TURNIGY 9XR...

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2353
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: maxiiii »

Nie ma problemu.
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: SuperBartek »

http://77hobby.pl/frsky-pr10-modul-draz ... s-p-8.html

podejdzie do turnigy 9xr pro? Na prawy drazek? mode2
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
MrOwA
Posty: 369
Rejestracja: czwartek 05 mar 2015, 10:02
Lokalizacja: Radom

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: MrOwA »

Hejka. Czy posiada ktoś może kontrole LED z banggood (LED Lights Controller Electronic Switch 2A For FPV RC Quadcopter). Bo za nic nie mogę tego skonfigurować aby sterować switchem ON/OFF LEDy :( Jak w mixerze jadę suwakiem weight to się właczają i wyłączają, a jak zmieniam switchem to nic z tego :( Może mam jakąś pomrocznośćale sam już nie wiem (próbowałem zarówna na FULL jak i haLF). Ktoś coś? :)
SJCAM 4000 wifi
Syma X5C-1
ANTek-450 (DJI F450); RedAnT (x220); CreeppX (XS); Tinny6 RR
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: Adrián »

Pokaż jak masz ustawione. Na pewno przypisałeś odpowiedni przełącznik?
Najlepiej zdjęcie, to wyjaśni wiele.
SuperBartek pisze:http://77hobby.pl/frsky-pr10-modul-draz ... s-p-8.html

podejdzie do turnigy 9xr pro? Na prawy drazek? mode2
Tak, ale po małej modyfikacji. Można znaleźć na yt.
Awatar użytkownika
MrOwA
Posty: 369
Rejestracja: czwartek 05 mar 2015, 10:02
Lokalizacja: Radom

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: MrOwA »

Problem rozwiązany :) poczytałem komentarze na BG i rozwiązanie było odpowiednie ustawienie limitów na kanale.

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka
SJCAM 4000 wifi
Syma X5C-1
ANTek-450 (DJI F450); RedAnT (x220); CreeppX (XS); Tinny6 RR
bajer0
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2016, 20:13
Lokalizacja: Łódź

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: bajer0 »

Hej.
Właśnie zflashowałem OpenTX na Turnigy 9XR PRO.
Jakie dane powinienem teraz wrzucić na kartę SD? Wystarczy, że ją sformatuję?
Chciałbym korzystać z komunikatów głosowych oraz telemetrii (i logów)
Xeo
Posty: 355
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 10:31
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: Xeo »

Ja do grałem tylko pliki głosowe jak zmieniałem soft w swojej 9XR Pro
slaweks
Posty: 316
Rejestracja: wtorek 28 sty 2014, 18:11
Lokalizacja: Siewierz

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: slaweks »

Panowie ustawiłem sobie arm na przełączniku throttle, i jak w locie wyłączę go to silniki działają ciągle a pasowało by się wyłączały da się jakos to zmienić ( oprogramowanie oryginalne )
Exus1
Posty: 14
Rejestracja: środa 29 cze 2016, 17:47
Lokalizacja: Lublin

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: Exus1 »

Mam delikatny problem z manetkami w turnigy 9xr. Gdy przesuwam prawą do góry zwiększa się wartość przesunięcia w prawo, przy maksymalnym wychyleniu zwiększa się o około 2. Taka sama sytuacja występuje przy ruchu w dół jednak przesuwa się w lewo. Wartości sprawdzane w "DiagAna" (czy jakoś tak), w cleanflight wartość kanału odpowiadającego za roll zwiększa się nawet o 10 i przy przychylniu w dół zmniejsza o około 7. Z lewą manetką występuje podobna sytuacja tylko w mniejszym stopniu. Aparatura kalibrowana kilka razy. Dodam też że w aparaturze na ekranie z wyświetleną graficzną prezentacją położenia manetek jest wszystko ok i nie widać tego przesunięcia.

Da się coś z tym zrobić czy zostaje tylko wymiana manetek?

Pisane na telefonie więc przepraszam za błędy.
Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: Chestnut »

slaweks - jaki masz kontroler- poczytaj w opisach do niego- niektóre da się rozzbroić dopiero po ściągnięciu gazu na 0, (żeby zapobiec rozzbrojeniu w powietrzu- jako że niektóre do zazbrojenia wymagają modelu nieruchomego / poziomego - więc mógłbyś go nie zdążyć zazbroić zanim przyglebi)
Może chodziło ci o odcięcie gazu, nie rozzbrojenie?

