Rama hexa S550 - poszukiwane info

czyli to co w kopterach a nie jest związane bezpośrednio z FC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Rama hexa S550 - poszukiwane info

Post autor: pilot »

Poszukuję wszelkich opinii na temat ramki S550. Może ktoś ma, lata bądź latał i podzieli się wrażeniami. Interesuje mnie sztywność ramion i całej konstrukcji, faktyczna masa pustej ramy, jakość wykonania. Jaka konfiguracja i uzyskiwane czasy lotu. Podwozie planuję składane Tarota.
Widziałem niedawno taką ramkę w powietrzu i wydawała się całkiem OK ale wtedy temat nie bardzo mnie interesował i nie rozmawiałem z właścicielem (na pewno kimś z forum).

W dobie wszechobecnych Phantomów nie wiem czy ma sens składanie takiej hexy ale jakoś tak ostatnio przyszła ochota :-) Początkowo miał być Tarot 680PRO ale pod Xiaomi z Feiyu Tech mini3D rama S550 wydaje się optymalnym wyborem.
Pozdrawiam
Krzysiek
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Rama hexa S550 - poszukiwane info

Post autor: Tanner »

Miałem identyczny dylemat, hexa diy z rurek, rozmiar do 650 na śmigła 12" - to jest już duży zapas, bo można spokojnie ponad 8kg ciągu sobie zbudować. Pytanie czy do małej kamerki z gimbalem jest to potrzebne.

Phantomy są dla mnie przerażające :D żeby osiągnąć taką jakość filmów i zdjęć trzeba zbudować platformę conajmniej 800 na 15" i latać z jakimś nexem na dużym gimbalu, masa startowa 3500-4000g. Tylko, że takiej maszyny nie zmieścimy w plecaku. Gdyby pominąć przyjemność z planowania, budowania, testowania i docierania to jak dla mnie phantom deklasuje wszystko.

W kazdym razie byłem już zdecydowany na budowę ok 630-650 ale trafiłem używany oryginał F550 z gimbalem i idę w to - też mam Xiaomi i do tego nic większego nie potrzeba - mam nadzieję :)
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rama hexa S550 - poszukiwane info

Post autor: pilot »

No właśnie też myślę, że do małej, lekkiej kamerki z gimbalem nie potrzeba maszyny potrafiącej podnieść lustro :-) A to potrafi Tarot 680.

Tylko mam zagadkę czy poskładać małą hexę, czy jednak wybrać Phantoma. Jakości obrazka z P3 nie przebiję ale cenowo na pewno wyjdzie sporo taniej bo część klamotów już mam - pakiety 6600 4S, gimbal i kamerę.
Pozdrawiam
Krzysiek
ODPOWIEDZ