TURNIGY 9XR...

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: misiekkk »

9XR i 9XR Pro to dwa zupełnie inne radia w takiej samej obudowie.
9XR to 9x w nowej obudowie.
9XR Pro bliżej do Taranisa.
Szukaj płyty do Pro

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
Revo7
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 11 lip 2016, 14:14

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: Revo7 »

Witam, Panowie napewno temat był już milion razy przerabiany, jednak chciałbym zdązyć dołączyć się do zamówienie z HK, a nie chciałbym wtopić, zwłaszcza ze pierwsza moja styczność :)

W związku ze (chyba) jest przecena na Turnigy 9XR Pro w HK - moze warto byłoby zamówić ?

Myślałem o takim zestawie:

https://hobbyking.com/en_us/turnigy-9xr ... odule.html
https://hobbyking.com/en_us/frsky-djt-2 ... ii-rx.html

Bateria : https://hobbyking.com/en_us/turnigy-9xr ... -pack.html - dedykowana
czy moze ta: https://hobbyking.com/en_us/turnigy-220 ... -pack.html - jednak tańsza ale czy lepiej ?

Przede wszystkim czy dobrze dobrałem moduł - i czy faktycznie warto od razu inwestować z telemetrią ? (stad pytanie ponizej) - dlaczego dużo osób poleca moduł FrSky ORANGE ?

Druga sprawa - czy znajde gdzieś taniej ? Zależy mi na przyszłościowej inwestycji co jest priorytetem w tej chwili. Chce kupić raz a dobrze.
Myślałem o Taranisie ale chyba wychodzi troszke drożej (W przypadku promocyjnego turnigy)
Czy ten kabel jest faktycznie potrzebny ?
https://hobbyking.com/en_us/frsky-telem ... r-pro.html

I najważniejsze pytanie czy to wszystko co potrzebuje na początek (wiadomo poza dronem :D ale to kolejne zamówienie :] ) ?

Proszę kolegów przede wszystkim o wyrozumiałość i pomoc. Gdyby ktoś zechciał być mentorem i pomóc w początkach kariery to zachęcam do kontaktu.
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: Poli25 »

Ja ma taki zestaw i działa bez problemu, bindujesz i ustawiasz wszystko wg własnych potrzeb
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: df2 »

A mi się wydaje, że xjt jest lepszym wyborem - działają zarówno odbiorniki x jak i d. Te sprawdziłem.
Działają też tanie fx i v.
Lr12 nie sprawdziłem, bo nie mam, ale w opisie xjt też są wymienione.
Natomiast dla djt to chyba tylko d i v?

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
Revo7
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 11 lip 2016, 14:14

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: Revo7 »

df2 pisze:A mi się wydaje, że xjt jest lepszym wyborem - działają zarówno odbiorniki x jak i d. Te sprawdziłem.
Działają też tanie fx i v.
Lr12 nie sprawdziłem, bo nie mam, ale w opisie xjt też są wymienione.
Natomiast dla djt to chyba tylko d i v?

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
Czyli jesli dobrze zrozumiałem lepiej dopłacić do XJT ze wzgledu na większą uniwersalność ? (moze łączyć się z większą ilością odbiorników (w modelach)?)
Czy faktycznie dołozenie przekłada do XJT przekłada się na korzyści ? (możliwość wykorzystania tańszych odbiorników/brak konieczny zmiany nadajnika w późniejszych etapach)
Oraz jeśli dobrze doczytałem to XJT ma zabezpieczenie przed spaleniem (końcówki mocy?) w przypadku braku anteny nadawczej ?


Edit:

Panowie - kupował ktoś w tym sklepie ? http://rcexpres.pl/glowna/66-aparatura- ... gw12m.html

w związku z tym, że w HK oferta "promocyjna" za 59$ EU uciekła, czekam do kolejnej promocji HK. Trafiłem szukając info na temat aparatury na w/w stronkę - jestem ciekawy waszego zdania.

Przy okazji zapytam czesto w HK zdarzają się te przeceny ? wtedy za sama aparature mozna sie spokojnie w 300zł zmiescic. Pytanie jeszcze jak wyglada sprawa gwarancji w HK ? (spotkałem opinie ze są dośc problematyczni)
Awatar użytkownika
PartyzantPL
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 15:43
Lokalizacja: Brzeg

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: PartyzantPL »

Revo7 pisze:Przy okazji zapytam często w HK zdarzają się te przeceny ? wtedy za sama aparaturę można się spokojnie w 300zł zmieścić. Pytanie jeszcze jak wygląda sprawa gwarancji w HK ? (spotkałem opinie ze są dość problematyczni)
Cześć. Mi się udało, i kupiłem 9XR PRO taniej, przeceny czy obniżki zdarzają się kilka razy do roku, następna może być koło sezonu wakacyjnego ( w zeszłym roku kupiłem kamerkę Turnigy 2K Black czyli sj4000+ za 40$ normalnie coś około 100$ ) trzeba polować, ale 9XR pro bywa często w fajnej cenie.
Tarot 650 sport Pixhawk + Tarot T4-3D + Gitup Git 2 , Alien 560 apm 2,8 w przebudowie.
Ł_y_s_y
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 17 kwie 2017, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: Ł_y_s_y »

