak naza pływa bardziej niż 0 w gimbalach :-)
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Lotnik54 »

No i dzisiaj po 16 dniach od wysyłki z HK, Pani kurierka z DPD przyniosła mojego Taranisa. Na razie ładuję akumulator z zestawu.
Z wyglądu aparaturka jest dość przyjemna. Przynajmniej mnie się podoba. Walizaczka doszła cała i zdrowa. Teraz przyjdzie czas na naukę i zabawę.
Za jakiś czas opisze swoje spostrzeżenia.
Mam jeszcze pytanie, gdzie można zdobyć taką końcówkę do akumulatora. Przydałby się komplet, czyli gniazdo i wtyczka aby zrobić "port do ładowarki".
Pozdrawiam.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
mgd4
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 20 maja 2012, 17:36
Lokalizacja: Ozorków

Post autor: mgd4 »

To jest wtyczka znana jako 3-pinowe złącze balancera. Raczej łatwe do kupienia.
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Lotnik54 »

Mariusz dzięki.
Praca z Taranisem to bajka. Mimo, że jeszcze bardzo mało o nim wiem, to mam już wgrany najnowszy soft, oraz ustawienia do sterowania hexy z Nazą v.2, które sciągnąłem z sieci i przy pomocy companion9x, po prostu wgrałem do aparatury.
Tak więc mogę natychmiast latać i równolegle spokojnie się uczyć programowania modeli. Przy tym nie ryzykuję, że rozwalę model, bo coś źle poustawiałem. To jest super.
Na dołączonym w komplecie akumulatorze faktycznie nie da się za długo popracować, musze jak najszybciej zmienić wtyczkę w moim lipolu z TGY9x.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

Pisalem ze to badziew nie accu
Dla mnie jak na razie Taranis to radio w ktorym po miesiacu uzywania nie znalazlem nic do porawki, ani potrzeby modyfikacji
Tak jak w innych nadajnikach
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ideatb »

Czytam tak sobie o tym Taranisie i rośnie mi apetyt. Widzę że produkt rozchwytywany na pniu ale cierpliwy jestem i mogę zaczekać aż rzucą w HK bo co jak co cena w HK najkorzystniejsza.

Pytanie tylko czy przy tak dużej paczce Urzad Celny nie upomni się o swoje.

Dużo kupuje w Chinach ale tylko 2 razy miałem pecha i musiałem dopłacić (zazwyczaj dziele paczki na kilka i tym zmniejszam ryzyko nieplanowanej dopłaty), Taranis jest z walizeczką wiec paczka ma już swoje gabaryty i masę.

Pytanie jak zminimalizować ryzyko w tym wypadku? Zamawiając przez:
1. SCS Express to Poland
2. SingPost AirParcel
czy
3. Air Parcel (POLAND)

Jakie macie doświadczenia?
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

moje doswiadczenie
to zaplacilem na Backorderze i sie udalo ze za dzien weszly na stan sklepu a po kilku godzinach juz nie bylo
bez kombinowania z przesylka , przyszlo bez Vatu czego sie bardzo spodziewalem
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ideatb »

No schodzą momentalnie patrząc na wykresy dostaw
A jaki transport wybrałeś?
1. SCS Express to Poland
2. SingPost AirParcel
czy
3. Air Parcel (POLAND)
Szychor
Posty: 163
Rejestracja: czwartek 28 mar 2013, 18:18
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Szychor »

Czy z taranisem działa nadajnik Orange LRS 1W JR ?
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

Powinien dzialac to w koncu tylko modul nadawczy w standardzie JR czyli jak Taranis
Szychor
Posty: 163
Rejestracja: czwartek 28 mar 2013, 18:18
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Szychor »

Tak ale coś tam jest pozmieniane i nie działa telemetria , podobno sygnały RS232 są odwrócone. Ale ważne że sam nadajnik działa. I tak w sumie dane mam na OSD .
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

no telemetria bedzie tylko z frsky odbiornikiem
Awatar użytkownika
noker
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 01 maja 2011, 07:50
Lokalizacja: Puławy City

Post autor: noker »

kto tam się jeszcze nie obudził poranną kawą i nie zauważył, to

TARANISY na stanie w HK w obudwóch Modach ;)
ODPOWIEDZ