TURNIGY 9XR...

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Artu

Post autor: Artu »

Ostatnio zmieniony wtorek 25 gru 2012, 19:54 przez Artu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

No dobra to teraz czym one się różnią?"

Który do czego się wykorzystuje? Który warty uwagi?

I pojawiają się słowa kluczowe takie jak Telemetry, UHF module, Open LRS, DHT-U Telemetry :)

Wiem że to głupie pytania i może gdzieś to wytłumaczone ale nie trafiłem na taki temat :) Może warto..
Awatar użytkownika
remix
Posty: 629
Rejestracja: środa 24 sie 2011, 20:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: remix »

Heh rurek nie lam się :mrgreen: ja podobnie ale poczekam sobie na moduł i domówię walizkę.
A tak ogólnie to nie boicie się tym Parcelem puszczać ? bo ja zawsze rejestrowaną brałem



StoQ,
Najpierw przemyśl co chcesz osiągnąć ? a później zadaj pytanie np: chcę daleko latać na FPV co polecicie... no i w tedy pojawi się odpowiedz UHF , LRS, Rmilec,EzUhf i takie tam...
a może chcesz latać klasycznie i chcesz mieć np info na apie o stanie cel w pakiecie, położenie gps , wysokość? w tedy odpowiedz będzie np: FrSky z Telemetrią
W skrócie niestety ciężko to pozbierać... na temat FrSky i jego możliwości jest masa tematów
Awatar użytkownika
konrad_p
Posty: 379
Rejestracja: poniedziałek 10 gru 2012, 21:19
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: konrad_p »

StoQ pisze:No dobra to teraz czym one się różnią?"

Który do czego się wykorzystuje? Który warty uwagi?

I pojawiają się słowa kluczowe takie jak Telemetry, UHF module, Open LRS, DHT-U Telemetry :)

Wiem że to głupie pytania i może gdzieś to wytłumaczone ale nie trafiłem na taki temat :) Może warto..
Wiesz co, tak na dobrą sprawę wszystkie te systemy są omówione na tym i na innych forach. ;-)
Wiem, że najłatwiej jest powiedzieć ja się nie znam więc powiedzcie mi co jest najlepsze. Niestety tak się nie da. Po drugie tylko Ty wiesz co będziesz robił i do czego dążysz. Po trzecie musisz sam włożyć trochę wysiłku w poznanie każdego systemu (jeśli nie każdego to choć 2-3) żeby sobie samemu odpowiedzieć na swoje wątpliwości. A po czwarte (ja tak robię bo jestem czystym humanista i za chusteczkę haftowaną nie rozumiem 80% tego o czy się tu gada) czytam co kto ma jak sobie chwali jakie ma osiągi, jakie ma problemy, jak sobie radzi z tymi problemami i na podstawie tej wiedzy podejmuję decyzje. Te decyzje raz są dobre raz do bani. No ale na tym to polega że doświadczenie zdobywasz sam w boju. Niestety czasami to doświadczenie kosztuje - i to jest w tym najgorsze ale nieuniknione. :-D


Edit
Widzę że krajan był szybszy :-D
Ostatnio zmieniony wtorek 25 gru 2012, 20:03 przez konrad_p, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Konrad P.
Jeśli nie jesteś zdolny widzieć więcej ponadto co widzialne, nie możesz zobaczyć niczego.
Ruth Bernhard
Artu

Post autor: Artu »

StoQ pisze:No dobra to teraz czym one się różnią ?
1. Moduł nadawczy z odbiorem danych telemetrycznych, odbiornik bez tej możliwości
2. Moduł nadawczy j/w odbiornik wysyłający dane telemetryczne
3. Zestaw pracujący w standardzie Spektrum DSM/DSM2
4. Zestaw pracujący w standardzie Corona V2 DSSS
5. Popularny system LRS
6. Mniej popularny system LRS, protoplasta, a raczej inspiracja forumowego eLeReS-a
7. Moduł nadawczy z odbiorem i wyświetlaniem danych telemetrycznych.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Artu, zapomniałeś o..... module tg9x :-) ten który obecnie siedzi w apkach 9x spoko podejdzie. Oczywiście do latania koło nogi albo po zmianie anten - na głuchej wsi bez wifi i kilometr pociągnie
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Artu

Post autor: Artu »

Rurek pisze:Artu, zapomniałeś o..... module tg9x :-) ten który obecnie siedzi w apkach 9x spoko podejdzie. Oczywiście do latania koło nogi albo po zmianie anten - na głuchej wsi bez wifi i kilometr pociągnie
Nie ma go w ofercie "sprzedażowej" jako moduł... (jedynie z "rynku wtórnego")
Oczywiście nie wspomniałem również, o forumowym eLeReS-ie, który już niebawem ma się pojawić w sprzedaży w obudowie typu JR :-P
Ostatnio zmieniony wtorek 25 gru 2012, 20:32 przez Artu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
remix
Posty: 629
Rejestracja: środa 24 sie 2011, 20:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: remix »

