OrangeRX LRS - wgrywamy oprogramowanie OpenLRSng

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
xq_operator
Posty: 441
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: pomorskie

Re: OrangeRX LRS - wgrywamy oprogramowanie OpenLRSng

Post autor: xq_operator »

mi nie zakluca ani nie zakłóca
Ziemowit
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 25 lis 2013, 19:44
Lokalizacja: Kościan

Re: OrangeRX LRS - wgrywamy oprogramowanie OpenLRSng

Post autor: Ziemowit »

Drodzy forumowicze.
Wgrałem OpenLrsNG do OrangeLRS do TX oraz RX poprzez Arduino. Zarówno w tx jak i rx wydaje mi się że wgrywanie poszło OK. Wszystko przeniegało zgodnie z kilkoma "filmami instruktażowymi" :) Na koniec wyskoczył komunikat o powodzeniu.
Niestety podłączyłem TX do nadajnika, RX do samolotu i obydwa jak by martwe. Ani na RX i TX nie zapalają się żadne diody.
Spróbowałem ponownie wgrać soft i znów wszystko jak by szło OK i diody się świeciły. Po odłączeniu znów martwe :(

Jakaś rada?
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: OrangeRX LRS - wgrywamy oprogramowanie OpenLRSng

Post autor: jelcyn »

Ziemowit
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 25 lis 2013, 19:44
Lokalizacja: Kościan

Re: OrangeRX LRS - wgrywamy oprogramowanie OpenLRSng

Post autor: Ziemowit »

Nie za bardzo mi taki link pomaga. Niestety mój język angielski "trochę" kuleje :(
Dodam tylko że to nie bindowanie bo tego też nie mogę przeprowadzić. Zero reakcji ze strony TX czy RX bez podłączonego USBasp.
szaki
Posty: 14
Rejestracja: środa 02 gru 2015, 18:18
Lokalizacja: okolice Wałbrzycha

Re: OrangeRX LRS - wgrywamy oprogramowanie OpenLRSng

Post autor: szaki »

Ziemowit - podajesz trochę za mało informacji. Nie bardzo rozumiem np. co znaczy "wydaje mi się że wgrywanie poszło OK".
Raz piszesz Arduino, a raz USBasp. Domyślam się że zachowałeś zasilanie i logikę 3.3V
Mi poszło bez problemów konwerterem 3,3V
Ziemowit
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 25 lis 2013, 19:44
Lokalizacja: Kościan

Re: OrangeRX LRS - wgrywamy oprogramowanie OpenLRSng

Post autor: Ziemowit »

"Wydaje mi się że poszło OK" miałem na myśli że podczas programowania mrugała czerwona dioda a na koniec pojawił się komunikat - programowanie ukończone. Pisałem raz Arduino, raz USBasp ponieważ wgrywałem to programatorem USBasp ale przez program Arduino. Mój programator nie ma opcji zasilania 3,3V dlatego zasilanie z programatora wyłączone i zasilałem TX z nadajnika Tng9XR a RX przez złącze serva koszyczkiem z 4xAA.
Jakie informacje jeszcze podać?
Programator i sterowniki raczej działają ponieważ do 9XR udało mi się nim wgrać er9x (ale tem wgrywałem przez eepe a nie arduino).
Wgrywałem przez program Arduino bo konfigurator Chrome nie widzi żadnego serial portu i nie chce się połączyć z USBasp
Awatar użytkownika
xq_operator
Posty: 441
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: pomorskie

Re: OrangeRX LRS - wgrywamy oprogramowanie OpenLRSng

Post autor: xq_operator »

Ziemowit pisze:Nie za bardzo mi taki link pomaga. Niestety mój język angielski "trochę" kuleje :(
postaram się być delikatnym - takie konstrukcje DIY są jednak dla ludzi z pewnym zacięciem i/lub możliwościami (w tym językowymi).
może zacznij od 'gotowców' ze 'wsparciem'
Ziemowit
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 25 lis 2013, 19:44
Lokalizacja: Kościan

