adaptacja ramy x525

czyli to co w kopterach a nie jest związane bezpośrednio z FC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

piqe2
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 13 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Gaj, Małopolskie

adaptacja ramy x525

Post autor: piqe2 »

Witam wszystkich, mam kolejne (pewnie oczywiste a jednak chce się upewnić) pytanie.
Otóż przymierzam się do zmiany ramy quada 450, tak aby można było zawiesić pod nią gimbala i bez problemu włożyć do samochodu.
Zainteresowałem się ramą x525 ze względu na możliwość składania i cenę (nie mam do wydania od tak 450zł) ale niestety nie ma ona mocowania na gimbala-pewnie chwyt marketingowy. Mam pomysł, aby przykręcić do ramy rurki od tarota i dzięki temu wysunąć gimbal do przodu (mocowanie na rurkach umożliwi też szybki demontaż do transportu) a pakiet będzie mógł bez problemu wisieć pod ramą. Jak wygląda wiercenie otworów w laminacie (o ile rzeczywiście to jest laminat)- czy nie popęka mi on podczas wiercenia. Drugi kłopot stanowi podwozie, gdyż sam się przekonałem że to z plastiku jest nietrwałe (u mnie nie przetrwało pierwszego lądowania), więc pozostało tylko takie z rurek węglowych, które w dodatku musi się składać (albo odpinać), aby nie zajmowało miejsca podczas transportu. Mam nadzieję że bardziej doświadczeni ode mnie będą wiedzieli jak rozwiązać ten problem albo polecą inną ramę w podobnej cenie.
ODPOWIEDZ