Moduł 2.4Ghz do MX-16

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
BNZ
Posty: 124
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 19:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: BNZ »

Może ja też dodam swoje 3 grosze. Mam swoje własne moduły Assan i Jeti oraz do dyspozycji Hitec. Używam ich z Hitec Optic 6 ale to nie jest ważne. Jakie są moje wrażenia co do tych modułów:
1) Użytkowanie:
- wszystkie moduły logują się szybko, w Hitecu można ustawić dwa tryby pracy skutkujące szybkim i wolniejszym logowaniem, testowałem tylko ten tryb pracy z szybkim logowaniem,
- wszystkie moduły pracują na prawdę dobrze w klasycznym zastosowaniu t.j. do widoczności modelu nigdy nie miałem problemów z zasięgiem,
- pokusiłem się na przetestowanie w lotach FPV i tu niestety miałem porażkę, TX video 1,2HGz 0,5W, najpierw Assan wszystko było dobrze do ok. 500m od punktu startu - potem brak sterowania i kret (nawet efektowny pionowo z ok. 30m w glebę), później Hitec - też kret w podobnej odległości, zniechęcony próbami Jeti nie testowałem.
2) Po powyższych kretach postanowiłem przebadać systemy przy użyciu analizatora widma i co się okazało:
- Assan: raz wybraną częstotliwość używa w transmisji cały czas, moc nadajnika o ok 2dB wyższa niż Jeti i Hitec, nie udało mi się stwierdzić kiedy ustala tą częstotliwość - podczas bindowania czy podczas logowania bo próbując przez ok. 1/2h zawsze wybierał tą samą
- Hitec i Jeti: moc ich nadawania ich jest identyczna i stosują przeskoki po częstotliwościach, tych częstotliwości jest co najmniej kilka,
- test zasięgu w warunkach trudnych t.j. w budynku betonowym wskazał, że Assan pomimo większej mocy był wyraźnie gorszy ale i tak działał zaskakująco dobrze, jego zasięg kończył się po przejściu 2 piętra wyżej klatką schodową, Hitec i Jeti miały zasięg 2 piętra + 20m korytarzem, testy te robione były w budynku gdzie działa sieć wi-fi i jest dużo zakłóceń.
Dodam, że Jeti ma dodatkowo telemetrię którą używam i na prawdę dobrze się sprawdza.
Chcę podejść do testów FPV jeszcze raz. Teraz ustawię kanał na TX tak aby jego druga harmoniczna była jak najbardziej oddalona od 2,4GHz - poprzednio tak nie było.

Obecnie zdecydowałem, że zostawiam sobie Jeti więc mam Assana do sprzedania (tx i 2 odb)
Pzdr.,
Bogdan
Pozdrawiam,
Bogdan
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

No to nerwicy czasami dostawałem z dragon linkiem jak 5 x nie mógł załapać :)
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

Na czym polegał problem? Mam DL i jestem bardzo ciekawy.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Ano kiedy włączam to często nie chce się zalogować wtedy muszę na nowo rozłączyć odbiornik i nadajnik i znowu włączyć nadajnik i odbiornik i tak czasami pare razy
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

Chyba miałem raz coś takiego.
________________
Cobra
Sławek
Posty: 323
Rejestracja: poniedziałek 14 cze 2010, 17:26
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Sławek »

Chciałbym odświeżyć temat ;-)

Pewnie już ktoś ma doświadczenia z fryksy http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh ... entCat=190 ;-)

Czy warto ? a może coś innego ? MX-16S nie ma wymiennych modułów więc potrzebuję coś co się da włożyć do środka ;-)

Pozdr
Ale ja się nie znam więc nie ponoszę odpowiedzialności za skutki wynikłe z jakichkolwiek decyzji podjętych na podstawie moich wypowiedzi :-)

Obrazek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Mam u siebie w Graupnerze MC12 Hack-moduł FrSky bo też nie mam wymiennych modułów. Instalacja bezproblemowa, bindowanie też. Failsafe się nie rozprogramowuje.
Odbiornik V8FR siedzi w quadzie. Póki co dalszych lotów ani FPV nie robiłem, na bliskim dystansie chodzi jak trzeba. Nic nie dyga, rebindowanie po wyłączeniu i włączeniu nadajnika błyskawiczne.
Sławek
Posty: 323
Rejestracja: poniedziałek 14 cze 2010, 17:26
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Sławek »

Verid pisze:Mam u siebie w Graupnerze MC12 Hack-moduł FrSky bo też nie mam wymiennych modułów. Instalacja bezproblemowa, bindowanie też. Failsafe się nie rozprogramowuje.
Odbiornik V8FR siedzi w quadzie. Póki co dalszych lotów ani FPV nie robiłem, na bliskim dystansie chodzi jak trzeba. Nic nie dyga, rebindowanie po wyłączeniu i włączeniu nadajnika błyskawiczne.
Który konkretnie zestaw masz ? zostawiłeś sobie oryginalny 35 czy wywaliłeś i masz tylko 2.4 ? chciałbym mieć oba do wyboru ;-)
Ale ja się nie znam więc nie ponoszę odpowiedzialności za skutki wynikłe z jakichkolwiek decyzji podjętych na podstawie moich wypowiedzi :-)

Obrazek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Mam hack moduł V8HT i odbiornik V8FR. Moduł jest podpięty pod wyjście PPM trenera i zasilany z baterii nadajnika. Funkcjonalność 35MHz w żaden sposób nie została naruszona bo nie bardzo jest jak ją wywalić. Po prostu jak latam na 2,4 to nie wkładam kwarcu i nie wkręcam anteny głównej. Jak chcę 35MHz to tylko wypinam moduł 2,4 z zasilania żeby nie żarł baterii na darmo. Mogłem zrobić jakiś pstryczek ale lenistwo wygrało... :mrgreen:
ODPOWIEDZ