FrSky X9D aka X9DA aka TARANIS - Nowy Nadajnik

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Leda_g
Posty: 144
Rejestracja: niedziela 17 lip 2011, 21:01
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post autor: Leda_g »

Jesteśmy po pierwszych testach tej aparatury.
Trzeba przyznać że nadajnik Taranis robi wrażenie.

Jakby ktoś szukał opisów i filmów do tej aparatury to można zobaczyć i ściągnąć - TARANIS
Oraz z karty produktu na naszym sklepie.

Aparatury niedługo u nas w ciągłej sprzedaży
Pozdrawiam Mirek
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

Leda_g pisze:Jesteśmy po pierwszych testach tej aparatury.
Trzeba przyznać że nadajnik Taranis robi wrażenie.

Jakby ktoś szukał opisów i filmów do tej aparatury to można zobaczyć i ściągnąć - TARANIS
Oraz z karty produktu na naszym sklepie.

Aparatury niedługo u nas w ciągłej sprzedaży
Czy w Waszym ezgemplarzu pojawił się problem z centrowaniem drążków? Mam na myśli "pływanie" wskazań na ELEV/AILE/RUD od około -3 do 3? Na RCC jest długa dyskusja o tym i wyszło na to, że spasowanie potencjometrów na ośce drążka i w obudowie jest mizerne i stąd te wahania parametrów.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

w Turnigy pływa +/- 7 i da się z tym żyć...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
chessus
Posty: 202
Rejestracja: środa 28 wrz 2011, 09:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: chessus »

marimach77 w poniedziałek będę miał swój egzemplarz u siebie, ale robię dzisiaj zamówienie w HK więc może wykombinowałeś już jaki lipol będzie pasował ?
Albo podaj, jeśli możesz wymiary wnęki na baterie.
Awatar użytkownika
yay
Posty: 175
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 20:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: yay »

Awatar użytkownika
chessus
Posty: 202
Rejestracja: środa 28 wrz 2011, 09:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: chessus »

dzięki
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

Frsky opublikowało zdjęcie nowego odbiornika long range do Taranis'a lub modułu XJT, zasięg podobno trzykrotnie większy niż V8 i D. LINK
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

chessus pisze:marimach77 w poniedziałek będę miał swój egzemplarz u siebie, ale robię dzisiaj zamówienie w HK więc może wykombinowałeś już jaki lipol będzie pasował ?
Albo podaj, jeśli możesz wymiary wnęki na baterie.
Wymiary wnęki na baterię już podano, więc tylko dopiszę, że ja mam zamiar wymienić stockowy pakiet na LiFe z HK.

Obrazek
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: PiotrSz »

Odgrzeję trochę temat, jak wyszły testy aparatury w boju ?
W związku z tym że powoli rozglądam się za aparaturą do FPV a Taranis mnie zainteresował i szukam opinii ;)

Edit
Czy aparatura z http://www.banggood.com/FrSky-Taranis-1 ... 71461.html ma w komplecie nadajnik i trzeba tylko dokupić odbiornik ?
Jakie jeszcze odbiorniki współpracują z tą aparaturą, nie koniecznie muszą mieć telemetrię.
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

Kacpero pisze:Odgrzeję trochę temat, jak wyszły testy aparatury w boju ?
W związku z tym że powoli rozglądam się za aparaturą do FPV a Taranis mnie zainteresował i szukam opinii ;)
Co tu dużo pisać, jeśli o mnie chodzi to jestem bardzo zadowolony z Taranisa :-) Robiłem test naziemny zasięgu dla odbiornika X8R z antenami PCB i na razie uzyskałem 2 km i RSSI było ok 65-68.
Kacpero pisze:Edit
Czy aparatura z http://www.banggood.com/FrSky-Taranis-1 ... 71461.html ma w komplecie nadajnik i trzeba tylko dokupić odbiornik ?
Jakie jeszcze odbiorniki współpracują z tą aparaturą, nie koniecznie muszą mieć telemetrię.
Czy aparatura sprzedawana na BG ma w komplecie odbiornik tego nie wiem, trzej główni dystrybutorzy sprzedawali samo radio albo w zestawie z X8R (z PCB lub bez).

Jak wejdziesz na tę stronę http://frsky-rc.com/product/pro.php?pro_id=113 i klikniesz z prawej strony na "Related Products" zobaczysz wszystkie moduły i odbiorniki, które działają z Taranisem.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
WindCatcher
Posty: 88
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2013, 13:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: WindCatcher »

Każdy taranis ma wbudowany nadajnik a odbiornika w komplecie nie oferuje ani BG ani HK. Można natomiast je kupić oddzielnie w obu tych sklepach :)
V911, H36, V922 z HT-8, 450 Pro Fbl z ZYX-S & 9XR. Zniżkowe BuddyPrice w HK. Klikając tutaj i zakładając konto na BG otrzymasz 10$ na zakupy powyżej 100$. Miłego Lotu :)
piotrn28
Posty: 28
Rejestracja: środa 19 wrz 2012, 08:04
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrn28 »

Witam
Wiecie może gdzie można dostać TARANISa, czy w HK lub BG będzie dostępny ??
Awatar użytkownika
WindCatcher
Posty: 88
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2013, 13:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: WindCatcher »

piotrn28 pisze:Witam
Wiecie może gdzie można dostać TARANISa, czy w HK lub BG będzie dostępny ??
Wszędzie są backordery ale BG wysyła szybciej ostatnio. Już kilka razy mieli stock a w HK czekam od końca sierpnia i dalej nie wysłali :( Remix wczoraj mówił iż BG coś tam ma gotowe do wysyłki...

Ogólnie te radia się pojawiają w różnych sklepach i schodzą na pniu bo zapotrzebowanie jest olbrzymie ;)
V911, H36, V922 z HT-8, 450 Pro Fbl z ZYX-S & 9XR. Zniżkowe BuddyPrice w HK. Klikając tutaj i zakładając konto na BG otrzymasz 10$ na zakupy powyżej 100$. Miłego Lotu :)
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Spytaj kolegi przyneta. Czeka już miesiąc za wysyłką z BG
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

Jedno jest pewne, FrSky nie wyrabia z produkcją. Masa ludzi czeka zapisanych na listach na kolejne dostawy u kilku większych dystrybutorów. A jak towar pojawia się np. w HK to znika z półki bardzo szybko.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