Problem z FLY SKY FS-IA6

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

M1k11
Posty: 9
Rejestracja: środa 28 cze 2017, 22:41

Problem z FLY SKY FS-IA6

Post autor: M1k11 »

Witam

Dzisiaj odbył się pierwszy lot skrzydełka 1000mm, odbyło się również szybkie przyziemienie, którego zresztą spodziewałem się. Jednak nie spodziewałem się, że coś może się zepsuć, a już zupełnie nie spodziewałem się, że zepsuje się połączenie nadajnik-odbiornik. Gdy model spadł na ziemię straciłem łączność, nie mogłem wyłączyć silnika więc odpiąłem aku, wpiąłem ponownie i nie było reakcji. Próbowałem bindować radio na wiele sposobów ale nie udało mi się ani razu. I teraz pytanie do Was czy macie jakieś pomysły jak to ogarnąć, czy to może być wina odbiornika, czy radia?
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Problem z FLY SKY FS-IA6

Post autor: maxiiii »

A o ziemię to przywaliło radio czy odbiornik?
M1k11
Posty: 9
Rejestracja: środa 28 cze 2017, 22:41

Re: Problem z FLY SKY FS-IA6

Post autor: M1k11 »

Przywalił cały model, a odbiornik był schowany w drewnianej obudowie razem z resztą elektroniki
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Problem z FLY SKY FS-IA6

Post autor: Z.W15 »

M1k11 pisze:Witam

Dzisiaj odbył się pierwszy lot skrzydełka 1000mm, odbyło się również szybkie przyziemienie, którego zresztą spodziewałem się. Jednak nie spodziewałem się, że coś może się zepsuć, a już zupełnie nie spodziewałem się, że zepsuje się połączenie nadajnik-odbiornik. Gdy model spadł na ziemię straciłem łączność, nie mogłem wyłączyć silnika więc odpiąłem aku, wpiąłem ponownie i nie było reakcji. Próbowałem bindować radio na wiele sposobów ale nie udało mi się ani razu. I teraz pytanie do Was czy macie jakieś pomysły jak to ogarnąć, czy to może być wina odbiornika, czy radia?

pewnie radio dostalo szoku jak zobaczylo :-/
a tak na powaznie ,to sprawdziles wszystkie kabelki i polaczenia?,powtorne bindowanie?
troszke wlasnej inicjatywy i pomyslunku to nie boli,a tu nikt nie ma szklanej kuli zeby popatrzec za Wascia :-/
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Problem z FLY SKY FS-IA6

Post autor: tombstone »

może zrób dokładne zdjęcia, to coś bliżej będzie można powiedzieć
M1k11
Posty: 9
Rejestracja: środa 28 cze 2017, 22:41

Re: Problem z FLY SKY FS-IA6

Post autor: M1k11 »

Co do kabli wszystko jest podłączone prawidłowo, gdy podłączam akumulator do modelu to serwa działają, diody na pdb świecą, dioda na odbiorniku mryga (co może oznaczać to że nie ma połączenia z radiem), problem w tym, że radio nie może komunikować się z odbiornikiem. Próbowałem bindować odbiornik, ale bezskutecznie, przekopałem fora, yt i ludzie mieli taki problem, ale ich rozwiązania u mnie nie działały. Załączam zdjęcia, może coś pomogą.
zxc.jpg
zxc.jpg (192.08 KiB) Przejrzano 4249 razy
asd.jpg
asd.jpg (190.61 KiB) Przejrzano 4253 razy
Tak wyglądają bebechy, odbiornik zasilany przez bec z pbd, serwa są zasilane przez odbiornik
Tak wyglądają bebechy, odbiornik zasilany przez bec z pbd, serwa są zasilane przez odbiornik
qwe.jpg (385.64 KiB) Przejrzano 4248 razy
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Problem z FLY SKY FS-IA6