Ja tam latam na oryginalnym module i muszę powiedzieć ze wbrew wszelkim teoria całkiem dobrze to lata :)
szybolkiem 2m w granicach zasięgu wzroku... a na ogół trenerkiem quadem itd śmigam i nic mi się jeszcze nie stało :mrgreen:
Na pierwszym planie : Mała Hania 25.11.2014 :-P
Bixler v2 eLeReS AP z MAXem :mrgreen: in progress...
Bimbal pod mobiusa do F550 (dopieszczanie)
ZMR 250 ->Pierwsze Koty za Płoty(OSTRO!)
Raptor FPV 1600 - rekord 5500m i tyle mi styka :mrgreen:
Artu

Post autor: Artu »

remix, jest takie mądre przysłowie: "Dopóty dzban wodę nosi..." :-P

Za dużo było przypadków zerwania linku RC na tym zestawie TGY9x, aby go polecać na "dalsze loty" :-/
Awatar użytkownika
remix
Posty: 629
Rejestracja: środa 24 sie 2011, 20:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: remix »

aa na dalsze... zależy jak kto rozumie , Na FPV to raczej nie bardzo ale latanie kolo nogi w zasięgu wzroku jest tak samo porównywalny jak każdy inny nisko budżetowy nadajnik...

Ludzie latają na nadajnikach Hobby kinga i nie rozbijają się :) , jakieś radiolinki , nie mówiąc już o Esky na kwarcach w których zasięg kończył się na 150m :mrgreen:

Tak ze reasumując Nie mowie ze to niezawodny idealny zestaw na 10KM ale na klasyczne latanie wydaje się być wystarczający.

Edit:
Dla tego poza orange lrs chcę jeszcze zanabyc oryginalny moduł to TGY9XR

Edit2: zapomniałem o jeszcze jednym drobnym szczególe odnośnie oryginalnego modułu turnigy...
Niektóre biedronki i heliki śmigają z tym modułem :mrgreen: a tak się akurat składa ze Vitality idzie do mnie :mrgreen:
shafter
Posty: 672
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 08:01
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post autor: shafter »

Pamiętaj że ori 9XR to inny standart (DSM2), popularne biedrony i vitality działają ze "starym" 9X czyli FlySky.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Czy ktoś wykukał jaki pakiet zasilający w te 9xr wchodzi? niby na jednym zdjęciu jest jakiś 2,2Ah, z nalepką 9xr.... ale czy znane są wymiary jakie potrzebuje ta aparatura?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

Rurek pisze:Czy ktoś wykukał jaki pakiet zasilający w te 9xr wchodzi? niby na jednym zdjęciu jest jakiś 2,2Ah, z nalepką 9xr.... ale czy znane są wymiary jakie potrzebuje ta aparatura?
W komentarzach pisali, że te co mają w 9X wejdą, czyli te ~2600 jak dobrze pamiętam, ale nie ręczę bo to tylko komentarze ludzi.
Awatar użytkownika
remix
Posty: 629
Rejestracja: środa 24 sie 2011, 20:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: remix »

Niby tak ale jak się przypatrzycie to te oryginalne pakiety które szykuje HK dla turnigy maja końcówki JST wiec śmiem twierdzić że prawdopodobnie takie będzie gniazdo w apie.

Swoja droga strasznie mnie to irytuje że nie ma jeszcze ani Oryginalnego modułu ani pakietów już nie wspominając o mojej Białej ramce :mrgreen:

Ciekawe tez jest to że starego modułu tgy też nie można kupić... tylko rynek wtórny :-/
Na pierwszym planie : Mała Hania 25.11.2014 :-P
Bixler v2 eLeReS AP z MAXem :mrgreen: in progress...
Bimbal pod mobiusa do F550 (dopieszczanie)
ZMR 250 ->Pierwsze Koty za Płoty(OSTRO!)
Raptor FPV 1600 - rekord 5500m i tyle mi styka :mrgreen:
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

remix pisze:jak się przypatrzycie to te oryginalne pakiety które szykuje HK dla turnigy maja końcówki JST
To akurat nie jest żadnym problemem - przelutować nową wtyczkę, ważne są gabaryty tego akku.
remix pisze:starego modułu tgy też nie można kupić...
Z tego co pamiętam to nigdy nie był "luzem" w ofercie HK, tylko odbiorniki były na sztuki.
remix pisze:o mojej Białej ramce :mrgreen:
Widać że można ją odkręcić i....trysnąć jakimkolwiek szprajem - nawet białym brrrrr ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