Re: OrangeRX LRS - wgrywamy oprogramowanie OpenLRSng

Post autor: Ziemowit »

Już zamówiony eleres "ze wsparciem" i czekam na przesyłkę. Ale szkoda mi tego Orange. Mógłbym go teraz dać do innego modelu. Może ktoś chociaż naprowadzić czego szukać by się uporać z takim problemem? Albo chociaż informacja czy ten Orange jest już spsuty czy jeszcze do uratowania.
adamm
Posty: 317
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 21:07
Lokalizacja: GWE
Kontakt:

Re: OrangeRX LRS - wgrywamy oprogramowanie OpenLRSng

Post autor: adamm »

Ziemowit, spróbuj tego http://www.itluxembourg.lu/site/, ściągnij program "Ultimate LRS", wgraj firmware za pomocą tego programu, ustaw sygnatury i wszystko powinno działać.
szaki
Posty: 14
Rejestracja: środa 02 gru 2015, 18:18
Lokalizacja: okolice Wałbrzycha

Re: OrangeRX LRS - wgrywamy oprogramowanie OpenLRSng

Post autor: szaki »

Moim zdaniem powinieneś kupić konwerter USB–UART 3.3/5V i sprawdzić, na pewno Ci się jeszcze przyda nie raz.
Ziemowit
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 25 lis 2013, 19:44
Lokalizacja: Kościan

Re: OrangeRX LRS - wgrywamy oprogramowanie OpenLRSng

Post autor: Ziemowit »

Eleres doszedł w ekspresowym tempie więc z Orange bawię się bez pośpiechu. USB-Uart zamówiony bo i tak potrzebny do konfigurowania eleresa, więc jak przyjdzie to będę dalej kombinował z Orange
Awatar użytkownika
marcin314
Posty: 86
Rejestracja: wtorek 13 mar 2012, 08:27
Lokalizacja: Będzin

Re: OrangeRX LRS - wgrywamy oprogramowanie OpenLRSng

Post autor: marcin314 »

Witam
wgrałem soft openLRSng w przeglądarce chrome soft się wgrał do nadajnika i działa a nie mogę wgrać do odbiornika, przechodzi rozpoznanie procesora kasowanie flash, wgrywanie, weryfikacja wywala błąd

https://drive.google.com/file/d/0B4v92E ... sp=sharing
toto7,Michaś RC, Extra 300, Easy Glider 2, Kiler, X9 Boro09, Bixler2, Graupner ASK14 Aparatury: Turnigy 9XR
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: OrangeRX LRS - wgrywamy oprogramowanie OpenLRSng

Post autor: pawelsky »

marcin314 pisze:Witam
wgrałem soft openLRSng w przeglądarce chrome soft się wgrał do nadajnika i działa a nie mogę wgrać do odbiornika, przechodzi rozpoznanie procesora kasowanie flash, wgrywanie, weryfikacja wywala błąd

https://drive.google.com/file/d/0B4v92E ... sp=sharing
A masz rzeczywiscie modul odbiornika czy chcesz uzyc modulu tx jako odbiornika?
Awatar użytkownika
marcin314
Posty: 86
Rejestracja: wtorek 13 mar 2012, 08:27
Lokalizacja: Będzin

Re: OrangeRX LRS - wgrywamy oprogramowanie OpenLRSng

Post autor: marcin314 »

http://www.itluxembourg.lu/site/ultimat ... t-release/

Cześć pobrałem aktualizator ULRS updater 0,7 wgrałem do odbiornika lecz do nadajnika jest moduł 1W a ja mam 100mw nadajnik i w ogóle jak się to binduje
toto7,Michaś RC, Extra 300, Easy Glider 2, Kiler, X9 Boro09, Bixler2, Graupner ASK14 Aparatury: Turnigy 9XR
ODPOWIEDZ