Post autor: tombstone »

ten odbiornik wygląda jak po zalaniu/wilgoci
wszechobecna korozja
na żółto zaznaczyłem świecące się połączenia - prawidłowe
i na czerwono w sumie cała reszta, matowe z nalotem/osadem - to nie będzie działać
można spróbować umyć płytkę w izopropanolu usunąć osad, wysuszyć i próbować odpalić
można próbować poprawić lutownicą połączenia, lub myjką ultradźwiękową, ale nie wróżę sukcesu - raczej odb. do wymiany. nawet goldpiny są całe zaśniedziałe, nożykiem lub drobnym papierem oczyść może ożyje. w nowym odbiorniku można polakierować elektronikę żeby ją zabezpieczyć.

Obrazek
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Problem z FLY SKY FS-IA6

Post autor: pawelsky »

tombstone pisze:wszechobecna korozja
Bardziej to wyglada na upapranie klejem (widocznym rowniez na gabce obok) niz korozje
tombstone pisze:i na czerwono w sumie cała reszta, matowe z nalotem/osadem - to nie będzie działać
Przesadzasz. Mam dziesiatki chinskich sprzetow ktorych luty nie swieca sie jak psu oczy i nie ma absolutnie zadnej potrzeby ich przelutowywania, dzialaja wysmienicie, kwestia uzytej cyny. Wiecej szkody narobisz nieumiejetnym "poprawianiem" lutow.
M1k11
Posty: 9
Rejestracja: środa 28 cze 2017, 22:41

Re: Problem z FLY SKY FS-IA6

Post autor: M1k11 »

Wszystko przemyłem alkoholem. To co pokazują dwie poziome strzałki to była jakaś pasta. Działanie bez zmian, nie mogę zbindować. Więc to raczej nie jest usterka fizyczna. Zamówię nowy odbiornik i zobaczę czy z nim radio będzie współpracować. Nowy sprzęt będzie pewnie we wtorek/środę dam znać czy działa. Jeśli macie jeszcze jakieś wskazówki to będę za nie wdzięczny ;-)
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Problem z FLY SKY FS-IA6

Post autor: tombstone »

a zaśniedziałe złącze wyczyściłeś, żeby się piny świeciły ?
wtyczki też warto oczyścić

Obrazek
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Problem z FLY SKY FS-IA6

Post autor: maxiiii »

Czyli czeka cię zakup nowego odbiornika :(
Gambit80
Posty: 11
Rejestracja: piątek 16 lut 2018, 17:54

Re: Problem z FLY SKY FS-IA6

Post autor: Gambit80 »

A jak odbiornik podłączasz pod prąd to dioda się włącza w jakim kolwiek trybie bo w sumie tej informacji nigdzie nie widziałem.

Wysłane z mojego moto g(6) play przy użyciu Tapatalka
M1k11
Posty: 9
Rejestracja: środa 28 cze 2017, 22:41

Re: Problem z FLY SKY FS-IA6

Post autor: M1k11 »

Jest i nowy odbiornik. Udało zbindować się go za pierwszym razem, zatem problem jest ze starym odbiornikiem. Gdy binduje stary odbiornik to: podłączam zworkę w slot b/vcc, zasilanie 5v na pierwszy kanał (dioda na odbiorniku mruga szybko), na radiu Bind+Power (dioda mruga powoli), odpinam zworkę a dioda ciągle mruga powoli (w nowym odbiorniku po odpięciu zworki dioda świeci ciągle i jest połączony z radiem), czyli bindowannie krzaczyło się tak jakby na etapie odpinania zworki.
Gambit80
Posty: 11
Rejestracja: piątek 16 lut 2018, 17:54

Re: Problem z FLY SKY FS-IA6

Post autor: Gambit80 »

Obstawiam że po tym.niefortunnym ładowaniu i odpięciu lipola mogło nastąpić zwarcie i dlatego takie dziwne zachowanie odbiornika

Wysłane z mojego moto g(6) play przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