TURNIGY 9XR...

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pepis85
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 19 cze 2011, 13:12
Lokalizacja: Studzionka

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: pepis85 »

jacekV pisze:Nie wiem jaki masz soft, ale u mnie w mikserze na każdym kanale jest funkcja "delay" - ustawiasz w sek.
Tak zgadza się mam taką funkcję u siebie z tym, że nie działa ona u mnie z silnikiem. Testowałem na klapach i wszystko ok. Np. ustawione 5 sekund i klapy w dół i to działa. Może ktoś sprawdzić u siebie czy funkcja ''delay'' (opóźnienie działania kanału) działa przy silniku? Pozdro.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: Adrián »

Szybkie pytanie.
Pojawiło się (dopiero zauważyłem) nowe oprogramowanie do pro er9x r219, już nie pamiętam, czy po wgraniu nowego, cała reszta się kasowała?
Wszystkie modele, ustawienia itd?
Bo nie wiem, czy zrobić kopie.
pater
Posty: 179
Rejestracja: środa 10 gru 2014, 14:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: pater »

Nie wiem jak w pro ale w Turnigy 9XR przy wgrywaniu przez programator ustawienia się kasują.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: Adrián »

To pewnie tutaj było tak samo, dzięki. W takim razie muszę zrobić kopię ustawień.
Awatar użytkownika
marcin314
Posty: 86
Rejestracja: wtorek 13 mar 2012, 08:27
Lokalizacja: Będzin

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: marcin314 »

Witam

Wstyd się przyznać ale zakorciło mnie nacisnąć reset obok karty pamięci radio umarło nie ma nic nawet bootloadera. Bęz wyciągania pamięci flash spi da się jakoś to wgrać.....
toto7,Michaś RC, Extra 300, Easy Glider 2, Kiler, X9 Boro09, Bixler2, Graupner ASK14 Aparatury: Turnigy 9XR
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: pawelsky »

marcin314 pisze:Wstyd się przyznać ale zakorciło mnie nacisnąć reset obok karty pamięci radio umarło nie ma nic nawet bootloadera. Bęz wyciągania pamięci flash spi da się jakoś to wgrać.....
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=4&t=11 ... 20#p387330
Awatar użytkownika
marcin314
Posty: 86
Rejestracja: wtorek 13 mar 2012, 08:27
Lokalizacja: Będzin

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: marcin314 »

pawelsky pisze:
marcin314 pisze:Wstyd się przyznać ale zakorciło mnie nacisnąć reset obok karty pamięci radio umarło nie ma nic nawet bootloadera. Bęz wyciągania pamięci flash spi da się jakoś to wgrać.....
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=4&t=11 ... 20#p387330
W podanym odnośniku powyżej nic nie mogę znaleźć, wgrałem bina programatorem do pamięci SPI nic to nie dało nadal to samo tylko podświetlanie ekranu na nic nie reaguje. Do czego służy ten przycisk obok karty sd???
toto7,Michaś RC, Extra 300, Easy Glider 2, Kiler, X9 Boro09, Bixler2, Graupner ASK14 Aparatury: Turnigy 9XR
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: pawelsky »

marcin314 pisze:W podanym odnośniku powyżej nic nie mogę znaleźć
If this button has been pressed see the topic “Restoring a ‘Bricked’ Transmitter with SAM-BA” in the manual Communicating with a Computer.
marcin314 pisze:Do czego służy ten przycisk obok karty sd???
There is a tiny round recessed button on the left of the USB port. DO NOT PUSH THIS BUTTON as doing so will erase the transmitter firmware.
Awatar użytkownika
marcin314
Posty: 86
Rejestracja: wtorek 13 mar 2012, 08:27
Lokalizacja: Będzin

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: marcin314 »

Witam
Ale jak przywrócić aparaturę do życia????
toto7,Michaś RC, Extra 300, Easy Glider 2, Kiler, X9 Boro09, Bixler2, Graupner ASK14 Aparatury: Turnigy 9XR
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: pawelsky »

marcin314 pisze:Ale jak przywrócić aparaturę do życia????
Marcin, chlopie, no ogarnij ze sie troche, podalem Ci przeciez linka :-)
“Restoring a ‘Bricked’ Transmitter with SAM-BA” in Communicating with a Computer
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: marekj »

Tak zgadza się mam taką funkcję u siebie z tym, że nie działa ona u mnie z silnikiem. Testowałem na klapach i wszystko ok. Np. ustawione 5 sekund i klapy w dół i to działa. Może ktoś sprawdzić u siebie czy funkcja ''delay'' (opóźnienie działania kanału) działa przy silniku?
U mnie działa. Mam na gazie dołożony taki mix:
Source FULL
Weight 100
Offset 100
Switch Thr
Delay down 15

Pominięte pozycje nie były ruszane.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
marcin314
Posty: 86
Rejestracja: wtorek 13 mar 2012, 08:27
Lokalizacja: Będzin

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: marcin314 »

Chciałbym podziękować koledze Pawelksy radio żyje i ma się dobrze
toto7,Michaś RC, Extra 300, Easy Glider 2, Kiler, X9 Boro09, Bixler2, Graupner ASK14 Aparatury: Turnigy 9XR
rawka1
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 11 wrz 2016, 15:51
Lokalizacja: Gliwice

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: rawka1 »

Witam.
Koledzy jaką macie temperaturę CPU apki? Mam 9XR pro OpenTX 2.1.9 Dopiero co kupiona na razie nie mam jeszcze nadajnika ani akumulatora. Włączam ją przez zasilacz 12V w domyślnych ustawieniach jest alarm ustawiony na 56 stopni C. Jeżeli chodzę po menu ustawień to po kilku minutach włącza się alarm przekroczenia temperatury 56st. C. Prąd pokazuje 78mA. Po włączeniu zimnej apki temperatura zaczyna się od 40 st.C. Jaką macie temperaturę CPU po kilkuminutowym użytkowaniu?


Problem nie aktualny. Został rozwiązany.
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: mrozilla »

Adrián pisze:Szybkie pytanie.
Pojawiło się (dopiero zauważyłem) nowe oprogramowanie do pro er9x r219, już nie pamiętam, czy po wgraniu nowego, cała reszta się kasowała?
Wszystkie modele, ustawienia itd?
Bo nie wiem, czy zrobić kopie.
Podczas wgrywania najnowszej wersji z poziomu aparatury (trzymając oba trymery i włączając radio) w 9XR Pro wszystkie modele i ustawienia pozostały nieruszone. Nie trzeba było niczego przywracać.

Jak ustawić jeden z przełączników by był awaryjnym wyłączeniem silników tak aby nie trzeba było wykonywać procedury takiej samej jak przy uzbrajaniu silników, a po prostu jego przełączenie powodowało, że silniki się wyłączają, ale powrócenie do pozycji pierwotnej powodowało, że silniki znowu mogą pracować?
brodziek
Posty: 430
Rejestracja: wtorek 08 sty 2013, 09:08
Lokalizacja: Śląsk

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: brodziek »

Jesli ktoś nie zauważył, to na stronie: www.er9x.com dostępna jest już nowa wersja firmware er9x (v821).
A w niej m.inn. dla nadajników z procesorem Atmega 128/2561,
jest wreszcie nowy "Telemetry Screen" Obrazek
ODPOWIEDZ