TURNIGY 9XR...

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

bajer0
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2016, 20:13
Lokalizacja: Łódź

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: bajer0 »

Witam.
Panowie,zamówiłem 9xr PRO oraz wkrótce będę zamawiał moduł FrSky XJT wraz z odbiornikiem X4RSB.
Jskie oprogramowanie zalecacię do tej aparatury?
Awatar użytkownika
mirek_wr
Posty: 49
Rejestracja: środa 06 sie 2014, 17:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: mirek_wr »

To, które jest wgrane, czyli ersky9x, ewentualnie nowsza wersja (obecnie najnowsza to r218).
"If anything can go wrong, it will." Murphy's Law
bajer0
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2016, 20:13
Lokalizacja: Łódź

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: bajer0 »

A czy do takiej telemetrii mogę podłączyć czujnik napięcia wykorzystujący Smart Port?
np: FLVSS
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: mrozilla »

Co zrobić w przypadku gdy przeprowadzam kalibrację, a mimo wszystko raz na jakiś czas po włączeniu aparatury kropka nie jest na środku, a przesunięta lekko w lewą stronę, a gdy zrobię kalibracje z przesunięciem to wtedy kropka z czasem przesuwa się w prawo, jakby w stanie spoczynku drążek był na granicy i raz zaskoczy tak, a raz inaczej.
Zauważyłem też, że jeden potencjometr ma lekki luz gdy kręci się nim lewo-prawo.
Obie sytuacje są od nowości od wyjęcia z pudełka.
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: SuperBartek »

Kilka stron temu mialem podobny problem :
SuperBartek pisze:Panowie czy jest w stanie ktos mi pomoc, i zdiagnozowac moj problem? Mianowicie nie moge wycentrowac trymerow, bawilem sie mikserami i probowalem to wszystko skalibrowac, ale nawet w kalibracji nie da sie poprawnie wykonac pelnego ruchu trymerem od wysokosci, mialem wrazenie ze pomoglo skorzystanie z szablonu na samolot 4ro kanalowy, ale po ponowym wlaczeniu wszystko zle, i tak nie bylo doknoca dobrze, nawet czasem jak nie dotykam aparatury to kropka sama sie rusza na lcd tx9 od wysokosci, dolaczam film , na ktorym widac ze przeciagniecie drazka nie powoduje przeciagniecia kropki na dol. Nie widac tego na filmie bo akurat tego nie zlapalem ale - czasem rusza sie sama kropka bnez dotykania trymerow. to dziwne.

1. Poprzesuwaj suwaki na srodek - wtedy przeprowadz kalibracje , jezeli nie bedzie dobrze przejdz do kolejnego punktu.
2.
Scott pisze:
brodziek pisze:Niestety potencjometry gimbal w 9XR, są bardzo kiepskiej jakości i często zdarzają się takie kwiatki.
Tu niestety muszę potwierdzić. Miałem to samo w 9XR.
Ja rozebrałem potencjometr i młotkiem sprasowałem nit łączący ścieżkę oporową z pinem. Wyraźnie było widać, że to się rusza i nie łączy.
Od tego czasu jest ok, chociaż zapewne wymiana potencjometru byłaby bezpieczniejsza.
3. Rozkrec radio - zamien os X i Y - jak bedzie ten problem tylko w odwrotna strone to znaczy ze gimbal jest do wymiany.

Ogolnie ja mialem to samo, po kazdym wlaczeniu radia wychodzilo ze jest inaczej, kropki doslownie mi plywaly, raz ze ewidentnie cos nie laczylo, pojezdzilem tam troche srubokretem i podociskalem co sie dalo, w drazek uderzylem ze trzy razy, jak podlaczylem i odlaczylem przewody to sie poprawilo, ze tylko minimalnie kropka jest w dol , ale reszte nadrobilem trymerami i jakos latam,

zamowilem rowniez drazek z hk int , przyszedl walniety wiec tylko szkoda nadziei i czekania , ze bedzie lepiej, odeslij radio na gwarancje, albo wymien drazek na te z frsky - jezeli nie uda Ci sie nic wykombinowac, pozdrawiam
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: mrozilla »

Znaczy u mnie nie jest tak, że kropka pływa. Jedyna nieścisłość to właśnie to, że jak jest wycentrowane to albo jest ok, albo lekkie przesunięcie w lewo, w tym samym momencie nie da.sie dojechać kropką do końca w.prawy dolny róg prawego drążka, czasami wystarczy poruszać drążkiem i wszystko wraca do normy, kropka jest wycentrowana.
W sumie jednak właśnie sprawdziłem i problem z prawym dolnym rogiem jest ciągle, pomaga jedynie kalibracja i przy ruszania drążka odchył nie do końca prawej strony ale wtedy logicznie rozumując jest mniejszy zakres drążka właśnie w tą stronę.
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: Szper »

bajer0
Mam setup XJT + X8R + FLVSS i chodzi dobrze na 9xr z ersky9xr. Quad zasilany w 4s, każda cela osobno podana jak i wszystkie razem.
X4RSB ma obsługę smart port więc nie ma prawa nie działać.

