TURNIGY 9XR...

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

slaweks
Posty: 316
Rejestracja: wtorek 28 sty 2014, 18:11
Lokalizacja: Siewierz

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: slaweks »

do lądowania w airmode teraz mam tak a pasowało by pstryszkiem wyłączać silniki

Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: Chestnut »

nie wiem co i jak masz zmiksowane z tym przełącznikiem,
ale airmode- słowo klucz - to tryb który z założenia ma uniemożliwić wyłączenie silników w locie nawet z gazem na zero.

ustaw sobie mixery tak żeby ten switch rozbrajał silniki, odcinał gaz i zmieniał tryb na jakiś inny, wtedy zadziała ;-)
Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
slaweks
Posty: 316
Rejestracja: wtorek 28 sty 2014, 18:11
Lokalizacja: Siewierz

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: slaweks »

Żle się wyraziłem to co na filmiku to jest w angle a mi chodzi o coś jak hold w helikach , a jeśli może być połączone z arm to bu było fajnie
Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: Chestnut »

chodzi ci o heading hold?
Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
KamilSpy
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 28 kwie 2016, 18:21
Lokalizacja: Kraków

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: KamilSpy »

Widze ze temat dawno nie odwiedzany ale zaryzykuje , kupilem nową turnigy 9xr pro i mam dwa problemy juz szrpniete na tym forum.Jak włanczam radio to nie mam powitania przez głośnik,czy dzwięki trzeba wgrać do nowego radja?Jak oglądam filmiki na JT to po wyciągnięciu radia z pudełka i włączeniu radio wygłasza mowę powitalną,u mnie nic takiego niema!Sprawa druga,w trakcie ustawiania podstawowych drążkowych 4 kanałów coś poprzestawiałem i BRZĘCZY głosnik od właczenia aparatury i nie reaguje nawet jak wylacze wszystkie alarmy itp a do tego kanały w clean flight skacza o pare punktów 2-10 intuicyjnie mysle ze ten głosniczek brzeczacy moze zakłocac LRS 433 orange ? pomóżcie cos
Ostatnio zmieniony poniedziałek 25 lip 2016, 21:25 przez KamilSpy, łącznie zmieniany 1 raz.
QAV250 standard
lukkoz
Posty: 116
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 23:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: lukkoz »

który soft er9x pasuje do turnigy 9xr ? Wgrałem wersje zwykła ( nie 128) , ale przy bajcie bodajże 106 albo 136 miałem błąd, ale koniec końców poszło. Czasem przy włączniu apki mam error, a ostatnio mi wywalilo ze zły eeprom i cała apka sie zresetowała.
Sky Surfer 1400 był, jest Zagi 2,3m :D
Awatar użytkownika
qkkq
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 28 lip 2015, 16:49

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: qkkq »

lukkoz,
Do turnigy 9xr pasuje właśnie soft 128 - Er9x-128.hex.
Chyba że masz wersje z pierwszych wypustów z prockiem m64, to wtedy zwykły, ale to malo prawdopodobne.
lukkoz
Posty: 116
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 23:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: lukkoz »

a jak to sprawdzić jakiego mam procka ?
Sky Surfer 1400 był, jest Zagi 2,3m :D
slaweks
Posty: 316
Rejestracja: wtorek 28 sty 2014, 18:11
Lokalizacja: Siewierz

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: slaweks »

Chestnut pisze:chodzi ci o heading hold?
w apce kds mam hold czyli nie działa silnik i to jest nieważne kiedy załącze silnik staje i tu by mi pasowało miec
Awatar użytkownika
qkkq
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 28 lip 2015, 16:49

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: qkkq »

lukkoz, możesz otworzyć apkę i odczytać oznaczenie procesora... :)
Ale wgrywaj ten m128, on jest pod 9xr (m64 był montowany do połowy 2013... )
Awatar użytkownika
spyramax
Posty: 137
Rejestracja: piątek 26 gru 2014, 12:25
Lokalizacja: Chrzanów

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: spyramax »

witam
zrobiło mi się zwarcie , na pinach TX w radio 9rx pro
Obrazek
pomiędzy pinemi VCC a gnd
RADIO Zgasło .
myslicie ze spaliło sie całe plyta czy tylko plytka RF deck ??
https://www.hobbyking.com/hobbyking/sto ... duct=39502
na hobbykingu można kupić , ale jak na płytę poszło wyższe napięcie to chyba nici z naprawy???

możne ktoś sprawdzić te wartości , bez wpiętego modułu tx
Obrazek
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: mrozilla »

Ma ktoś pomysł co i jak ustawić aby po ustawieniu potencjometru na środku Turnigy wydawała jakiś dźwięk, lub też w pozycji centralnej było parę stopni tolerancji aby nie trzeba było idealnie na środku go ustawić po to by gimbal znajdował się w pozycji centralnej ponieważ nie widać z daleka czy już jest idealnie równo czy trzeba coś skorygować. Wydaje mi się, że da się którąś z możliwości ustawić tylko nie wiem jak to zrobić.
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: jacekV »

mrozilla pisze:Ma ktoś pomysł co i jak ustawić aby po ustawieniu potencjometru na środku Turnigy wydawała jakiś dźwięk, lub też w pozycji centralnej było parę stopni tolerancji aby nie trzeba było idealnie na środku go ustawić po to by gimbal znajdował się w pozycji centralnej ponieważ nie widać z daleka czy już jest idealnie równo czy trzeba coś skorygować. Wydaje mi się, że da się którąś z możliwości ustawić tylko nie wiem jak to zrobić.

Może i jest jakiś sposób... ale ja zaznaczyłem sobie... markerem pozycję neutrum gimbala na obudowie aparatury.
Hmmm... działa :mrgreen:
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
K.S.
Posty: 35
Rejestracja: środa 06 kwie 2016, 20:52
Lokalizacja: Starachowice

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: K.S. »

Jeżeli w 9XR Pro z softem r218 to dźwięk w konfiguracji modelu, zakładka General i trzeba zaznaczyć 1,2 lub 3 (w zależności od potencjometru) w "Beep Cnt". Pozycję można zrobić w mikserze dodając krzywą do kanału.


ObrazekObrazekObrazek
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: mrozilla »

jacekV pisze:Może i jest jakiś sposób... ale ja zaznaczyłem sobie... markerem pozycję neutrum gimbala na obudowie aparatury.
Hmmm... działa :mrgreen:
Genialne w swojej prostocie :) Chociaż fabrycznie jest tam taka wypustka więc tylko chodzi o to, aby nie trzeba było się na tym skupiać.
K.S. pisze:Jeżeli w 9XR Pro z softem r218 to dźwięk w konfiguracji modelu, zakładka General i trzeba zaznaczyć 1,2 lub 3 (w zależności od potencjometru) w "Beep Cnt". Pozycję można zrobić w mikserze dodając krzywą do kanału.
Tak, 9XR Pro z wersją 218(x) i wgranymi dźwiękami.
Przy zaznaczeniu powyższej opcji tylko w pozycji centralnej będzie dźwięk wydawany? Ciągły czy chwilowy? Nie mam przed sobą obecnie aparatury więc nie mam jak sprawdzić fizycznie. Co to za parametr na screenie c17 przy potencjometrach?
ODPOWIEDZ