Mocowania silników do rurki carbonowej - jak równo ustawić?

czyli to co w kopterach a nie jest związane bezpośrednio z FC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kamilos47
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 19:39
Lokalizacja: Olkusz

Mocowania silników do rurki carbonowej - jak równo ustawić?

Post autor: kamilos47 »

Witam.
Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów z branży modelarskiej a mianowicie czy jest jakiś pewny i sprawdzony sposób na równe ustawienie mocowania silników na rurce z carbonu wraz z boom blockami tak aby po przykręceniu silników były one równiutko prosto? Narazie ustawiłem to na tzw. oko - narazie lata ale wolałbym to jakoś zweryfikować a nie mam za bardzo pomysłu jak. Czy jakaś mała, kieszonkowa poziomica jest do takich celów odpowiednia i spełni swoje zadanie? Czy może macie jakieś swoje sprawdzone metody na ustawienie tego pieroństwa? :-) Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Mocowania silników do rurki carbonowej - jak równo ustaw

Post autor: Tanner »

Też mam ustawione na oko i jest dobrze. Co ciekawe, niektóre większe konstrukcje mają silniki lekko przekrzywione w stronę obrotu, ale nie czytałem już co to ma na celu. W każdym razie - jeśli chce użyć poziomicy to wypadałoby to zrobić "pod obciążeniem" tzn zawiesić kopter za piasty silników, no bo przecież na ziemi ramiona wiszą na kopterze a w locie kopter wisi na ramionach :) dlatego nie przejmowałbym się tym zbytnio, ustaw najprościej jak się da na oko i tyle.
kamilos47
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 19:39
Lokalizacja: Olkusz

Re: Mocowania silników do rurki carbonowej - jak równo ustaw

Post autor: kamilos47 »

No i chyba zostawię to w spokoju bo nie mam już do tego cierpliwości;-) dzięki :lol:
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Mocowania silników do rurki carbonowej - jak równo ustaw

Post autor: kuczy »

kamilos47 pisze:No i chyba zostawię to w spokoju bo nie mam już do tego cierpliwości;-) dzięki :lol:
Ja ustawiam mając założone śmigła, patrzę jednym okiem wzdłuż ramienia, tak aby smiglo bylo w poprzek. Zmieniając kąt patrzenia (Góra-dół) obserwuję, czy te same punkty śmigła symetrycznie po obu stronach pokrywają sie z centerplejtem i smiglem na przeciwko.
Ale nie jest to takie mega ważne, grosze jest źle wyważenie smigieł, i problemy z tym zwiazane.
michal319
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 18 kwie 2017, 08:27
Lokalizacja: Wielkopolska.

Re: Mocowania silników do rurki carbonowej - jak równo ustaw

Post autor: michal319 »

Patent nr 1- na oko.
Patent nr 2- poziomica.
Patent nr 3- skręcone CP skręcone MM na rurce i położone na 6 szklankach musza się równo opierać.
Patent nr 4- sznurek na zew. krawędzi ala poziomica laserowa .
Lowrider83
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 13 gru 2018, 18:10
Lokalizacja: Kiełczów

Re: Mocowania silników do rurki carbonowej - jak równo ustaw

Post autor: Lowrider83 »

5 - przykręcone np płyty CD do silników,
Składanie na płaszczyźnie.
U mnie za wzornik posłużył zbędny kawałek blatu z otworami pod osie silników.

Pozdrawiam..
ODPOWIEDZ