Budowa coptera - pierwsze pytanie

czyli to co w kopterach a nie jest związane bezpośrednio z FC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

jedrus
Posty: 1531
Rejestracja: piątek 24 cze 2011, 13:22
Lokalizacja: PL/ okolice W-Wy

Budowa coptera - pierwsze pytanie

Post autor: jedrus »

Ponieważ zamierzam rozpocząć zabawę z FPV postanowiłem wykorzystać do tego coptera i rozpocząć jego budowę/kompletowanie elektroniki.

I na samym początku pojawił się zasadniczy problem. Od czego tak naprawdę lepiej zacząć - quadro czy hexa? Po lekturze forum i opiniach innych wydaje mi się, że tri to jakoś niespecjalnie, a octo to już trochę za głęboka woda i spore koszty. Inne konfigi do dla mnie egzotyka.

Pierwszy żyrandol ma tak naprawdę nauczyć mnie latać (mam jakieś tam doświadczenie z helikami), a potem stać się bazą pod proste FPV. Raczej nie chciałbym budować najtańszego sprzętu/FPV, ale pewnie też nie najdroższego.

To, co byście doradzili nowicjuszowi - 4 czy 6 silników?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

4 - mniej do zepsucia, niższe koszty. W razie postępów w nauce i wyraźnej potrzeby dwa kolejne zawsze można dołożyć.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Nie najtańszy czyli KKuk i nie najdroższy (relatywnie) Mikrokopter....czyli potrzebujesz MultiWii :-) czyli coś pomiędzy nimi, spełni on wszystkie Twoje potrzeby na etapie "wchodzenia" w temat. Polecam się z moimi płytkami :-) które powstały tutaj, na forum, w wyniku wielotygodniowej burzy mózgów.
I lepiej zacząć od quadro - dużo mniej problemów, tak na oko to ze 30% problemów mniej.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