Przy okazji pytanie.
Czy ktoś konfigurował na ersky zliczanie zużytych mah na podstawie danych dostarczanych z telemetrii? Nie muszę mieć dokładnego wyniku - chodzi o szacunkową ilość.
Latałem ostatnio z minimosd na pokładzie i bardzo spodobał mi się wskaźnik zużycia amperów na ekranie. Mogłem lepiej rozplanować lot i moment powrotu.
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
bajer0
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2016, 20:13
Lokalizacja: Łódź

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: bajer0 »

Ok, dotarł komplet gratów.... no nie ma lekko. Troche zabawy jest.
Mam jeden problem.
Ustawiłem buzzer na jednym z kanałów (ch7) oraz zestawiłem go z 6 wyjściem z CC3d.
Buzzer działa (wyzwalany jednym z przełączników na aparaturze).
Chciałem ustawić FailSafe - zbindowany odbiornik z nadajnikiem, ustawiam wszystkie przełączniki oraz drążki w żądanym ustawieniu (wraz z aktywnym buzzerem) - wciskan F/S na odbiorniku aby zapamiętał taką konfigurację i nic z tego.
Niestety po zapisaniu i wyłączeniu aparatury - buzzer nie uruchamia się.

Ok,jest ciekawszy problem
Wszystko dziala ok,gdy protokul w aparaturze mam ustawiony na PPM. Gdy zgodnie z zalecenismi dla XJT zmieniam na PXX żadne sygnaly nie docieraja do CC3D.
Switche z tyłu nadajnika na OFF. Odbiornik widzi nadajnik (zielona dioda).
Jakiś pomysł?

OK ten problem rozwiązał najnowszy update firmware.
Pozostaje problem buzzera i nie do końca działającego FailSafe...

HMMM wychodzi na to, że po SBUS FailSafe zupełnie nie działa.
Nie wysyła żadnych informacji do FC po utracie sygnału.
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: mrozilla »

Czy u Was w 9XR Pro tez jest tak, że gdy aparatura jest podłączona do PC i są kopiowane do niej/z niej pliki to jakiś element w środku wydaje z siebie jakby szum cy coś takiego, trzeba się trochę wsłuchać, ale na czas kopiowania coś tam się dzieje.
Awatar użytkownika
MrOwA
Posty: 369
Rejestracja: czwartek 05 mar 2015, 10:02
Lokalizacja: Radom

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: MrOwA »

Mo zdaniem to glosnik caly czas szumi troche

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka
SJCAM 4000 wifi
Syma X5C-1
ANTek-450 (DJI F450); RedAnT (x220); CreeppX (XS); Tinny6 RR
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: mrozilla »

Ale słychać to tylko przy kopiowaniu plików z i na kartę.
Awatar użytkownika
pepis85
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 19 cze 2011, 13:12
Lokalizacja: Studzionka

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: pepis85 »

Witam, szybkie pytanko. Czy jest możliwość w turnigy 9xr ustawić zwłokę czasową po dodaniu gazu? Np. gaz na maksa, ale odpala go po przykładowo 10 sekundach ?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9759
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: pawelsky »

pepis85 pisze:Czy jest możliwość w turnigy 9xr ustawić zwłokę czasową po dodaniu gazu?
Tak (Delay Up/Down w mikserze).
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: mrozilla »

Jak to jest z alarmami telemetrii FRSKY, mam w Naza ustawiony pierwszy alarm na 10.2V i tam samo na wyjściu A2, Naza już miga, a aparatura zaczyna pikać dopiero gdy jest na granicy 10.0-10.1V. Zauważyłem, że skok o 0,1V to dwa kliknięcia przycisku, jak to interpretować, skok jest co 0,05V, ale tego nie widać?
W telemetrii są włączone alarmy RX i TX ale w głównych ustawieniach również są opcje RX i TX ustawione na 45 i 42, ale alarm jest wyłączony, to w końcu które ustawienia są ważne jeżeli chodzi o zasięg, w menu głównym, czy w menu telemetrii w modelu, czy oba muszą być włączone aby alarmowano przy niskim zasięgu?
lukkoz
Posty: 116
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 23:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: lukkoz »

czy w 9xr jest możliwość ustawić np. pod którymś przełącznikiem albo podkrętłem, ster wysokości, np po włączniu ster idzie w góręna 30% ? chcę ułatwić sobię trochę starty.
Sky Surfer 1400 był, jest Zagi 2,3m :D
ODPOWIEDZ