MOdul FrSky XJT, x8r receiver, TGY9xr bindowanie

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Grabek
Posty: 63
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 06:19
Lokalizacja: Liverpool

MOdul FrSky XJT, x8r receiver, TGY9xr bindowanie

Post autor: Grabek »

Witam!

Mam problem ze zbindowaniem modulu XJT podpietego do Turnigy 9xr ze stokowym oprogramowaniem z odbiornikiem X8R,

poustawialem wszystko jak instrukcji napisano czyli
modul XJT - dwa przelaczniki OFF by bylo kompatybilne z odbiornikami seri X,
w odbiorniku ustawilem mode5(d16) w instrukcji pisze no jumper wiec niezamieszczalem,
reszta standard: wlaczam apke z przytrzymaniem przycisku bindowania - dioda zielona swieci czerwona mruga - jest sygnal dzwiekowy oznaczajacy tryb bindowania,
odbiornik: przytrzymuje F/Sa podlaczam baterie, dioda zielona swieci czerwona mruga - czyli binduje - puszczam F/Sa po chwili - zero efektu; nie binduje, diody czerowne i w module i w odbiorniku sobie migaja - dodatkowo modul pika tak samo jak zaraz po wlaczeniu do bindowania,
(wyprobowalem tez mode1(D8), z jumperem Ch7&Ch8 i bez trzymania przycisku F/S w tym przypadku, tez nie binduje)

apka ustawiona w trybie PPM 8ch

jakies pomysly co moglbym sprawdzic i jak by stwierdzic czy i ktore z nich jest uwalone, o ile ktores z nich jest?
--
Pozdrawiam
Grabek
w_kaczmarek
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2013, 10:55
Lokalizacja: Poznań

Post autor: w_kaczmarek »

Sprawdzałeś po opisanych czynnościach czy odbiornik jest zbindowany? Pytanie prozaiczne ale ja miałem podobny problem - wydawało się, że nie zbindowało się poprawnie tymczasem po ponownym uruchomieniu jest wszystko ok.
Grabek
Posty: 63
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 06:19
Lokalizacja: Liverpool

Post autor: Grabek »

w_kaczmarek pisze:Sprawdzałeś po opisanych czynnościach czy odbiornik jest zbindowany? Pytanie prozaiczne ale ja miałem podobny problem - wydawało się, że nie zbindowało się poprawnie tymczasem po ponownym uruchomieniu jest wszystko ok.
sprawdzalem i zauwazylem ze mam sygnal dzwiekowy zaraz po wlaczeniu apki - jesli dobrze rozumuje to mam jakis problem z antena - tylko jaki czyzby TGY9xr i modul XJT nie byly kompatybilne?
czy ktos moglby rozwiac moje watpliwosci co do ich kompatybilnosci?
--
Pozdrawiam
Grabek
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Lotnik54 »

Mam ten sam problem, nie mogę zbindować nowego odbiornika X8R z nadajnikiem DJT.
Proszę o info czy rozwiązałeś swój problem, a jeżeli tak to jak ?.
Pozdrawiam
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: darek_op »

Też miałem kiedyś podobny problem. Rozwiązanie było bardzo proste. Wystarczyło odsunąć odbiornik od nadajnika na jakiś metr i od razu udało się zbindować odbiornik :mrgreen:
Może warto spróbować :-)
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Lotnik54 »

Już zbindowałem, ale masz rację. Właśnie odsunięcie Tx i Rx pozwoliło to wykonać. A wydawałoby się, że im bliżej tym lepiej, a tu taka niespodzianka.
Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: PiotrSz »

To jest nic innego jak zatkany odbiornik przy zbyt blisko postawionym nadajniku :)
Grabek
Posty: 63
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 06:19
Lokalizacja: Liverpool

Post autor: Grabek »

Lotnik54 pisze:Mam ten sam problem, nie mogę zbindować nowego odbiornika X8R z nadajnikiem DJT.
Proszę o info czy rozwiązałeś swój problem, a jeżeli tak to jak ?.
Pozdrawiam
witam - rozwiazalem swoj problem wymieniajac nadajnik bo byl uwalony :)
ale widze, ze udalo ci sie zbindowac, zatem gratulacje :)
--
Pozdrawiam
Grabek
rawka1
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 11 wrz 2016, 15:51
Lokalizacja: Gliwice

Re: MOdul FrSky XJT, x8r receiver, TGY9xr bindowanie

Post autor: rawka1 »

Wiem że to już stary temat lecz też mam problem ze zbindowaniem XTJ z X8R na apce 9XR PRO. Przełączniki na XTJ dwa razy na OFF.
Po załączeniu zielona świeci a czerwona miga, więc gotowe do bindowania. Odbiornik bez zworki przy wciśniętym przycisku F/S włączam zasilanie i za każdym razem świeci się zielona i czerwona dioda na stałe. Z opisu wynika że zielona dioda powinna się ciągle świecić a czerwona dioda migać. Nie wiem co jest grane, czy to jest jakiś inny tryb z ciągłym światłem zielonym i czerwonym?
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: MOdul FrSky XJT, x8r receiver, TGY9xr bindowanie

Post autor: Szper »

1. Sprawdź jak masz poustawiane na samym 9xr pro (jaki masz tam soft?)
2. Jak ustawienia masz dobrze to może być zamieszanie z wersjami softu - trzeba będzie wgrać najnowszy firmware do XJT i X8R.
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
rawka1
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 11 wrz 2016, 15:51
Lokalizacja: Gliwice

Re: MOdul FrSky XJT, x8r receiver, TGY9xr bindowanie

Post autor: rawka1 »

W apce mam firmware Open TX 2.1.9 , w XJT EU LBT a w X8R nie jestem pewien. Czy mogę zmienić firmware w XJT i w X8R tak samo jak w Taranisie w wątku opisanym na 77hobby.pl? Jeżeli nie to czy wogule przy pomocy mojej apki można zmienić firmware?
ODPOWIEDZ