eLeReS-MAX

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
m_atrix
Posty: 186
Rejestracja: wtorek 11 cze 2013, 07:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

eLeReS-MAX

Post autor: m_atrix »

markac pisze:Tyle jest systemów LRS na rynku, a wy robicie wyrzuty autorowi projektu, że go nie dokończył?
Nic podobnego, zadne wyrzuty - tylko po prostu po ludzku szkoda, naprawdę miałem nadzieje że powstanie fajny, dostępny cenowo, z super supportem kolejny krajowy produkt, którego także stanę się szczęśliwym posiadaczem i użytkownikiem.
markac pisze:ale jeśli projekt nie przypomina pierwowzoru, to został zamknięty,
czytałem post ale sie jakoś tego nie doczytałem, założeniem było stworzenie modułu P&P w 3ver. JR/Futaba/DIY o mocy 1W, wydaje mi się, że cel został osiągnięty
markac pisze:a koszt spędzonego czasu musi się zwrócić - to tylko moje zdanie.
bez dwóch zdań, zdolni ludzie powinni być za swoje umiejętności sowicie wynagradzani.
markac pisze: W między czasie ktoś na forum próbował dołki kopać i produkować płytki PCB jeszcze zanim został w ogóle projekt finalnie ukończony.
To znaczyłoby brak jakiejkolwiek kontroli nad projektem. Ja wiem, taka miała być idea otwartego kodu, ale to się potem zmieniło.
Czytałem oba w całości, kilkaset stron...
na to nie ma usprawiedliwienia, poza lekkomyślnością to po prostu chamskie i nieodpowiedzialne, pewnie dlatego wiele biznesów w polskim wydaniu się właśnie nie opłaca.

Nic to, na razie powalczę z FPV na FrSky DJT 2.4Ghz Combo i z racji tego 5,8 GHz na wizje i lojalnie czekam na P&P od Mitafu, wiara czyni cuda i tego będę sie trzymał.

Pozdrawiam
kamilt
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

Docelowo Eleres MAX miał to być Eleres z modułem 1W i regulacją mocy na przełączniku np 200/500/1000mW.
Można to osiągnąć podłączając RFM23BP moduł 1W zamiast RFM22B jedyny minus takiego rozwiązania to brak sterowaniem mocy czyli ustawiamy z GUI wcześniej 1W i latamy z taką mocą :lol:
Jak przyjdą moduły z aliexpress to sprawdzimy.
Teraz jest okazja po taniości kupić.
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

prawda jest taka ze projekt zostal olany przez Mifaua
tak dluga nie obecnosc na forum mozna tylko wytlumaczyc bardzo ciezkim stanem chorobowym , czego oczywiscie koledze nie zycze

a projekt zakladal nadjnik 1W w pudelku do jr ,futaby i koszulka
Gdy wyszlo na jaw ze modul nadawczy sieje po nadajniku to projekt upadl i Mifau byl coraz mniej na forum
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

No niestety ludzie mają problemy z tym RFM23BP. Nawet po ustawieniu w kodzie na najmniejszą moc, nadajnik "włazi" na sygnał PWM i serwa szaleją. Nie pomagało żadne ekranowanie modułu. Pomagało jedynie sztuczne obciążenie zamiast anteny.

Przyjdą moduły to będziemy testować :D
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

shaggee pisze:No niestety ludzie mają problemy z tym RFM23BP. Nawet po ustawieniu w kodzie na najmniejszą moc, nadajnik "włazi" na sygnał PWM i serwa szaleją. Nie pomagało żadne ekranowanie modułu. Pomagało jedynie sztuczne obciążenie zamiast anteny.

Przyjdą moduły to będziemy testować :D
Widziałem podzielone opinie na szczęście, odfiltrujemy zasilanie i się zobaczy co i jak.
przy 1W już jaja są z torem video jak się bisko podejdzie z anteną nadawczą do odbiornika Video 1.2Ghz
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Koleś jak podłączył dopałkę 7W to ubił TV w pokoju :mrgreen:
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

shaggee pisze:Koleś jak podłączył dopałkę 7W to ubił TV w pokoju :mrgreen:
To źle świadczy o jakości tego TV :-P
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Baqsthc »

Mam pytanie do posiadaczy Eleresa max-a od Marbalona.

