FrSky X9D aka X9DA aka TARANIS - Nowy Nadajnik

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

piotrn28
Posty: 28
Rejestracja: środa 19 wrz 2012, 08:04
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrn28 »

Witam
W związku z faktem iż również stałem się posiadaczem TARANIS
i powoli się wgryzam...
Chciałbym spytać czy są gdzieś dostępne zestawy polskich komend głosowych ?
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

piotrn28 pisze:Witam
W związku z faktem iż również stałem się posiadaczem TARANIS
i powoli się wgryzam...
Chciałbym spytać czy są gdzieś dostępne zestawy polskich komend głosowych ?
Gotowych polskich głosów jeszcze nie widziałem, ale możesz sobie przecież sam nagrać własne :-D. Jak to się robi jest opisane w wątku na RCG.
Pozdrawiam
piotrn28
Posty: 28
Rejestracja: środa 19 wrz 2012, 08:04
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrn28 »

No tak masz rację mogę nagrać
ale chciałem pójść trochę na łatwiznę a poważnie to wolałbym słyszeć głos jakiejś miłej dziewczyny a nie własny...
Poza tym pomyślałem że jest to coś co wielu z nas mogło by się przydać więc może ktoś się pokusił o przygotowanie takiego zestawu i chciałby się podzielić ...
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

piotrn28 pisze:No tak masz rację mogę nagrać
ale chciałem pójść trochę na łatwiznę a poważnie to wolałbym słyszeć głos jakiejś miłej dziewczyny a nie własny...
Poza tym pomyślałem że jest to coś co wielu z nas mogło by się przydać więc może ktoś się pokusił o przygotowanie takiego zestawu i chciałby się podzielić ...
Masz szansę :)
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
robocik
Posty: 235
Rejestracja: piątek 28 cze 2013, 22:20
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: robocik »

Poluję na tę apkę drugi tydzień i wszędzie przesuwają termin dostawy.
Na stronie producenta jest info o dostawach na przełomie miesiąca - polowanie trwa.
Artu

Post autor: Artu »

piotrn28
Posty: 28
Rejestracja: środa 19 wrz 2012, 08:04
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrn28 »

a polskich komunikatów nima :-(
Artu

Post autor: Artu »

piotrn28 pisze:a polskich komunikatów nima :-(
To sobie sam nagraj, i nie zapomnij się podzielić :-P
Awatar użytkownika
mate
Posty: 134
Rejestracja: piątek 01 lis 2013, 14:19
Lokalizacja: Zgierz/Wroc

Post autor: mate »

Cześć, ostatnio mocno zajawiłem się multikopterami i planuję powoli już własną konstrukcję, ale nie tutaj o tym.
Do tej pory miałem na celowniku 9XR + FrSky, ale ktoś rzucił nazwą Taranis w mega wątku o Turnigy, no i przepadłem. Więc wkrótce dołączę do ekipy myśliwych :)


W każdym razie, dzisiaj doszedł ciekawy komentarz na HobbyKing pod tą apką, pozwolę sobie go przytoczyć, może komuś pomoże w polowaniu :)

"Tom 25 points - 1/11/2013
The only way you are going to get one of these is to go ahead and pay for it by itself on a separate order , that way it won't hold up the rest of an order til it comes in. Putting it on your wish list, you will never be notified because all the ones that come in will be sold to the the people that do the above. I doubt that there will be an overstock of these for quite some time, as demand is more than production at this point in time.. Later Tom"
Artu

Post autor: Artu »

Baranoslav pisze:W każdym razie, dzisiaj doszedł ciekawy komentarz na HobbyKing pod tą apką...
Sposób znany i wykorzystywany przeze mnie (i nie tylko przeze mnie) od lat :mrgreen:
Awatar użytkownika
yay
Posty: 175
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 20:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: yay »

Zawsze chcialem miec model spalinowy tylko tak zeby sie nie babrac w tym paliwie, bawic z gasnacym silnikiem, itd itd. .... dzieki Taranisowi mam ta najlepsza czesc silnika spalinowego ;P

[/youtube]
Awatar użytkownika
mate
Posty: 134
Rejestracja: piątek 01 lis 2013, 14:19
Lokalizacja: Zgierz/Wroc

Post autor: mate »

Cóż, udało się upolować Taranisa, z Banggood. Paczka przyszła, aparatura faktycznie wygląda bardzo fajnie. Jeszcze nie mam nic, do czego mógłbym jej użyć, więc na razie leży w walizce i czeka aż zbuduję quadro - pewnie do wiosny :roll:

Zastanawiam się teraz nad odbiornikiem, pewnie z telemetrią, bo jak już jest, to trzeba korzystać.
Dedykowany X8R
Starszy, ale tańszy D8R-II
Lub najtańszy, bez telemetrii V8FR-II

Jak myślicie, jest sens dopłacać/oszczędzać?
Awatar użytkownika
FlyHigh
Posty: 1091
Rejestracja: poniedziałek 09 sty 2012, 22:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: FlyHigh »

Jak pod FPV z OSD to telemetria nie ma sensu - wszystkie parametry pojawiają się na OSD (np. RSSI wyciągnięte z zielonej diody przez "Mieciowe RSSI")

Ja latałem na V8FR-II, a teraz mam V8R7-SP (bo ma PPM).
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zbig »

Czy ktoś z Was rozkminiał Taranisa (a raczej kompatybilne odbiorniki) pod kątem CPPM i przesłania więcej niż 8 kanałów? Myślę o retransmisji sygnału przez LRS-a (dragona) i potrzebuję CPPM 12 kanałów, bo nie chcę ciagnąć kabli od gniazda trenera, a dragona chcę mieć na maszcie a nie przy nadajniku.
Awatar użytkownika
yay
Posty: 175
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 20:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: yay »

Chyba jedyny odbiornik Frsky, ktory moglby to zrobic to X8R z konwerterem sbus->cppm.

Ja rozwazlem jeszcze uzycie do retramisji openlrs/eleres ustawione na minimalna moc.
ODPOWIEDZ