Kolego Exus1 - a wcześniej działało? bo takie skoki o 2 czy nawet 10 to niektóre odbiorniki dają przy nieruchomych drążkach / braku połączenia Tx-Rx...
Napisz więcej co z czym masz połączone, bo tak ciężko ci pomóc.
Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
Exus1
Posty: 14
Rejestracja: środa 29 cze 2016, 17:47
Lokalizacja: Lublin

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: Exus1 »

Chestnut pisze:slaweks - jaki masz kontroler- poczytaj w opisach do niego- niektóre da się rozzbroić dopiero po ściągnięciu gazu na 0, (żeby zapobiec rozzbrojeniu w powietrzu- jako że niektóre do zazbrojenia wymagają modelu nieruchomego / poziomego - więc mógłbyś go nie zdążyć zazbroić zanim przyglebi)
Może chodziło ci o odcięcie gazu, nie rozzbrojenie?

Kolego Exus1 - a wcześniej działało? bo takie skoki o 2 czy nawet 10 to niektóre odbiorniki dają przy nieruchomych drążkach / braku połączenia Tx-Rx...
Napisz więcej co z czym masz połączone, bo tak ciężko ci pomóc.
W cleanflight wartości skaczął o 1-2 ale nie o to mi chodzi, chodzi o to że przesuwając prawą manetkę prosto do góry nie zwiększa się tylko wartość kanału odpowiadającego za wychylenie w osi Pitch ale także stopniowo wzrasta na kanale odpowiadającym za roll i w końcowym punkcie wychylenia drążka wartość roll zwiększa się o około 10. Wygląda to tak jak bym nie tylko przechylał manetkę do góry ale też delikatnie w prawo, tak samo w aparaturze w zakładce gdzie można sprawdzić stany poszczególnych potecjonometrów, przełączników itp. przy pionowym przychylniu tego drążka widać jak wzrasta wartość przechyłu tego drążka w poziomie tylko że w tej skali wzrasta o 2. Tak jak napisałem na ekranie gdzie pokazana jest graficzna prezentacja położenia drążków wygląda jak byłoby idealnie równo.
slaweks
Posty: 316
Rejestracja: wtorek 28 sty 2014, 18:11
Lokalizacja: Siewierz

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: slaweks »

Chestnut pisze:slaweks - jaki masz kontroler- poczytaj w opisach do niego- niektóre da się rozzbroić dopiero po ściągnięciu gazu na 0, (żeby zapobiec rozzbrojeniu w powietrzu- jako że niektóre do zazbrojenia wymagają modelu nieruchomego / poziomego - więc mógłbyś go nie zdążyć zazbroić zanim przyglebi)
Może chodziło ci o odcięcie gazu, nie rozzbrojenie?.
FC mam f3 diatone i Betaflight
kiepuri
Posty: 1235
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 17:17
Lokalizacja: Kraków

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: kiepuri »

Przerabialem temat w 9xr pro. Przy dodawaniu gazu wychylała mi sie os yaw. Nawet o 20 jednostek. Pomogła wymiana potencjometru.
Pozdrawiam,
Paweł

http://paweu.eu
Exus1
Posty: 14
Rejestracja: środa 29 cze 2016, 17:47
Lokalizacja: Lublin

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: Exus1 »

kiepuri pisze:Przerabialem temat w 9xr pro. Przy dodawaniu gazu wychylała mi sie os yaw. Nawet o 20 jednostek. Pomogła wymiana potencjometru.
Wymieniłeś sam potencjometr czy całą manetkę? Jeśli potencjometr możesz napisać jaki tam pasuje i mniej więcej jak go zdemontować bo delikatnie nie chce wyjść a szarpać też na razie go nie chcę żeby nie zepsuć.

Z góry dzięki. ;)
Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: Chestnut »

dokładnie, tak może być. ja wymieniałem całe gimballe, z taranisa bodajże pasują, tylko kable na potkach trzeba odwrócić, bo trochę inaczej są na wtyczkach, ale lepsze, solidniejsze potki :)

Slaweks, ale ty na pewno chcesz rozbroić w locie? (i po co?)

czy chcesz mieć awaryjne wyłączanie silników w razie W?
Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
ODPOWIEDZ