Sygnalizacja diodami trochę różni się od klasycznego Eleresa, a nie jest nigdzie opisana (przynajmniej ja nie znalazłem)

Jaki tryb mocy nadawania jakim miganiem zielonej diody jest oznaczony?
W jednej pozycji przełącznika świeci zielona ciągle w pozycji 2 miga powoli a w pozycji 3 miga szybko. Tylko nie wiem które miganie co oznacza. Normalnym jest że nawet w czasie prawidłowego działania Palą się obie diody?

W jakich sytuacjach zielona dioda świeci się na czerwono?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

1. Zielona na stałe - minimum, miga wolno - średnia, szybko - duża moc.
2. Świecenie czerwonej diody podczas normalnej pracy oznacza problemy z odczytem PPM (np jest PPM ze zmiennym czasem ramki). Albo zmień ustawienia w nadajniku RC, albo włącz konfiguratorem opcję "VPPM Compatibility".
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Baqsthc »

"VPPM Compatibility" nie pomogło. Czerwona dalej się świeci.

Co mogę/powinienem zmienić w nadajniku? (9xr) jakie są objawy takich problemów? Oczywiście poza świeceniem się diody ;d
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: kolsek345 »

A jesli ma ktoś przełaczanie mocy wolnym kanałem z aparatury - to buzer modułu - 1 pikniecie MIN , 2 piknięcia MID , 3 piknięcia MAX .
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

Baqsthc pisze:Co mogę/powinienem zmienić w nadajniku? (9xr) jakie są objawy takich problemów?
Model Setup 1/12 w er9x, funkcja Proto, zmień długość ramki PPM wypluwanej przez apkę. ;-)
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Baqsthc »

Przeleciałem cały zakres długości ramki. Dalej sie czerwona świeci :p

Jakieś inne pomysły? Może któreś ustawienia w ogóle mam z kosmosu? Tak to wygląda:

Obrazek


Edit:

Tak czytam co tam wymodziłem i stwierdzam że można to opacznie zrozumieć..

Normalne działanie: Link działa, odbiornik zielony, serwa chodzą jak trza.

W tym czasie świecą się 2 diody na TX-ie. Górna czerwona i dolna zielona.

Hmm.. MAX ma tryb Micropower? Bo coś nie bangla. Mogę trzymać przycisk ale niema tego Bipnięcia po 5 sekundach a tx świeci jak świecił. Dopiero tryb poszukiwania się załącza.

MAX sygnalizuje rozpoczęcie pracy po uruchomieniu? Tzn. jedno Bipnięcie chwilę po załączeniu?

Ogólnie przydała by się jakaś rozpiska jak do zwykłego Eleresa ;p bo można się zamotać..
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Sorki nie przyuważyłem tematu...

Co do rozpiski to jedynie pinów... bo reszta działa dokładnie jak w eleresie... jedynie regulacja mocy jest dodatkową opcją ale zgodna z eleresMOD opisem mrugania ledek, tylko zakresy mocy inne bo jest 200/500/1000mW.

Co do opcji szukajek, mikromode, (pika zarówno po 5sek jak i po 10s), firmware itp. jest dokładnie tka samo jak zwykły nadajnik eleresa. Nie mniej jak masz problem z czerwoną diodą na eleresie nadajniku to na 100% może być problem z ustawieniami toru PPM. Dość często zdarza się zdefiniowanie ramki za krótkiej aby obsłużyć wybraną ilość kanałów.

Co do pikniecia po uruchomieniu to pika zgodnie z pozycją przełącznika - jak napisał mis wyżej.

ps. co do diodek to masz 2 diody - jedna SMD u góry niczego poza tym że jest zasilanie nie sygnalizuje. A druga jest dwukolorowa zielony+czerwony i to są diody zgodne funkcyjnie z eleresem.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

marbalon pisze:ps. co do diodek to masz 2 diody - jedna SMD u góry niczego poza tym że jest zasilanie nie sygnalizuje. A druga jest dwukolorowa zielony+czerwony i to są diody zgodne funkcyjnie z eleresem.
No i tu się chyba sprawa wyjaśniła.
Marcin, tą od power to musisz chyba żółtą albo niebieską dawać, aby nie było pomyłek w interpretacji.
Pzdr. -----MIŚ-----
ODPOWIEDZ