Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: Głuś »

Hmm standardowo. Taranis przecież siorbie z RX, ale jest tylko telemetria FrSky czyli RSSI apka - retransmiter, napięcie RX i takie tam pierdoły, telm. z modelu nie ma :/
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: arek2081 »

czyli pewnie S-port przestaw na typ D-frsky
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: Głuś »

To się tak da na XSR? Jak zbinduje na D8 to się S-port zamieni w D-port? Czy jak to mam zrobić?
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: NeXuS »

Szukaj w opcjach od telemetrii, przestawia się tylko sam typ telemetrii.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: miś »

Nie wiem jak, ale wiem że się da w taranisie ustawić "Frsky-D" :-) Ja mam ER9X i tam jest inaczej.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: Głuś »

Jest na samej górze, ale nie można tego zmienić.
Obrazek
Patrzyłem też firmware do XSR, ale jest tylko S-port i ten najnowszy F-port https://www.frsky-rc.com/xsr/ więc to chyba na domyślnym FW S-port powinno zarybić.
Ktoś coś podpowie? :-)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: miś »

Ale czekaj, Ty chcesz to podpiąć do odbiornika frsky (a nie wprost do aparatury) ?
Bo jak tak to nic nie poradzisz, odbiornik z serii X łyka tylko S.PORT. Musiałbyś mieć odbiornik z serii D żeby to działało.
Może kiedyś się pokuszę o próbę implementacji S.PORT'a w konwerterze, ale to wymaga czasu, a efekt nie jest gwarantowany.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: Głuś »

miś pisze:Ale czekaj, Ty chcesz to podpiąć do odbiornika frsky (a nie wprost do aparatury) ?
Oczywiście, tak jak na zdjęciu połączone :-) TX z MOD'a do RX Arduino i RX BT, z Arduino D10 lub D11 do XSR na S.Port (bo tam, jak wspomniałeś, innej opcji nie ma).
Kurcze, a ja specjalnie sprzedałem XM+ i kupiłem XSR żeby było z telemetrią bo mi ktoś z forum bajek naopowiadał że się da :-P Z serii D żadnego nie mam nawet żeby sprawdzić, ale to też kijowe rozwiązanie bo tylko 8 kanałów to już wolę chyba stracić telemetrie na Taranisie niż 4 kanały, biorąc pod uwagę że jednym steruję mocą MAX'a to zostało by mi tylko 7 użytecznych kanałów.
miś pisze:Może kiedyś się pokuszę o próbę implementacji S.PORT'a w konwerterze, ale to wymaga czasu, a efekt nie jest gwarantowany.
Więc pozostaje mi odlutować przewód od D10 i czekać z nadzieją że kiedyś się uda przez S.port. W razie czego można dać drugie pro mini one u majfrendów drogie nie są, albo jeśli brakuje pamięci to może po prostu mógł byś skompilować wersję na Mega Mini? https://www.aliexpress.com/item/Mega-25 ... autifyAB=0

PS.
miś pisze:Bo jak tak to nic nie poradzisz, odbiornik z serii X łyka tylko S.PORT. Musiałbyś mieć odbiornik z serii D żeby to działało.
To by tłumaczyło czemu przez Google nic nie mogłem znaleźć :lol:
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: miś »

Tu nie chodzi o pamięć, a o ilość UART'ów (małe arduino mają 1 a potrzebne są 2) i o szybkość (aby nic się nie gubiło). A ta mega tutaj, to armata na komara :-)
Pokombinuję...
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: Głuś »

Właśnie, Mega (duża) ma 3 uarty, a ta pro mini to nie wiem, ale wnioskuję że też 3 :-P Myślę że 10$ każdy chętnie wyda żeby mieć 12 kanałów i telemetrie po S.port bo ten retransmiter to jest genialny pomysł :-)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: miś »

Tada !!!
Coś wymodziłem :-)
Wersja BETA softu do konwertera obsługująca protokół S.PORT.
Testowałem tylko przy bezpośrednim podłączeniu do aparatury z softem ER9X i przy użyciu protokołu PXX (XJT D16). Z S.BUS też powinien działać. Więc z retransmisją również. Podłączenia takie same, też są dwa wyjścia telemetrii, normalna i zanegowana.
Żeby przełączyć telemetrię w tryb S.PORT trzeba zewrzeć D3 arduino do masy (jak nie jest zwarte to chodzi po staremu).

Soft Konwertera eLeReS v 2.04

Sprawdziłem, pokazuje RSSI, napięcie baterii (jako czujnik FAS), prąd, pozycję geo, wysokość, kurs, ilość satelit (jako A3), HDOP (jako A4/10), RCQ (jako AccX), Tryb lotu (jako AccY), temperature (T1).
Powinny być jeszcze prędkość z GPS, wysokość z baro, vario, czas z GPS. To jest nie sprawdzone bo nie miałem jak.
Relacja z testów mile widziana :-)

P.S.
Jak przeglądarka wyburaczy się na czerwono po kliknięciu w link, to albo zmieńcie przeglądarkę na Opere, albo kliknijcie zignoruj ryzyko (po kliknięciu w "Szczegóły"). Takie mamy czasy że google wie lepiej i potrafi uwalić całą domenę :evil:
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: Głuś »

Jak ja lubię te Twoje bajery, 20 min. roboty i działa :-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na tych zdjęciach jest zaraz po podłączeniu, trochę pomieszane, wyczyściłem wszystkie czujniki i przeszukałem od nowa to jest trochę inaczej, ale z racji na porę już dziś sobie odpuszczę robienie nowych zdjęć. Oczywiście dam znać jak przetestuje w powietrzu, najbliższa szansa w weekend, ale nie mogę nic obiecać.

Tylko jeszcze muszę dojść do ładu z Taranisem bo ostrzeżenie o niskim stanie RSSI durnieje :roll: , chyba przez to że są dwa RSSI, próbowałem zmieniać nazwę jak i ID, ale dalej to samo, pomyślę nad tym w dzień ;-)

Wielkie dzięki :-)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: miś »

Tak, może usunięcie czujnika z ID25 pomoże... Albo podpytaj Marbalona, On też z tym walczył przy retransmisji.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: arek2081 »

miś pisze:Tak, może usunięcie czujnika z ID25 pomoże... Albo podpytaj Marbalona, On też z tym walczył przy retransmisji.
Nie pomoże niestety, dlatego właśnie zrezygnowałem z telemetrii. No chyba że Marcin znalazł jakieś rozwiązanie.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Konwerter Radio -> eLeReS serial.

Post autor: pawelsky »

@Mis, a jak czesto wysylane jest RSSI, bo widze na screenshocie ze niektore dane sie ekspiruja (czyli nie sa wysylane wystarczajaco czesto).
ODPOWIEDZ