Rama DYS D800 vs RCTimer S1100

czyli to co w kopterach a nie jest związane bezpośrednio z FC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Rama DYS D800 vs RCTimer S1100

Post autor: notgroove »

Witam

Ciekawi mnie rama DYS D800 ale jakoś brak szczególnych opinii na naszym forum.
Ciekaw jestem jakie są wasze opinie na temat tej ramy kontra rama RCTimer S1100.
DYS wygląda dość solidnie, system składania ramion fajny...RCTimer to klon DJI ale też wygląda na dobrą konstrukcję.
Ze względy na gabaryty układ X bardzo mnie kusi ale jakoś z reguły widzę że filmowcy używają bardziej parasolek więc mam pewne wątpliwości czy aby na pewno jest to dobre rozwiązanie.
Nie mniej propozycja DYS jako kompletnego kitu ramy jest bardzo atrakcyjna i spokojnie podniesie GH4 z zapasem mocy.
Natomiast S1100 jakoś bardziej podchodzi mi pod profeskę.

Obrazek
Obrazek

http://www.dys.hk/ProductShow.asp?id=119

Obrazek
Obrazek

http://rctimer.com/product-1135.html
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Rama DYS D800 vs RCTimer S1100

Post autor: notgroove »

Na prawdę nie ma nikogo kto ogarnia troszkę choć jeden z modeli??
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Rama DYS D800 vs RCTimer S1100

Post autor: Verid »

Sądząc po gabarycie, te ramki nie bardzo dają się zaliczyć do "hobbystycznych" a "nie-hobbyści są bardzo nieśmiali jeżeli chodzi o dzielenie się wiedzą z potencjalną konkurencją także szczegółowego opisu za i przeciw odnośnie tych konstrukcji to bym się za bardzo nie spodziewał....
Ten wredny...
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Rama DYS D800 vs RCTimer S1100

Post autor: notgroove »

A to szkoda. Cenowo może nie są zbyt tanie ale też nie kosztują więcej jak Inspire 1 którego dość często widzę jak używają firmy profesjonalne do kręcenia i fotografowania.
Np. u nas na stoczni w Norwegi od dłuższego czasu już nie lata helikopter z kamerą a właśnie Inspire 1.
Zawsze gdy jest wodowanie lub chrzest oddawanego okrętu to zapraszana jest ekipa która pofoci i sfilmuje.

U mnie czas na zmiany i rozglądam się za czymś co będzie mogło dźwignąć bezpieczniej GH4 lub może nawet lustro.

I tak właśnie te dwie ramy spodobały mi się.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
ODPOWIEDZ