Witam, mam apke turnigy 9xr z wygranym opentx. Mam pytanie, chce skonfigurować przełącznik 3-pozycyjny pod tryby lotu. Generalnie mi się udaje ale nie do końca bo w wierszu SOURCE nie mam wartości HALF ani FULL. W poradnikach które czytałem lub oglądałem takie wartości są a ja u siebie ich nie mam.... (przeklikalem wszystkie nazwy w tym wierszu) Co powinienem tam ustawić. Z góry dziekuje za odpowiedzi...
scorpion10
Posty: 138
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:19
Lokalizacja: Sufczyn k/o Tarnowa

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: scorpion10 »

Panowie, a ja ma takie pytanie 9xr pro, jak można ustawić reakcje lewego drążka, by przy obrocie w osi YAW nie wpływał na THROTLE ? Potencjometr jest bardzo czuły i cięzko przy potrzebie dłuższego używania YAW by nie wpływać na przepustnice a tym samym wysokość lotu kopterem. Zastanawiam się na razie czysto teoretycznie, czy zmieniając przebieg THR w oklicach środka czyli "50%" z liniowego na bardziej SINUS to może to by złagodziło reakcje przy używaniu YAW. Ale z drugiej strony, wtedy przy potrzebie użycia samego THROTLE, funkcja w okoilicach 50% będzie miała znaczną lukę. Czy tylko mnie to przeszkadza czy to taka przypadłość ? W każdym razie jak używam czasem radyjka DJI to tam drążki są znacznie sztywniejsze i nie ma takiego problemu, lata sie świetnie. Może są jakieś inne modele tuningowane kompletnych drążków sterujących które nieco lepiej by sie zachowywały w 9xr pro ?
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: maxiiii »

Wejdź do hardware i ustaw DZ na 15nS.

A tak przy okazji to na tej aparaturze odpaliłem dzisiaj pełną telemetrię z mavlinka bez konwersji.
2 godziny na telefonie i działa.

Główny pomysłodawca obiecał nawet umieścić niedługo tutorialek jak uzyskać telemetrię z apma i orangerx czyli lrs-a..

Obrazek
scorpion10
Posty: 138
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:19
Lokalizacja: Sufczyn k/o Tarnowa

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: scorpion10 »

maxiiii pisze:Wejdź do hardware i ustaw DZ na 15nS.

A tak przy okazji to na tej aparaturze odpaliłem dzisiaj pełną telemetrię z mavlinka bez konwersji.
2 godziny na telefonie i działa.

Główny pomysłodawca obiecał nawet umieścić niedługo tutorialek jak uzyskać telemetrię z apma i orangerx czyli lrs-a..

Obrazek

Maxii.... Nie wiem gdzie to DZ znajdę, od czego ten skrót ?? Możesz też coś więcej o tej Telemetrii napisać, jak tego dokonałeś ?
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: maxiiii »

Napisz jeszcze jakie masz oprogramowanie w aparaturze.
U mnie to wygląda tak

Obrazek

Pełną telemetrię z mavlinka mam na wyświetlaczu. Jest to kwestia oprogramowania w aparaturze.
Mam er9x i uważam że jest o wiele lepsza niż opentx.
Telemetrię z apema podłączam do coma w odbiorniku lrs-a. Z com-a modułu nadawczego (lrs-a) dwoma przewodami prowadzę do złącza futaby i już. Widać na zdjęciu, nawet nie jest potrzebny żaden konverter telemetri tak jak np w eleresie.
Dochodzą tylko dodatkowe kable do odbiornika(tx,rx i rssi) i dwa do złącza futaby(tx i rx).
Pracuję jeszcze nad rssi bo nie zawsze chce zaskoczyć.(

Obrazek
scorpion10
Posty: 138
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:19
Lokalizacja: Sufczyn k/o Tarnowa

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: scorpion10 »

Ja w HARDWARE mogę maksymalnie podnieść wartość LV, LH, RV i RH na 2 hmmmm... ja mam OpenTX, może tu jest problem ?
Pełną telemetrię z mavlinka mam na wyświetlaczu. Jest to kwestia oprogramowania w aparaturze.
Mam er9x i uważam że jest o wiele lepsza niż opentx.
Telemetrię z apema podłączam do coma w odbiorniku lrs-a. Z com-a modułu nadawczego (lrs-a) dwoma przewodami prowadzę do złącza futaby i już. Widać na zdjęciu, nawet nie jest potrzebny żaden konverter telemetri tak jak np w eleresie.
Dochodzą tylko dodatkowe kable do odbiornika(tx,rx i rssi) i dwa do złącza futaby(tx i rx).
Pracuję jeszcze nad rssi bo nie zawsze chce zaskoczyć.(
Telemetria o której piszesz, chyba nie ma szans na działanie, jeśli mam odbiornik X8R z Sport
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: maxiiii »

Nie ma szans bez ardiuno)
vlodeck
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek 18 sie 2014, 12:27
Lokalizacja: Łódź

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: vlodeck »

Wstyd się przyznać a nawet obleciał mnie strach zanim o coś zapytam na forum bo z odpowiedzi i tak mało co rozumie. Na przykład dopiero wczoraj zorientowałem się że mam zwykłe Turnigi 9xr a nie PRO. Radio mam 3 lata wyczytałem na forum że można zaktualizować soft, pomyślałem że może przydało by się zrobić u siebie upgrade tylko czy warto i czy jest to trudne? Co daje taki nowy soft?
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: maxiiii »

To zależy co masz teraz.
Proponuję er9x.
O wiele lepsze niż opentx.
Chociażby dodatkowe menu "copy, paste delete itp)
http://www.er9x.com/
ODPOWIEDZ